Skocz do zawartości

Hondą GL1200 Aspencade. Motocykl szarpie przy przyspieszaniu


Stefan Kowalski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze bawiłem się w dokładne dostrajanie sondą szerokopasmową by uzyskać mieszankę stechiometryczna. Najpierw na wolnych obrotach śrubą od składu mieszanki ustawiłem tak by uzyskać λ=1 czyli afr=14,7. Okazuje się że jak wcześniej ustawiałem tą śrubę na ucho to zawsze było nieco za bogato.

Następnie robiłem jazdę próbną by ustalić skład mieszanki przy prędkościach 70-100 km/h. Tam było za bogato z λ=0,87. Aby to poprawić pilnikiem zmniejszyłem grubość podkładki pod iglicą do 0,9mm. Spowodowało to zmianę na λ=0.98 do 1,03 co oznacza nieco mniejszą moc, ale idealne spalanie paliwa.

Udało mi się taki zabieg przeprowadzić na dwóch cylindrach trzecim i czwartym. Wrażenia z jazdy są bardzo pozytywne. Normalnie jakbym zmienił motocykl na szybszy. Więc jestem bardzo zadowolony z zastosowania sondy do pomiarów spalania pomimo że musiałem trochę zniszczyć kolanka wydechu wiercąc w nich dziury i spawając tulejki. Ale to się zaspawa i wyszlifuje, albo wymienię na mało używane może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po niecałym miesiącu od dostrojenia gaźników muszę powiedzieć że jest dobrze. Moc wciąż jest przerażająca. Nie ma żadnego poszarpywania. Udało się przy okazji zmniejszyć wyraźnie spalanie paliwa. Do tej pory palił około 8 do 8,5 l/100km. Obecnie spalanie spadło do 6,6l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...