Skocz do zawartości

ninja zx6r 2001 r.: Świst przy rozpędzaniu/zwalnianiu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
 

Posiadam ninja zx6r 2001 r., i tak od jakiegoś czasu wpadł mi w ucho charakterystyczny dźwięk, który wydobywa się przy rozpędzaniu i zwalnianiu. Udało mi się dzisiaj przekopać YT i trafiłem na filmik, na którym słychać idealnie o co chodzi. Mój motocykl chodzi identycznie jak ten na filmiku. Szczególnie od 57 sekundy, mniejwięcej do 1:20.

https://www.youtube.com/watch?v=nSel-wz ... SApUvp9wcc

Będę wdzięczny jeśli ktoś oceni co to może być za przypadłość, czy po prostu "ten typ tak ma"? Dziś w czasie wolniejszej jazdy przysłuchałem się i ten dźwięk wydobywa się jakby z lewej strony, z przedniej zębatki. Poza tym moto ma moc, przyspiesza normalnie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś łożysko, ale ja bym się nie przejmował.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Nie wali, nie stuka, nie tłucze. Wypożyczyłem gs 1200 i tam wszystko świadczy trzaska i gruchocze, ale kuń jedzie do przodu i nic go nie boli. Przerobiłem fazera i był świst, CBR 954 x2 i był świst, dopiero jak w rzędowce cos tłucze to się zastanów (sorki, ale CBR to aksamit do BMW i teraz wiem, że nie wszystkim trzeba się przejmować). Ma moc, idzie do przodu, a na podnóżkach nie czujesz stuków to się tylko ciesz jazda

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PowWow1983, trochę mnie uspokoiłeś. Może jestem po prostu przewrażliwiony i na siłę szukam inwestycji 😄 jednak jestem ciekawy czy da się jakoś ten dźwiek wyeliminować. Ciekawe czy łańcuch może mieć z tym jakiś związek? Zbyt luźny lub zbyt naciągnięty może dawać taki efekt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...