Skocz do zawartości

CBR 900 stuki przy gwałtownym dodaniu gazu


Limo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, proszę o opinię co może powodować stuki/tyrkotanie po gwałtownym dodaniu gazu? Jak się stopniowo zwiększa obroty to nic takiego nie występuje. Mam swój typ ale nie chcę niczego sugerować :).

 

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworznie tłokowe najbardziej słychać przy odpuszczaniu gazu. Mi to wygląda na początek panewki. Przy gwałtownym przyśpieszeniu pompa nie zdąży napompować ciśnienia na łożyskach a rośnie mocno obciążenie i zaczyna pukać. Obym się mylił.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Bimbak said:

Rozrząd robiłeś? Może to być nierówno wyciągnięty łańcuch. Gorsza opcja - sworznie tłoków. Bez rozbierania raczej nie zdiagnozujesz.

Osłuchaj skąd to dochodzi może?

Rozrząd nie był robiony. Będzie pewnie to albo panewka.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżycie z fusów, Panowie. Bez rozbiórki pieca nic nie będzie wiadomo.

Fajne tematy-"coś mi stuka w silniku, co to może być" 🙂

Nie ma co osłuchiwać za pomocą kijka i go męczyć, bo im mniej będzie męczony, tym większa szansa, że da się jeszcze coś uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, grizzli said:

Fajne tematy-"coś mi stuka w silniku, co to może być" 🙂

Ciebie może to śmieszy, luzik :).

Ale znalazł się gostek na fejsie który napisał że miał identyczne objawy i u niego był to rozrząd. Cały zamysł tego tematu był taki żeby znaleźć kogoś z tymi samymi objawami, nie żeby postawić diagnozę.

Tak że dzięki za wszystkie sugestie, jak kupię szpeja to będę grzebał.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Limo napisał:

Ciebie może to śmieszy, luzik :).

 

Mnie to nie śmieszy, Emil, ale dziwi, że Ty, który jesteś niezle ogarnięty technicznie, wstawiasz jakiś film z pukającym silnikiem i szukasz w necie odpowiedzi, co stuka 🙂

Słuchając stuku przy motocyklu może uda ci się zlokalizować, czy to góra, czy dół silnika, ale z pewnością bez rozbiórki się nie doliczysz, który to dokładnie element. A z filmu nie wynika nic poza tym, że coś puka  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu sorry ale troszeczkę się przypierdalasz 😙

Każda dodatkowa informacja przed rozbiórką może wiele pomóc. Choćby po to, żeby wiedzieć czego szukać i na co szczególnie zwrócić uwagę.

Rozrząd? Krzywki wytarte? Stukają pięknie także na wolnych obrotach i dość łatwo je namierzyć w okolicach pokryw rozrządu.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, grizzli said:

Mnie to nie śmieszy, Emil, ale dziwi, że Ty, który jesteś niezle ogarnięty technicznie, wstawiasz jakiś film z pukającym silnikiem i szukasz w necie odpowiedzi, co stuka 🙂

Słuchając stuku przy motocyklu może uda ci się zlokalizować, czy to góra, czy dół silnika, ale z pewnością bez rozbiórki się nie doliczysz, który to dokładnie element. A z filmu nie wynika nic poza tym, że coś puka  🙂

Nie wiem czy jestem ogarnięty czy nie ale na co dzień nie mam styczności z takimi dźwiękami, a to z bardzo prostej przyczyny, bo nie jestem mechanikiem i robię tylko przy swoim sprzęcie.

Powtórzę jeszcze raz, chciałem zobaczyć czy znajdzie się na forum ktoś kto miał takie same objawy. Jeśli Tobie te stuki niczego nie przypominają to nie krępuj się i zignoruj ten temat :).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tommo napisał:

Grzesiu sorry ale troszeczkę się przypierdalasz 😙

Każda dodatkowa informacja przed rozbiórką może wiele pomóc. Choćby po to, żeby wiedzieć czego szukać i na co szczególnie zwrócić uwagę.

Rozrząd? Krzywki wytarte? Stukają pięknie także na wolnych obrotach i dość łatwo je namierzyć w okolicach pokryw rozrządu.

Tomek, może się przypierdalam, ale uwierz mi, że jedyna informacja, która jest potrzebna, to ewentualnie taka, z której strony zacząć rozbierać silnik. A nie znam geniusza, który to wywnioskuje z filmu 🙂

48 minut temu, Limo napisał:

Jeśli Tobie te stuki niczego nie przypominają to nie krępuj się i zignoruj ten temat :).

Mówisz, masz  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...