Jump to content
Agnes85

Gdzie to jest...

Recommended Posts

Co nie zmienia faktu, ze zostala banda starych marud 😂

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Ja tam się staro nie czuję 🤣😂

1 minutę temu, Kazik1340 napisał:

Ja tam się staro nie czuję 🤣😂

Ale masz Harley'a ... 

4 minuty temu, przemek96 napisał:

Ale masz Harley'a ... 

No to mam na co marudzić 🤣

3 minuty temu, Kazik1340 napisał:

No to mam na co marudzić 🤣

Niee, jesteś już stary ..

1 minutę temu, przemek96 napisał:

Niee, jesteś już stary ..

Qrwa nie dołuj mnie.... Jeszcze przed 40tką 😉

Ja jeszcze przed 30 i też mam, także luz 😉 Mam gorzej ...

Przeyebane masz, współczuję 🤣

9 godzin temu, Tommo napisał:

Czemu zaraz gorzej? Fajna zabawa, polecam, ale motocykl zostaje ma się rozumieć.

To wybaczam 😉🤗

Posted (edited)
W dniu 4.08.2020 o 14:09, Agnes85 napisał:

Brawo Ty 🙂🙂🙂 

...wiesz trzeba nakraść sprzętów żeby było stać na takie wakacje...🤣 

Możesz się pochwalić co tam na Bora Bora jest do zwiedzania i czy czujesz się spełniona po takich wakacjach?

Pytam, bo sam rozważam jakieś takie egzotyczne kierunki z brakiem cywilizacji, ale z fajną naturą. Bora Bora też brałem pod uwagę.

Na ulotkach takie wycieczki wyglądają fajnie, piękny kolor wody (w sumie przez biały piasek na plaży), chatki na wodzie - ale co tam jest oprócz tego? 😄

Edited by Damian85

Posted (edited)

Jeżeli szukasz ładnej plaży nad morzem to za 1/3 ceny Bora Bora (albo za 1/4 nawet) będziesz miał Dominikanę czy tam Kanary. Jak szukasz kolorowych rybek, to za 1/5 ceny masz Hurghadę czy Sharm el Sheik. A jak szukasz wysepek tropikalnych, to ja wiem? Dominika (jak szukasz lasu) Bahamy (jak szukasz plaż). Ewentualnie Tortola, ma taki "brytyjski" posmak 😉 

Chyba że cena nie jest tak istotna, to owszem, Pacyfik ma swoje uroki. Takiej czystej wody przy nurkowaniu jak widziałem na Fiji czy Samoa, to na Karaibach czy Morzu Czerwonym nie uświadczysz... 😉

Bo zabytków czy ciekawych miejsc na zakupy to na Pacyfiku nie ma  - chyba że Cię kręci II wojna, to są wysepki z resztkami umocnień i są miejsca gdzie nurkuje się na wraki. Ale to jest poważna kasa... 

Edited by Buber

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

Tylko dodam że w czerwonym jest czysta woda, tylko trzeba pojechać trochę niżej, co najmniej na południe Egiptu. I w czerwonym nie ma termokliny, co jest wielka zaletą i rafa jest zajebista.
Kanary to moje ulubione miejsce, bo tylko 4h w kucki i zawsze mają pogodę do latania na desce. Po prostu jest. Ale plaże... Jest niby kilka bardzo fajnych, ale tak żeby gaje palmowe na plaży ocieniały b.drobny biały piasek... to ten tego, nie bardzo.

--
Ups, się czy to wysłało?

Na razie zwiedzałem tylko Europę, najbardziej mi do gustu przypadły wyspy, tj. Teneryfa, Majorka, Kreta (ale tam niestety jest grecki syf, choć natura super).

13 godzin temu, Damian85 napisał:

Możesz się pochwalić co tam na Bora Bora jest do zwiedzania i czy czujesz się spełniona po takich wakacjach?

Pytam, bo sam rozważam jakieś takie egzotyczne kierunki z brakiem cywilizacji, ale z fajną naturą. Bora Bora też brałem pod uwagę.

Na ulotkach takie wycieczki wyglądają fajnie, piękny kolor wody (w sumie przez biały piasek na plaży), chatki na wodzie - ale co tam jest oprócz tego? 😄

A więc...

Atrakcji do zwiedzania za bardzo tam nie ma, knajpa w której stosowały się gwiazdy Hollywood (ale dla mnie żadna atrakcja)...Ale...wędrówka na górę Otomanu i widok z niej na cały atol wyspy obłędny. Nurkowanie i dla smarów i profesjonalistów nie muszę chyba mówić jaka tam wraca jest piękna, można też wykupić lot spadochronem za motorówką (W zasadzie dla widoku). Świetne uczucie pływać z płaszczkami i rekinami cytrynowym i polecam, płaszczki są dokarmianie więc aż Cię oplatają 😉 i w zasadzie to wszystko z czego ja pamiętam miałam możliwość skorzystać....aaa jeszcze można wynająć łajbe i popłynąć dalej w Pacyfik podobno można zobaczyć pierwsze  błękitne i diabła morskiego (również zanurkowac) .

W "centrum" że tak określę,  sklepy i rdzenni mieszkańcy, zupełnie inny widok niż na atolu gdzie umiejscowione są domki hotelowe. Ludzie przesympatyczni i mega gościnni, zdarzają się ubrani w sznurki na dupie ;-). Mają nawwt stacje benzynową;-) same skuterki auta nie liczne ale można wypożyczyć jak wszędzie. Paliwo ciut droższe od naszego. 

Podsumowując raczej miejsce do odpoczynku, hotele na najwyższym poziomie, podłogi szklane ( siedząc na wc, spoglądasz w dół w tam rekinek ;-)) obsługa nie nachalna ,  każdym rankiem "grabią" wodę...zbierają wszystkie liście...

Klimat, cisza,ludzie,przyroda miejsce do odpoczynku. Pyszne jedzenie, wszystko naturalne no i non stop picie wody kokosowej prosto z kokosa ale uczciwie mówię że to taka woda bez smaku...

Ja uwielbiam przyrodę więc dla mnie strzał w dziesiątkę, jeszcze chciałabym właśnie albo płetwala albo humbaka albo orke zobaczyć A najlepiej dotknąć ps...Nie w oceanarium...Ale to raczej już na zimnych wodach.

• Upvote 2