Skocz do zawartości

Cbr1000rr sc 57 b 2006 za wysokie obroty


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu staram się dość z wolnymi obrotami u siebie w fajerce . Problem polega na tym że na max wykręconej regulacji obrotów mam 1300 ale tylko wtedy kiedy moto ma temperaturę ok 100 stopni mając 80 łapie 1600 czasami wtedy załącza się wiatrak. Przepustnice napewno się nie zacinają słuchać wyraźnie jak linki otwierają i zamykają, dodatkowo było regulowane podcisnienie na waku. Dlaczego tak się dzieje.

Motocykl to honda cbr1000rr sc 57 wersja b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze jestem pewny że przepustnice zamykają (czyściłem ranty z nagaru) się do końca ale nie kumam dlaczego w przepustnice wchodzą węże od pompy wody i właśnie tam idzie też linka od ustawienia obrotów jalowych.  Zwykle jak podbija obroty to włącza wiatrak potem wyłącza i wraca 1300.

Edytowane przez R6 2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet te 1300 to za dużo.

Powinno  się linką do regulacji dać zjechać obrotami aż do zgaśnięcia.

Na początek musisz zajrzeć do tego mechanizmu gdzie linka wchodzi. Moze tam akurat tkwi przyczyna...

No chyba że lewe powietrze łapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałem tam airboxa, zakładałem linki i naprawdę jestem pewny, że rollgaz chodzi płynnie i przepustnice zamykają się całe słychać nawet strzal manetki jak się zamyka. Dzisiaj jak naprawdę go mocno zagrzałem to miałem bez mała 1100 obrotów ale tylo wtedy kiedy moto osignie 106 stopni czyli z włączeniem wiatraka, na logikę obroty spadają jak maksymalnie się nagrzeje.  Linką niestety mogę tylko zwiększyć obroty. 

Edytowane przez R6 2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...