Skocz do zawartości

HD Heritage softail, zapalila sie kontrolka silnika, stracil moc, rura wydechowa zalala sie paliwem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam.

Niedawno kupilem HD Heritage softail i po przejechaniu 200km nagle zaczal mi dziwnie bekotac, zapalila sie kontrolka silnika, stracil moc, rura wydechowa zalala sie paliwem i zgasl. Poziom oleju podskoczyl az po sam korek. Nie jestem mechanikiem ale wyglada na to ze paliwo zmieszalo sie z olejem. Poziom paliwa w baku tez drastycznie spadl. Czy ktos moze mi z tym pomoc bo nie znam sie na tym kompletnie. Sprawdzilem tez filtr powietrza i jest praktycznie czarny.

Chyba cos tu zamieszalem, mial byc osobny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam.

Niedawno kupilem HD Heritage softail i po przejechaniu 200km nagle zaczal mi dziwnie bekotac, zapalila sie kontrolka silnika, stracil moc, rura wydechowa zalala sie paliwem i zgasl. Poziom oleju podskoczyl az po sam korek. Nie jestem mechanikiem ale wyglada na to ze paliwo zmieszalo sie z olejem. Poziom paliwa w baku tez drastycznie spadl. Czy ktos moze mi z tym pomoc bo nie znam sie na tym kompletnie. Sprawdzilem tez filtr powietrza i jest praktycznie czarny.

Dodam ze to wtrysk

Pomozecie?

Sprawdzilem cisnienie w cylindrach, 10 i 9 barow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego wyglada na to ze zaworek w komorze plywakowej gaznika z jakiegos powodu przestal zamykac paliwo i jakas jego ilosc wlala sie do cylindrow mieszajac sie z olejem. Trzeba , zamknac paliwo, spuscic olej i go wymienic, zdjac gaznik i sprawdzic / wymienic zaworek komory plywakowej. Zlozyc i jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moją wiedzę głównym sprawcą zamieszania może być MAP Sensor ( mierzy ilość, wagę i temp powietrza dostarczaną do przepustnicy, na podstawie

wskazań komputer ECM zwiększa , bądź zmniejsza ilość paliwa - na wylocie sondy lambda sprawdzają czy mieszanka jest właściwa i też w pewnym stopniu regulują

ECM-em ) - ale jak MAP Sensor podaje kosmiczne odczyty to ECM leje paliwo jak z dzbanka - paliwem jedzie z wydechu i motor nie ma dynamiki, często może

tez gasnąć przy gwałtownym odkręceniu manetki gazu,  powyżej pewnej wartości obrotów nie przyspiesza itp , a spalanie jest niebotycznie duże.

Można też wgrać na nowo mapę wtrysku 9 koszt 150 pln w salonie HD ), jak nic się nie zmieni to stawiałbym na  MAP Sensor .

Co do paliwa w oleju to niestety stawiałbym na nieszczelne pierścienie - niestety..... Jak zmieniony jest filtr powietrza na szybkoprzepływowy ( który często zakłóca pracę tego czujnika bądź po kilku sezonach może go uszkodzić - najczęściej w wyniku zaniedbań utrzymywania go w odpowiedniej czystości i poziomie naoliwienia ), więcej powietrza - uboga mieszanka - a   niestety uboga mieszanka zwiększa temperaturę pracy w komorze - zawory i pierścienie dostają po dupie i  po jakimś  czasie te dają za wygraną.... Trzeba zawsze modyfikować mapę za pomocą np powercommander.

pozdro

Edytowane przez dachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jesli pierscienie bylyby nieszczelne to czy cisnienie w cylindrach nie powinno byc niskie?

I tak jak pisalem, to sie stalo nagle, tak jakby ktos w danym momencie odkrecil kran, mozliwe zeby tak szybko pierscienie popadaly? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiar ciśnienia daje nam głównie obraz szczelności zaworów ( ekspertem nie jestem , ale tak jakoś mi się utrwaliło),

pomiar szczelności pierścieni powinno się przeprowadzać na rozgrzanym silniku w warunkach pracy pieca.

Nie mówię , ze mam rację, nie chcę Cie denerwować ale nie wygląda to dobrze....paliwo do oleju wg mnie może

dostać się wyłącznie przez nieszczelne pierścienie.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o paliwie w oleju na innych forach i wiekszosc wini za to gaznik, czy istnieje jakas  mozliwosc przy wtrysku zeby cos takiego sie stalo inna niz wada silnika? 

Rozumiem, zgaduje ze sam tego sprawdzic raczej nie bede wstanie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem poprzednio , tutaj nie masz gażnika tylko ECM który daje dawki paliwa wg mapy.

1. jak padnie Map sensor - ECM dostaje mylne wskazania i leje paliwo bo dostaje info , ze powietrza jest niebotycznie dużo,

    sondy na wylocie nie są w stanie tego wyrównać.  Sprawdź na YouTube jak sprawdzić błędy w twoim moto, jest to możliwe za pomocą sekwencji

    włączania przycisków , w moim Sporciaku mam to opanowane ale do Twojego nie znam sposobu . listę kodów błedu

    masz w necie " kody błędów harley davidson".

2. czasami, ale bardzo rzadko zdarza się , ze mapa bazowa za sprawą jakiegoś przepięcia, zwarcia bądź zastosowania dodatkowego

     urządzenia korygującego mieszankę paliwowo powietrzną zmienia mapę bazową - i wtedy leje paliwo. Na pewno bezpieczny jest

     Powercommander.

Od tego zacznij , moto najpierw samo Ci podpowie o co chodzi.

pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to wtrysk to inna para kaloszy, mysle ze dachu moze miec tu racje jezeli to rozpracowywal.

Jesli chodzi o obawe o szczelnosc pierscieni, to nie jest ona na tak wysokim poziomie zeby zapobiec przelaniu sie paliwa do oleju w razie zalania silnika, wszystko jedno czy przyczyna jest gaznik czy wtrysk, tak ze tam wszystko jest dobrze, trzeba tylko wymienic olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu jakies swiatelko w tunelu:) Map sensor kosztuje 20$, remont silnika ciut wiecej... oby to bylo to. Dzieki panowie

Jeszcze jedno pytanie. Czy jesli by ten map sensor dawal zle dane lub nie dawal ich wcale to czy nie wlaczyl by sie tryb awaryjny?

 

 

Zapomnialem w temacie napisac ze to rok 2002, u mnie tak to wyglada jak na tym filmiku i wyglada na to ze nie mam zadnych bledow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...