Skocz do zawartości

Licznik WFM 125 M06 - kolory cyfr


dzikigeneral1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze!

Mam pytanie odnośnie liczników w WFM.

Mam WFM 125 M06 1962 rok.
Egzemplarz do renowacji miał licznik z cyframi czarnymi na białym tle, tak jak na pierwszym zdjęciu.
Widzę w Internecie jednak, że niektóre miały białe cyfry na czarnym tle.
Kiedy były te pierwsze liczniki a kiedy te drugie? Czy to zależało od rocznika, od modelu, czy może eksport import?
Jak wstawię cyfry innego koloru to będzie duże nieporozumienie?
Muszę je wymienić, bo coś się tam wkręciło i wyłamało parę szczebelków.

Swojej grafiki nie mogłem dodać, bo miałem modala z błędem -200, więc załączam obrazki z neta.

Dziękuję za odpowiedzi! Będę na nie reagował.

Pozdrawiam

biały.jpg

pobrane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracaj uwagi na takie pierdoły. W PRL-u nikt nie przestrzegał zasady, że jak dzisiaj wstawiamy licznik z białymi bębenkami to bez zmiany rocznika/modelu nie wstawimy z czarnymi. Wszystko zależało od tego czy wytwórnia podzespołów miała tworzywo o takiej czy innej barwie. Licznik miał być i tyle. Jeśli twój sprzęt jest z jednego kawałka to oczywiście dla własnego sumienia szukaj identycznego, ale jak nie znajdziesz to się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź.
Złożyłem jeden licznik z dwóch. Przełożyłem cyferblat oraz wskazówkę z mojego - trochę trzeba było się pomęczyć.
Mój licznik też naprawię jak dostanę nowy cyferblat (bo ten kupiony miał go połamanego) no i rolki z cyferkami też ogarnę z innych mechanizmów 🙂

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...