Skocz do zawartości

Gdzie to jest...


Agnes85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Tommo napisał:

Ale chyba ciężko było opuszczać to miejsce?

Oj tak...Ja wogole lubię miejsca bez tłumów jeśli chodzi o wypoczynek a tam...mmm mogłabym nawet w tych sznurkach chodzić 😁 mało jest takich miejsc na ziemi aczkolwiek muszę przyznać że Chorwacja która jest dużo bliżej np. wyspa Ist też fajna 😉 no i taniej. Lot tam trwa wieki...jesooo prawie półtora doby 🥱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2020 o 08:35, Agnes85 napisał:

A więc...

Atrakcji do zwiedzania za bardzo tam nie ma, knajpa w której stosowały się gwiazdy Hollywood (ale dla mnie żadna atrakcja)...

Ta knajpa podobno była założona przez Polaka.

W dniu 8.08.2020 o 08:35, Agnes85 napisał:

W "centrum" że tak określę,  sklepy i rdzenni mieszkańcy, zupełnie inny widok niż na atolu gdzie umiejscowione są domki hotelowe.

A tego się domyślam. Będąc powiedzmy w Hiszpanii, to nie ma takiego dużego dysonansu pomiędzy hotelem a życiem jakie się tam odbywa.
W hotelu jest fajnie, wychodzisz na ulicę, a tam też jest czysto, schludnie, ładnie - po prostu Hiszpania! ; )

Ale... czym biedniejszy kraj i okolica, tym większy szok, gdy wychodzi się z hotelu - szczególnie, gdy jesteś w bardzo, bardzo, bardzo fajnym hotelu. 😄

Od dłuższego czasu mam przerwę wakacyjną (bąbelek - żona w ciąży nie latała, małego dziecka też samolotu nie braliśmy, teraz COVID).
Ostatnio na wakacjach byłem z żoną na Krecie, trzeba powiedzieć, że natura jest przepiękna, ale miasta... to syf!
Kurz, brud, stare auta, budynki takie... niezbyt zadbane, ogólnie cywilizacja wygląda słabo, ale natura nadrabia.

Hotele tam są dość tanie, lecąc z ITAKĄ wybrałem hotel z najlepszymi opiniami (Hotel Ostria Beach), wydałem chyba 10-12k za pokój za 2 tygodnie na 2 osoby, także cena całkiem spoko, bo w Hiszpanii za taką kasę to miałbym jakiś fajny, ale średni hotel, pewnie nie więcej niż 4 gwiazdki.

A w Grecji za taką kasę masz 5-cio gwiazdkowy Hotel/Kurort. W kurorcie prywatne plaże, sklepy z pamiątkami, było chyba 7 restauracji, 3 bary, nie wiem ile basenów, korty tenisowe itd. I oczywiście wszystko All Inclusive, czyli jedzenie i drynkowanie za free. No a Grecja jest znana z tego, że jedzenie jest świetnie doprawione, także miałem tam ucztę codziennie. No i w restauracjach każdego dnia fundowali trochę inne jedzenie.

Tam po prostu można było sobie żyć, nie było potrzeby z wychodzić - takie małe miasteczko, wszystko pod ręką. Nie był to jeden budynek hotelowy, tylko 5-cio gwazdkowy kurort, było pełno małych domków, w każdym z nich chyba po 2-3 pokoje. Z żoną w dni parzyste siedzieliśmy w kurorcie, opalając się i pijąc całe dnie drynky, a w dni nieparzyste zwiedzaliśmy Kretę wynajętym autem.

Sorry za długie wprowadzenie, ale robię to po to, aby teraz przestawić meritum sprawy:

Żyjąc w tym kurorcie aż oczy się ciszyły jak tam ładnie, wygodnie, fajnie:

Piękne domki:

ostria_beach_resort_and_spa_07.ashx?as=0

Super ścieżki pomiędzy domkami (spacery to sama przyjemność):
ostria_beach_resort_and_spa_28.ashx?as=0

ostria_beach_resort_and_spa_25.ashx?as=0

Baseny i piękne widoki.

ostria_beach_resort_and_spa_02.ashx?as=0

ostria_beach_resort_and_spa_06.ashx?as=0

ostria_beach_resort_and_spa_09.ashx?as=0

Prywatna plaża, dostępna tylko dla gości hotelowych (przy okazji z WiFi):

ostria_beach_resort_and_spa_15.ashx?as=0

 

Naprawdę było tam ekstra.

Jednak wyjeżdżając z tego hotelu na miasto...

WYJEŻDŻAJĄC z tego kurortu WIDZIAŁEM INNY ŚWIAT! ; )

I tego obawiam się na Bora Bora. Tam chyba też do zwiedzania jest jedynie natura. Czy to prawda? ; )

I mam teraz takie lekkie zaprzeczenie - myśląc o Grecji przypomina mi się boski Hotel Ostria Beach, a chwilę później miesza mi się z kurzem i syfem. 😄 

PS Jeśli ktoś planuje jechać na Kretę, to polecam ten hotel. Uwaga tylko taka, że jest na wschodniej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Staszek_s napisał:

Nie chce się za bardzo mieszać w to targowisko próżności, ale cena 12 kilo za dwa tygodnie na Krecie to wcale nie jest spoko, to b.drogo jak na ten rejon.

