Skocz do zawartości

Czy można zwrócić towar bez podania przyczyny osobie fizycznej przy zakupie przez internet ?


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

W zasadzie temat wyczerpuje wszystko 🙂  Ja jestem poszkodowany , sprzedałem część samochodową ( most od omegi)  towar 100% zgodny z opisem , dotarł w całości do kupującego ale -kupujący się pomylił źle przeczytał opis ( po sebixowemu mówiąc myślał że kupił most ze szperą za pół darmo , a w opisie przedmiotu pisało że otwarty źle spojrzał albo nie wiem  ) no i się zaczęła przepychanka 😄  Jakby grzecznie przedstawił sprawę ok pomyliłem się przepraszam , da radę zamienić ? nie robiłbym dymu chodź kasę wydałem i musiałbym pożyczyć żeby mu oddać , ale facet wyskoczył na mnie z ryjem zaczął wyzywać od oszusta , grozić że przyjedzie do mnie ( rozmowa telefoniczna ) rzucać hjami i kurwami , wkońcu jak mu grzecznie powiedziałem że jego groźby są karalne to się uspokoił , niestety rozmowy nie mam nagranej . Wczoraj wysłał mi to paczką pobraniową spowrotem , postanowiłem nie odbierać , bo słyszałem że jako osoba fizyczna nie muszę przyjąć zwrotu jeśli towar był zgodny z opisem , dobrze robię ?  Dziś przyjdzie paczka nie odbieram ale w razie W mogę to cofnąć .......Napisałem mu na facebooku ( sprzedaż przez facebooka ) że paczki nie odbiorę , zwrotu nie przyjmę a on towar i tak wysłał 😄  Nie chce tego odbierać , kasę wydałem , przedmiot dotarł w całości i był zgodny z opisem , on sam przyznał się w rozmowie przez messenger że pomylił się on bo źle przeczytał , muszę przyjąć zwrot czy nie ? Wartośc przedmiotu 159 zł

Z góry dzięki za porady

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno bym nie przyjął paczki pobraniowej bo po kimś takim można się spodziewać że w niej może być cegła albo coś podobnego (lub most od ......wuj wie czego )

Na groźby typu że do mnie przyjedzie podałbym mu adres żeby spróbował 🙂

Co do przepisów prawa to się nie wypowiem bo nie wiem (moim zdaniem sprzedając jako osoba prywatna nie masz takiego obowiązku ale to chory kraj w którym wszystko jest możliwe )

Ale jeśli tak próbował rozwiązać sprawę ( przez zakrzyczenie i wyzwiska) dla samej zasady i dla jego nauki na przyszłość bym go olał

 

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrócić można, jak widać gość próbuje. pytanie powinno brzmieć czy masz obowiązek przyjęcia takiego zwrotu i tu odpowiedź jest jednoznaczna: prawo nie nakłada takiego obowiązku

gdyby towar był niezgodny z opisem przysługiwałaby kupującemu rękojmia, jeśli był zgodny i sam to przyznał, potwierdził że pomyłka była z jego strony - paczka może do niego wracać, zapłaci to może się nauczy. czytania i kultury

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jeszua w takim razie olewka

dzisiaj był kurier z tym, ale nikt nie odebrał

12 godzin temu, kiler napisał:

Na groźby typu że do mnie przyjedzie podałbym mu adres żeby spróbował

kiler nie wiesz kto jest po drugiej stronie kabla po drugie za stary jestem na jakieś wojny gangów , próbuje żyć na legalu lepiej lub gorzej , mam znajomości jak trzeba ale po co mi to ?  Wolę spróbować udupić go stylowo w majestacie prawa  , mam pecha że jego groźby były w rozmowie telefonicznej ( facebook telefon ) i nie nagrałem ich jak mu powiedziałem że jego groźby są karalne to teraz jest bardzo grzeczny , koleżanka mówi że mój pech i złe zagranie było go sprowokować żeby napisał mi tekst w stylu ja cię gówniarzu za*ebie i wtedy można mu sprawę zakładać która jest do wygrania ....obecnie to wygląda tak , ja na początku zmiękłem bo na grupie facebookowej na której jak się okazało on jest moderatorem mnie straszyli że ma 14 dni na zwrot i mam nie robić scen i przyjąć ale jak ludzie zaczęli mnie uświadamiać że tak nie jest zmieniłem decyzję , przed jego wysyłką ( są daty , wysłał paczkę w czwartek , że nie przyjmę napisałem mu w środę )

 

Podobno jest jeszcze jeden fortel -może ten przedmiot zniszczyć ( np walnąć 10kg młotem i pęknie obudowa ) i wtedy walczyć o rękojmie twierdząc że wysłałem mu uszkodzony  ale wtedy podobno mam iść w zaparte czemu nie spisał z kurierem potokołu szkody ? czy wycięte z kontekstu fragmenty rozmowy to wystarczający dowód że przyznał się do błędu ?  odrazu mówię w rozmowie faceebokoowej jest bardzo grzeczny , telefoniczna była najpierw dostał odemnie info że nagrywam i jego groźby są karalne i teraz się pilnuje ale były typowe k*rwy h**e , spalę ci chatę itp .........

aferka2.jpg

aferka1.jpg

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, michoa said:

(...) na grupie facebookowej na której jak się okazało on jest moderatorem

(...) telefoniczna była najpierw dostał odemnie info że nagrywam i jego groźby są karalne i teraz się pilnuje ale były typowe k*rwy h**e , spalę ci chatę itp .........

[OT] P,MSPANC: a ludzie narzekają na moderatorów na fm...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz jeszua 😄 

pytanie

czy to są groźby karalne w rozumieniu sądu ? nie chce żeby coś się rodzicom stało zabezpieczam na wypadek gdyby coś , mnie naprawdę pod tym adresem nie ma

grozby2.jpg

grozby1.jpg

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz tego mostu przyjmowac. Kupione jak widziane, zgodne z opisem. Ja najbardziej obawial bym sie w tej sytuacji, ze wroci

1. nie mij most

2. wroci uszkodzony

Prawnie kolo nic nie moze zrobic, bo masz udokumentowane, ze kolo sie sam pomylil do czego sie sam w korespondencji przyznal.


Zlal bym cieplym moczem.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...