Skocz do zawartości

Junak 126 2016r 3700km przebiegu Szarpanie podczas jazdy


BizzyXD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkimi. Pierwszy raz w życiu pisze cokolwiek na forum więc wybaczcie za błędny styl, brak istotnych informacji.

Pacjent - Junak 126 (125cm³) 3700km przebiegu. Kupiony nowy w salonie, nigdy żadnych problemów, szanowany, nie katowany, wszystkie przeglądy gwarancyjne jak i podstawy (napinanie łańcucha, regulacja gaźnika, filtry itd.) na czas. Akumulator nowiutki.

W poniedziałek tj. 1.06 odebrałem go z przeglądu gwarancyjnego, wszystko super pięknie śmigało, do dziś tj. 04.06. Około 2km po wyjechaniu spod domu motocykl na obrotach wyższych niż mniej więcej 4-5k (przynajmniej według tego zajebistego chińskiego obrotomierza, lub inaczej, po prostu  ⅓ gazu) zaczyna dość mocno szarpać na każdym biegu, prawie wgle nie przyspieszając, obroty również nie chcą wejść wyżej lecz po wciśnięciu sprzęgła w trakcie jazdy i dodaniu dużej ilości gazu silnik normalnie się wkręca. Na luzie silnik kręci się normalnie, bardzo wysoko, bez żadnych problemów. Obroty jałowe normalne, równe, nie gaśnie. Nie słychać żadnych niepokojących dźwięków przy tym przerywaniu, łańcuch nie skacze. Sprawa paliwa również odpada, zawsze pewne paliwo, syfu po odkręceniu całego kranu brak.

Jakieś pomysły? 

Pozdrawiam.

Edytowane przez BizzyXD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii formalnej:

 

a co do problemu: dlaczego nie wrócisz z nim do "salonu", skoro problem pojawił się po przeglądzie?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że do tego serwisu trochę mam, a nie dojadę nim w takim stanie. Napisałem tu post żeby ew samemu to naprawic i wtedy dopiero jechać na serwis gdzie dokładniej sprawdzą co i jak. Dodatkowo martwi mnie koszt takiej usterki bo jeśli to coś mechanicznego, to może być problem. Więc proszę o bardziej kreatywne odpowiedzi niż "powrót do serwisu" bo najpierw chce poznać rodzaj usterki a potem tak czy tak zaliczyć serwis 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...