Skocz do zawartości

Regulator napiecia ERA215772


Rekomendowane odpowiedzi

No ale w motocyklach regulatory działają na innej zasadzie niż w samochodzie i we większości przypadków nie można ich stosować zamiennie, jedyny przypadek jaki kojarzę to powyższy regulator można by zastosować do motocykla MZ ETZ ale nie w Suzuki. A nie, znalazłem schemat do GT380 i jest tam klasyczny sześciodiodowy  alternator więc się da zastosować powyższy regulator, choć korzystnie byłoby dołożyć 3 diody dodatkowo by alternator nie pobierał prądu przy niepracującym silniku i włączonym zapłonie.

Edytowane przez Stefan Kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tutaj mamy alternator szczotkowy,  pasuje do niego regulator napięcia i taki w tej chwili mam założony.

Ale nie mam do niego dużego zaufania wolałbym założyć coś lepszego

Regulator 9d nie będzie działał z tym alternatorem.

REGULATOR-NAPIECIA-ALTERNATORA-6D-ZUK-FSO-POLONEZ.jpg

Edytowane przez Max2226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałby nie działać? Jedyne do czego miałbym obawy, to to czy nie przegrzeje się przy włączonym zapłonie i niepracującym silniku. Zależy to od prądu płynącego przez uzwojenie wzbudzenia alternatora. By nie było takiego problemu wystarczy dołożyć 3 diody np BY550/1000 połączone anodami do żółtych wyprowadzeń alternatora i złączone katodami z punktem D+ regulatora ładowania. Co jest nie tak z obecnym regulatorem? Nie działa ładowanie?

Edytowane przez Stefan Kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóz regler od malucha, drugi w zapas i będziesz spokojny. Wypada dobrać moc kontrolki bo od niej zależy moment wzbudzenia...i dobra masa. Będzie hulać...bo nawet mój zygzak latał na maluchowskim i dołożonym mostku prostowniczym z diodami wzbudzenia z jakiej małej japońskiej maszyny.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...