Skocz do zawartości

Prawidłowa kompresja w ZZR 1400?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Byłem dzis swoją Kawasaki ZZR 1400 na serwisie: olej plus świece zapłonowe. Z ciekawości poprosiłem żeby przy okazji sprawdzono kompresje i wynik był następujący:

1Cylinder = 15.9     2 = 15.8      3 = 15.4       4 = 15.8

Według serwisówki, która wrzuciłem jako załącznik przedział wynosi 12.1 - 18.3

Moto jest z 2018 roku i ma najechane 22 tys.

I teraz owo pytanie... czy moje wyniki są ogólnie rzecz biorąc dobre? Czy może jednak skoro maksymalnie może być 18.3 to moje 15 z hakiem to trochę mało jak na tak niski przebieg?  W tak świeżym motocyklu nie powinno być np. 17 z haczykiem?

ZZR14 Kompresja manual.jpg

Edytowane przez Draco1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli, że co? Mam za dużą? ;d Tam pewno podana jest minimalna...

https://www.kawasaki.pl/pl/products/Sport_Tourer/2018/ZZR1400/specifications?Uid=0988CQoNCw4OXl1eW18JXFxbDAldClANXAtcDQ0LW18NXF4

Podane jako stopień sprężania: 12.3:1

Serio nikt, nic w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Draco1990 napisał:

To czyli, że co? Mam za dużą? ;d Tam pewno podana jest minimalna...

https://www.kawasaki.pl/pl/products/Sport_Tourer/2018/ZZR1400/specifications?Uid=0988CQoNCw4OXl1eW18JXFxbDAldClANXAtcDQ0LW18NXF4

Podane jako stopień sprężania: 12.3:1

Serio nikt, nic w tym temacie?

Stopień sprężania i ciśnienie sprężania to inne wartości. Jednego z drugim mieszać nie wolno. 

Masz prawidłowe wartości, najważniejsze że są równe, żaden cylinder nie odbiega poza normę. Jeździj i ciesz się świetnym motocyklem.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...