Skocz do zawartości

Yamaha rj11 Nierówna praca silnika


Mateq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Motocykl yamaha rj11, rok 2006, przebieg 29000km

Po przejechaniu 250km motocykl zaczął palić na 3 gary. Zdemontowałem cewko fajki a w nich znajdował się rdzawy osad. Po wyczyszczeniu praca silnika wróciła do normy. Po przejechaniu kolejnych 300km, motocykl na wolnych obrotach zaczął nierówno chodzić a obroty skaczą o 0,5 tyś obrotów, po odkręceniu manetki zbiera się prawidłowo. Wymieniłem świece, zmierzyłem opór cewko fajek, wakuometrem dokonałem pomiaru przepustnic wszystko w normie a obroty dalej skaczą. Ustawienie czujnika tps w trybie serwisowym teoretycznie w normie od 18 do 99. Dokonałem pomiaru napięcia na czujniku i wynosił 0,56V, po skorygowaniu kąta położenia na wartość z manuala 0,66V przestał falować, ale praca silnika brzmiała jak od traktora. Powróciłem do pierwotnych ustawień i tak jak wcześniej falowanie na wolnych obrotach. Dodam, żę katalizator został wyciety kilka tyś km temu i praca silnika była równa do tej pory. Macie jakieś pomysły co może mu dolegać ?

[vimeo]

[ /vimeo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to coś poważniejszego. Pogrzebałem jeszcze przy tym tps, wyczyściłem filtr paliwa, i ogólnie coraz gorzej pracuje. Po odpaleniu na zimnym wydaję się, że wszytko w porządku. Jak złapie temperaturę silnik strasznie hałasuje praca wydaje się nie równa i po lekkim dodaniu gazu strzela z tłumika i czuć benzynę.

[vimeo

][ /vimeo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa okazała się błaha. Spuściłem olej w poszukiwaniu opiłków, nic. Postanowiłem sprawdzić luzy zaworowe, wszystkie w normie, przy okazji zdemontowania przepustnic, przeczyściłem je wraz z mechanizmami w tych przepustnicach co okazało się rozwiązaniem problemu.  Zrobiłem już około 200km i wszystko w normie.

[vimeo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...