Skocz do zawartości

Wyciek oleju z wałka zdawczego


Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, VIKI napisał:

Pomogę bo przypadkiem tu znowu trafiłem.

Demontujesz wew. bieżnię łożyska/ niepotrzebnie zdjąłeś koło pasowe

Wymiana uszczelniacza/ najlepiej nowa bieżnia i po robocie.

 

Uszczelniacz_2.jpg

Cześć, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, jeżeli chodzi o bieżnie na której chodzi uszczelniacz od strony sprzęgła to została wymieniona, wraz z uszczelniaczem wewnętrznej kapy sprzęgła  , dodatkowo został wymieniony uszczelniacz od strony skrzyni i oring który znajduje się za bieżnią  uszczelniacza od strony skrzyni. I dalej leci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 39 i nie zapomnij że, bieżnia wew. łożyska musi mieć dystans

Uszczelniacz1_2.jpg

Edytowane przez VIKI
Jutro moge zrobić real foto bo mam akurat rozebrane na zdjęciu widać bład w montażu coś mi nie pasuje zrób foto bieżni z góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jest zew. Uszczelniacz skrzyni. Ten uszczelniacz jest zmieniony, i nie cieknie. Wyciek jest dokładnie w miejscu oznaczonym strzałką czyli pomiędzy wymienionym na nowy ślizgiem uszczelniacza od wew. kapy sprzęgła a tym wałkiem, który napędza koło pasowe. Dorzucam zdjęcia tylko takie mam, bo złożyłem

B637AC2E-623E-42B2-B0EA-7A3AC6A968DC.jpeg

859E94CA-6E69-44D0-8ABF-51D7130BC7C0.jpeg

Edytowane przez Pawel92b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tym uszczelniaczu ?

Moim zdaniem za głęboko wcisnąłeś bieżnię wew.

musi być dystans ok. 3 - 3,5 mm od krawędzi  spacer.pngspacer.pngzębatki koła pasowego(35)

11.jpg

Edytowane przez VIKI
Tam jest jeszcze założony oring po co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj teraz dokładnie popatrzyłem na twoje zdjęcie, najlepsze jest to, że ja w tym miejscu ( już za śrubą mocującą koło patrząc od strony skrzyni) nie mam ogóle uszczelniacza który jest na zdjęciu - jak go kupiłem to już nie było i ciągle kapało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...