Skocz do zawartości

Pomieszany olej 5w40 z 10w40 (Yamaha r6 03)


cheech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słuchajcie. Znalazłem w garażu nie otwarte bańki oleju Motul 7100 więc zalałem nimi moją R6. Ale okazuje się że dwa litry to jest 5w40 a jeden litr 10w40. Czy taka mikstura rodzi jakieś problemy?

I czy 5w40 to aby nie za rzadka oliwa?

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma to zadnego znaczenia. Wstpliwym jest abym kiedys trafil na ten motocykl.

poczytaj sobie o olejach. Wypracowan w necie jest wystarczajaco (filmikow tez) aby miec co robic przez weekend...

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie skomentuj, żebym wiedział jakie może to powodować problemy. Ewentualną zgryzliwość zostaw dla siebie. ;-)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Wypracowan w necie jest wystarczajaco (filmikow tez) aby miec co robic przez weekend...


Mam co robić przez weekend, przecież jest środek sezonu.



Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cheech napisał:

No właśnie skomentuj, żebym wiedział jakie może to powodować problemy. Ewentualną zgryzliwość zostaw dla siebie. 😉

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 


 

 


Mam co robić przez weekend, przecież jest środek sezonu.



Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Generalnie dyskusja na ten temat jest jałowa, ale dobra. Nic się nie stanie, bo te oleje są mieszalne. Ale nie zmienia to faktu, że mieszanie  dwóch różnych olejów to zwykłe druciarstwo i januszostwo. Każdy olej ma swoje właściwości i wlany powinien być taki, który spełnia wymagania podane przez producenta silnika. Jakbyś dolał do tej mikstury jeszcze litr samochodowego, silnik też będzie chodził i różnicy możesz nie poczuć. Przynajmniej na krótką metę.

Nie bardzo rozumiem sens i przyczynę takiego posunięcia. Oszczędność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie tego chciałem się dowiedzieć czy są mieszalne.


Po prostu spojrzałem że mam 2 litry oleju 7100 więc dokupiłem jeden litry. Dopiero w trakcie roboty jak wszystko miałam rozgrzebane zauważyłem że mają inne oznaczenie. A co powiecie na temat gęstości jak się ma rzadki olej do eksploatacji??

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, cheech napisał:


 A co powiecie na temat gęstości jak się ma rzadki olej do eksploatacji??


 

Nijak się ma, bo będzie kolejna gównoburza. Poszukaj sobie informacji w necie, jest tego sporo. A co do oleju do konkretnego moto,  to do każdego jest serwisówka i info o parametrach oleju, który powinien być użyty. I najbezpieczniej jest takiego użyć i nie kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszelakich miksów bym unikał, każdy producent ma swoją "recepturę" i opracowany zestaw dodatków do oleju. Mieszając "na pałę" dwa różne oleje, może się okazać, że czegoś w oleju będzie za mało, czegoś za dużo, może olej będzie spełniał swoje właściwości, a może poleci np. TBN i olej się zbyt szybko zakwasi, cholera wie.

Do tego, warto stosować konkretnie lepkości zalecane przez producenta, do mnie Triumph zaleca albo 10W40, albo 15W50 i zaleca unikać 10W50, ogólnie oleje powyżej W40 powinny mieć dolną granicę powyżej 10, ze względu na prosty fakt. Tryple to dosyć gorące silniki, w olejach o dużej rozbieżności SAE stosowane są duże ilości "zagęszczaczy", które przy wyższych temperaturach lubią się odkładać w silniku, co może doprowadzić do jego uszkodzenia ;). Także widzisz, niby pierdoła, a można sobie na dłuższą metę narobić przypału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...