Skocz do zawartości

Kawasaki kx 250 1998r skrzynia


flyghost997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegks czasu bujam sie ze złożeniem kxa. Kupilem motor w czesciach z uszkodzona skrzynia. Wymienilem wszystkie łożyska, korbe, cyl zatulejowany, nowa korba, listki membranowe, ogolnie próbuje odrestarowac motor. Do rzeczy. Motor stoi u "mechanika" ktory mi zlozyl silnik do momentu w ktorym widac na zdjęciach. Gada mi ze nie idzie przykręcić sloneczka do programatora gdyz programator nie siega łożyska. I na tym etapie praca stoi. Co wy o tym myslicie? Gdzie szukac problemu badz klamstwa mechanika. Druga skrzynia drugie wodziki programator gdyz nie chciałem sie bawic w naprawy starej. O co tu moze chodzic? Bardzo prosilbym o rzetelne odpowiedzi gdyz w motor wpakowane troche kasy a to nadal zadnego dzwieku od kupna nie wydało. 

received_155965212485680.jpeg

received_568858520332436.jpeg

received_624959121669411.jpeg

received_198789851412167.jpeg

received_2676515229140953.jpeg

received_800526347122624.jpeg

received_1238653896337850.jpeg

received_544276142861279.jpeg

received_356760595087564.jpeg

received_3001665253185167.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ze stary pasowal, gdyz pewnie  dwa byly sprawdzane. Dwa programatory sa identyczne, lozyska sa nowe, i stare rowniez porównywane, wszystko to samo. Na zdjeciach wyzej widac jak wiele brakuje tam dla tego programatora, doslownie pol lozyska czyli programator wogle nie wchodzi nawet w te lozysko prawie.. . PS byly zamowione drugie kartery, zmierzona odległość dla pewności wszystko sie zgadza, juz brakuje pomyslow na ten silnik... W czym jeszcze szukac problemu?? Pierwsza mysl to w "mechaniku" gdyz po takich zakupach gdzie to "mechanior" szukal i kupował skrzynie wodziki i programator, wydaje mi sie to nie realne, nie mozliwe. Chlop gada ze siedzi 20 lat w kawasaki a wyklada sie na czyms takim i teksty badz glupie klamstwa z jego strony bo cos innego na zlozenie tego motocykla sie przeklada. Facet prowadzi serwis kolo dupy dla goscia tez narazie nie mam co robic, jednak dla typa zlamanego grosza nie zaplace gdyz to wszystko nie tak mozna se bylo wyobrażać, nie po to woziłem motor 220km aby zajechac i odebrac go w takim stanie. Prosilbym o opinie na ten temat. Zmien mechanika spodziewam sie, jednak chodzi tu o to iz motor z serwisu gdzie ktos siedzi tyle lat w kawasaki bez zbędnego pier***** powinien wyjechac o wlasnych silach. Wodziki ?  Sruba spustowa oleju? wykręcona. srubki trzymające lozysko orginal. Sloneczko orginal sruba do przykrecenia słoneczka do programatora orginal. Moze ktos wiecej jest w stanie podpowiedzieć wszystkie mozliwosci ktore moga byc powodem tego problemu... Straszny metlik co tu dalej robic..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to jeszcze raz rozebrac i sprawdzic gdzie lezy problem. Skladajac swoje silniki zawsze przymierzam wszystko kilka razy przed koncowym montarzem zeby byc pewien ze pasuje i pracuje. Rozebrac ten jednocylindrowy silniczek to 40 min jesli sa stare czesci to co za problem porownac je z nowymi i znalezc przyczyne problemu?

Oprocz tego masz tu serwisowke i w dziale 7 mozesz sobie obejrzec jak skrzynia jest zbudowana. Bebenek wybieraka biegow nie ma zadnych dystansow i mocowany jest w polowkach karteru, w mojej opinii lozysko jest po prostu za plytko wcisniete i dlatego palec programatora nie siega do tego bebenka:

https://www.howtomotorcyclerepair.com/images/Kawasaki-KX125-KX250-Service-Manual-1994-1995-1996-1997-1998.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...