No tak, ale jak porównasz to co masz tam (chodzi o ten konkretny hotel, bo wiem, że można dużo taniej wynająć jakieś tańsze hotele), do tego co masz powiedzmy w Hiszpanii, to jest mega.

I też nie nazywałbym tego targowiskiem próżności, bo aby sobie pozwolić na taką wycieczkę, to nie wystarczy praca od 8 do 16 w firmie (aby tylko odklepać zmianę), ani późniejsze spijanie piwka po pracy.

Tu, Staszku, trzeba zapie**alać i kombinować w życiu, aby się wozić po takich hotelach, czy po Bora Bora.

Ale ostatecznie, w porównaniu z szejkami, którzy wynajmują pokoje w 7-giwazdkowych hotelach w Dubaju, gdzie jedna noc kosztuje 50.000 dolarów, to... no wiesz. ; )
Wszystko zależy jak wysoko mierzysz. Jak tu ktoś napisał - "Chcieć to móc". I z tym się zgadzam w pełni.

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się ściślej dopytam - czy ktoś wie czym różni się hotel cztero*  od  pięcio*??

Czy tylko wiadomo że im więcej gwiazdek tym lepiej ??

Kurcze hotel 12k za 2 tygodnie ?? przy odrobinie szczęścia i chwili szukania to na kanarach znajdziesz za 1/2 tej ceny a nie TROCHĘ TANIEJ 🙂

A jeśli chodzi o Grecję to dziwi mnie ten kraj - tam każdy ma na wszystko wywalone a jakoś tam żyją (chociaż wódka słaba i droga 🙂 )

Aczkolwiek ceny śmieszne

Postój jachtu przy jakimś tam  nabrzerzu- 1/10 tego co np w Chorwacji na kotwicy 500 m od brzegu 🙂

Marin Prawie wcale nie ma (nie licząc Aten ) więc nie mam porównania

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem, hotel hotelowi nierówny, to oczywiste, tyle ze nadal uważam ze jak na Kretę to nie jest cena „spoko”. I absolutnie nie widzę nic złego w zapierdalaniu w robocie, by potem mieć lepszy hotel na wakacjach, wolny wybór. A co do targowiska próżności - powtórzę tylko czyjś wpis: tu powinnismy się chwalić wszystkim co jest związane z motocyklizmem, niekoniecznie cenami hoteli na jakie nas stać. Stad moje skojarzenie, nikomu go nie narzucam jako jedynie słuszny punkt widzenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kakmar napisał:

Mnie tam styka taka miejscówka.

 

Mnie też by to wystarczyło, pytanie jakie wakacje planujesz.

Czy z żoną i "dzieckami", czy może wyprawa motocyklowa z kolegami (pod namiotami). W drugiej opcji mogę spać pod namiotem, w pierwszej lubię hotele, obsługę i dobre żarcie. ; )

21 godzin temu, Tommo napisał:

Płaci się za hotel a nie miejsce. Dlatego wakacje w Rewalu mogą być droższe od tych na Kanarach.

Odległość też ma znaczenie. Na Bora-Bora możesz sobie na spokojnie znaleźć hotel w takiej cenie jak w Polsce za nockę, ale sam bilet mocno podnosi koszta.

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2020 o 11:40, kiler napisał:

Że tak się ściślej dopytam - czy ktoś wie czym różni się hotel cztero*  od  pięcio*??

Czy tylko wiadomo że im więcej gwiazdek tym lepiej ??

Zasadniczo tak. Ale każdy kraj ma prawo mieć swój system. I różnie do tego się podchodzi. 5 gwiazdek w Egipcie to nie to samo co 5 gwiazdek we Francji.

Tu masz na początek:

https://www.e-unwto.org/doi/pdf/10.18111/9789284416646#:~:text=Hotel classification is the ranking,luxury in facilities and services.

tak masz w europie

https://www.hotelstars.eu/criteria/

A tak masz w Polsce.

http://www.hotelarstwowpolsce.pl/poradnik/standardy_i_kategorie_hoteli/

Szanujące się państwo ma standardy turystyczne i stara się je egzekwować. I oczywiście różnie to wychodzi.....

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz i jeszcze sobie poczytałem w necie  CZASAMI zdarza się wysoki standard hotelu ale (PRZYKŁADOWO ) w tym samym kraju  dla 5* schody muszą mieć szerokość 2.7 m i spad 5%  a jeśli schody mają 2.5 to mimo bardzo wysokiego standardu dostaje tylko 4 * 🙂

przyznam że ciut głupie 🙂

ale ok . dzięki za rozjaśnienie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/9/2020 at 10:51 PM, Agnes85 said:

Oj tak...Ja wogole lubię miejsca bez tłumów jeśli chodzi o wypoczynek a tam...

Wcale nie trzea wyjeżdżać z kraju żeby mieć ciszę i spokój. Ja na przykład mam 4 godziny samochodem. Co prawda nie ma opcji na trendi zdjęcia ale jestem tam co weekend 😄

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...