Skocz do zawartości

Honda CBX 550


7jurand7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem zszokowanym posiadaczem Hondy CBX 550. Niestety potrzebuję do niej silnika, bo aktualny leży w skrzynkach. Motor dostałem od przyjaciele który nie miał czasu i werwy na ożywienie tego pięknego (tak, tak..) motocykla. Obiecałem sobie, że postawię to cudo na ... koła, ale bez silnika będzie kiepsko. Liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dostały w kość panewki no i wał. Dodatkowo są braki w częściach silnika. Był u mnie "motoreanimator" i niestety stwierdził, że złożenie tego do kupy to będzie droga sprawa, a i tak nie wiadomo co po drodze wyniknie. Dlatego szukam silnika w całości. Tak mi doradzono. Fakt, że poprzedni mechanik który go serwisował i oddał go w takim opłakanym stanie, prawdopodobnie po wymianie płynów (takie było zalecenie) dał mu konkretnie w kość. No a takich roczników się nie piłuje. Jeżeli masz jakiś pomysł to chętnie skorzystam. A motor jest po prostu świetny, no ale to pewnie wiesz. Dzięki za reakcję.

 

IMG_20200530_204927380.jpg

IMG_20200530_204942940.jpg

Edytowane przez 7jurand7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem nim 3 lata temu po Polsce kilka tygodni, niezbyt wygodna pozycja dla 70 latka do tego typowy gwizdek bez momentu w dole obrotow, nie specjalnie to co lubie. Dla mlodego lekkiego jezdzca na pewno bedzie lepszy. Jednakowoz nie bedzie do niego latwo znalezxc silnika w dobrym stanie w Polsce ( jak sadze ). Niw iwem co rozumiesz przez "nie poluje" ale to wlasnie silnik ktory kocha wysokie obroty i dobrze zrobiony bedzie to znosil bez zadnych klopotow. Przy uszkodzeniach jakie opisujesz ktos kto wymienial "plyny" popelnil blad, albo motocykl byl poprzednio niewlasciwie obslugiwany. Czyli ktos nie zmienil oleju / filtra we wlasciwym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam 190 cm i wiem , że pozycja za kierownicą nie będzie mnie rozpieszczać. Jednak jak już uda mi się go uruchomić, będzie to motor na krótkie wypady. Niestety masz rację co do poszukiwań silnika w Polsce. Nie ma lub są nie na sprzedaż. Uruchomiłem znajomego w Norwegii, tam klasyków jest cała masa. Muszę liczyć trochę na szczęście i być cierpliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...