Skocz do zawartości

FYM 150ccm - czy możliwe ze ma blokadę ?


Herzon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam motocykl FYM 150ccm (chopper). Motocyklem rozpędzam się bez problemu do 90km/h jednak gdy osiągam tę prędkość motocykl zaczyna trzeć tzn coś w silniku tak jak by przy większych obrotach coś tarło ale na niższych biegach to tarcie nie występuje. W katalogu producenta pisze, że motocykl ten powinien bez problemu jechać 120km/h. Zastanawiam się czy jest w nim jakaś blokada? A jeśli jest to na czym mogłaby by być blokada w takim motocyklu? Czy to może wina gaźnika, zaworów że nie może osiągnąć większej prędkości? Proszę o porady bo naprawdę nie wiem co to może być.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, a teraz mamy sobie zgadywać: kupiłeś nowy i problem jest od początku? to wróć z nim do sprzedawcy, niech się zajmie diagnostyką. kupiłeś używany? ile ma lat, jakie były prowadzone prace serwisowe, naprawy, wymiany? zacznij od podania informacji, wróżek tu nie ma

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jeszua napisał:

no dobrze, a teraz mamy sobie zgadywać: kupiłeś nowy i problem jest od początku? to wróć z nim do sprzedawcy, niech się zajmie diagnostyką. kupiłeś używany? ile ma lat, jakie były prowadzone prace serwisowe, naprawy, wymiany? zacznij od podania informacji, wróżek tu nie ma

jsz

Już pisze ale bez spiny na luzie. Kupiony jako nowy w 2006 roku przez mojego tatę jednak tata nigdy nie jezdzil więcej niż 60-70km/h. Teraz ja go przejąłem i przy 90km/h jest to co napisałem wyżej. Jeśli chodzi o serwis to co roku wymiana oleju oraz regulacja gaźnika. Nigdy nic poza tym się nie zepsuło wiec nie wymagał żadnego serwisu. Z tego co wiem od nowości nie posiada blokady ale jednak wydaje się ze jest inaczej. Tata niestety nie pamięta jak to było bo minęło sporo lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tata jezdzil za wolno i motocykl "przyzwyczail" do wolnej jazdy.:)

A na serio motocykl byl pewnie nieprawidlowo dotarty i ma niskie sprezanie, wiec to przede wszystkim powinienes sprawdzic. Czy czasem miedzy tym jezdzeniem taty a twoim nie wystapila dluzsza przerwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...