Skocz do zawartości

Wyjazd na południe w sierpniu


tirey93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, muszę wykorzystać urlop i zarezerwowałem sobie przełom sierpnia i września na jakąś większą wyprawę motocyklową(mam około 3 tygodnie na całość).

Myślę o wyjeździe na południe ponieważ większość tamtejszych krajów jest już otwarta dla turystów(więc zakładam że w sierpniu będzie tylko lepiej) oraz o tej porze roku jest tam w miarę ciepło.

Myślę, że wyprawa będzie miała sens jeśli będziemy jechać w 2-5 motocykli. Sam nie chcę jechać przez brak wystarczającego doświadczenia(to mój pierwszy sezon i druga większa wyprawa motocyklowa).

Noclegi to kemping lub tanie kwatery w zależności od warunków i naszej chęci.

Sama trasa jest do ustalenia i pewnie się będzie zmieniać w zależności od sytuacji na świecie. Wstępnie myślę o wyjeździe w stronę Chorwacji, potem może objechać Grecję i z powrotem kierować się do Bułgarii, Serbii, Węgier. Fajnie by było wjechać do Rumuni ale w tej chwili jest chyba zamknięta.

Tempo jazdy to spokojne 400 max 500 km dziennie. W takim tempie jesteśmy w stanie zrobić 6-8kkm w te 2-3 tygodnie. Dobrze by było w trakcie jazdy zobaczyć coś więcej niż asfalt więc oglądanie zabytków, zamków jakiś dóbr naturalnych jak najbardziej na plus. Oczywiście jak ognia unikamy autostrad bo jazda po nich po tamtejszych malowniczych regionach to żadna turystyka.

Jak jest ktoś chętny lub ma pytania to zapraszam do dyskusji 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podobnie jak Ciebie ciągnie mnie na południe chciałbym bosnie i czarnogore objechać może albanie sh 20 sh 21 oraz gdzieś odpocząć ze dwa dni nad morzem tylko termin się nie pokrywa u mnie to 11.07 do 25.07 reszta do dogadania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie ze zwiedzaniem 400-500 km dziennie to wg mnie za dużo na kraje typu Albania czy Rumunia. Tzn. można ale będzie to całodzienna, dość męcząca jazda bocznymi drogami, raczej bez dłuższych przestojów. No i te kraje szybko się skończą przy takich odcinkach...

Na dojazdy oczywiście żaden problem, spokojnie można założyć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na przełomie sierpnia i września planujemy z kolegą wyjazd do Albanii i trochę o północną Grecję zachaczyć. Także jak cos częściowo można siły połączyć. Byłem w tamtym roku 2 tygodnie we wszystkich krajach bałkańskich ( procz kosova i grecji) i wrzesień jest w sam raz bo juz niema męczących upałów. Choć w tym roku plan był na początek czerwca ale wiadomo czemu nie wypalilo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką chęcią połączymy siły 😉

Możesz ściśle określić jakie macie ramy czasowe? Kiedy planujecie wyjechać i kiedy planujecie wracać? @mimo28 ma czas niestety tylko 19-30 sierpnia, ja mam urlop do 9 września. Póki co więc plan wyglądał tak, że wracamy razem już 30 sierpnia do Polski. Jeśli jednak macie czas również we wrześniu to mi by pasowało zostać z wami i wspólnie wrócić w połowie września (jeśli dla mimo to nie problem wracać sam).

Kiedy dojedziecie do samej Albanii? My w Chorwacji planowaliśmy być po 2dniowej szybkiej przeprawie przez Czechy, Austrię i Słowenię czyli byłby to 21 sierpnia(w teorii). Zobaczenia Dubrownika to 22 albo 23 sierpnia. Potem plan był już kierować się w stronę Serbii by w turystycznym tempie kierować się do PL.

Edytowane przez tirey93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeszcze nie ustalone. Ale wyjazd raczej końcówką sierpnia. Reszta do ustalenia bo jeszcze czas. Jesteśmy z małopolski także ten plus że podgonimy w pierwszy dzień na południe Serbi. Wstępnie może wyglądać to tak że wyjazd 27 sierpnia. 28,29 Czarnogóra- Durmitor,Tara. Także 30 sierpnia możemy być w Albani w okolicach jeziora szkoderskiego, theth. W tym roku że względu na świrusa odpuszczamy sobie zwiedzanie różnych miast itd. Tylko jazda, góry, morze, 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 07:46, Max_góry napisał:

pierwszy dzień na południe Serbi. Wstępnie może wyglądać to tak że wyjazd 27 s. Reszta do ustalenia bo jeszcze czas. Jesteśmy z małopolski także ten plus że podgonimy w ierpnia. 28,29 Czarnogóra- Durmitor,Tara.

 

 

sprawdziliście sytuacje w Czarnogórze i Serbi odnośnie obostrzeń , jak to tam teraz wygląda bo ponoć w Serbi wprowadzili godzine policyjną ale do tego czasu jeszcze się napewno coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...