Skocz do zawartości

Honda CBR 125 - omyłkowo wlany diesel


monsun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wczoraj dopuściłem się strasznej pomyłki i z roztargnienia zalałem na stacji diesla zamiast benzyny.

Zorientowałem się o tym dopiero po mniej więcej 2 km, chociaż motocykl ciągle chodził idealnie. Szybko wypompowałem zawartość baku i zalałem benzyną.

Wszystko działało idealnie, aż do momentu jak silnik ostygł. Teraz po odpaleniu utrzymuje się na niskich obrotach a jak dodam gazu to gaśnie.

Sytuacja powtarza się kilka razy, aż się rozgrzeje. Potem chodzi już ładnie. Co powinienem zrobić w tej sytuacji?

Z góry dzięki za pomoc!.

Edytowane przez monsun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas nie było żadnych problemów z odpalaniem. Jest szansa, że to minie czy raczej zwiastun naprawy? Może dolać jakiegoś płynu typu [spam usunięty]

Edytowane przez jeszua
spam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kiler napisał:

A jak udało Ci się nalać tego diesla ?? Jeśli dobrze kojarzę to tam powinien być taki wlew że pistoletu diesla nie wsadzisz ni hu hu

Nie kojarzę  żeby tak było w jakimkolwiek modelu motocykla. Pistolet od ON jest po prostu grubszy od E95 a wlewy w motocyklach są spore. W aucie to co innego, rzeczywiście w E masz dużo mniejszy wlew i nie wejdzie ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały wątek był nie dlatego, że "kolega" coś przypadkiem wlał w motocykl nie tak jak powinien, ale po to, żeby zareklamować odpowiedni środek, z marki i nazwy  😉

ostatnio modna praktyka "reklamowa"

zamykam (informacje mogą być użyteczne, gdyby ktoś jednak naprawdę taki błąd popełnił), a gdyby autor miał pretensje to się odezwie na pw

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jeszua zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...