Skocz do zawartości

Zielony w temacie fan dwóch kółek - Prośba o pomoc


Dawid1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

postanowiłem po latach marzeń zacząć je realizować. Od lat marzą mi się długie podróże motocyklem i jakiś czas już penetruje 🙂 temat. Proszę dobre osoby i specjalistów o pomoc w przejściu krok po kroku co zrobić jak zacząć na co zwracać uwagę. Każda porada będzie dobra, chociaż wiem, że błędy są nieuniknione.

No więc do meritum. Jakiś czas temu podczas mojej wizyty i rodziny postanowiłem spróbować przejechać się motocyklem kuzyna CBR 700. Jak tylko siadłem na niego wszyscy rykneli śmiechem i powiedzieli że wyglądam "jak na psie". Zrobili mi zdjęcie i rzeczywiście 190 cm i 120 kg wagi wygląda w mojej ocenie na takim motocyklu jak niedźwiedź na rowerku 🙂 Druga sprawa, że przejechałem się raptem 2 km i samo położenie ciała nie było dla mnie komfortowe. Przekonałem się jednak, że  "szlifierki"( Z góry przepraszam użytkowników takich motocykli za sformułowanie 🙂 )  nie są dla mnie. Zacząłem szukać w innego typu maszynach. Rozmawiałem z kolega który jest również potężny i polecił mi Honde VTX 1800. W jego ocenie duży, wygodny i fajny motocykl. Od tego czasu mam go na tapecie.

Przy każdej rozmowie o tematyce motocykli dowiadywałem się nowych rzeczy, a że najpierw kupujesz dobry bezpieczny "ubiór" a potem motocykl za resztę, że ten czy inny jest bardzie wywrotny, że w przypadku chopperów i cruiserów trzeba uważać na ostrych zakrętach bo stopka może zahaczyć o asfalt i będzie "klops" itp. 

Dlatego chciałbym poznać opinie i porady innych bardziej doświadczonych osób, jak mam zacząć. Poniżej moja charakterystyka i to do czego zmierzam. Na co zwracać uwagę przy wyborze motocykla, czym się kierować? Czy warto rozszerzyć ubezpieczenie motocykla ponad podstawę?  Proszę Was o rady, wskazówki, ostrzeżenia, ale nie chciałbym wywołać "gównoburzy", bo wiadomo  ilu ludzi tyle opinii. Będę oczywiście bacznie obserwował ten temat i jeżeli pojawią się jakieś pytania będę na nie szybko odpowiadał.

Dzięki z góry 

Dawid

 

Mężczyzna 38 lat,  190 cm , 120 kg. Brak znajomości podstaw mechaniki samochodowej, ograniczenia finansowe do 40 tyś za komplet.  

Cel ostateczny: Dojechać z żoną do Giblartaru na motocyklu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dużego enduraka.

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może się zaprzyjaźnisz z wyszukiwarką..?

 

tylko dwa przykładowe tematy do lektury

z uwag zasadniczych: po pierwsze nie piszesz nic o doświadczeniu w jeździe motocyklem, znaczy że siadłeś na cbr i tyle. mamy przyjąć, że żadne? w takim razie motocykl 370kg - bez kierowcy, żony i bagażu na Gibraltar - jest kiepskim pomysłem do nauki jazdy

więcej w poprzednich, podobnych zapytaniach - niejedna osoba chce od podróżowania na wielkie dystanse zaczynać swoją przygodę z motocyklami, i niejednej się wydaje, że armatura jest wygodna

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek gs1150.. 

w miare tani i niezawodny do dalekich wycieczek.  Bedzie wygodnie i nie bedIe bolalo (finansowo) jak sie przewrocisz..

wszelkie masci cruisery nie sa stworzone do dalekich podrozy

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Dawid1982 napisał:

Właśnie nie rajcują mnie "przeprawowe" tematy 🙂 

Nie muszą, ale te motocykle pozwalają jechać wygodnie po każdej drodze , można dużo zapakować i załatwiają temat "wygladania". 😉

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do turystyki szosowej ... dobre są motocykle po prostu turystyczne

  • Lubię to! 1

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jeszua napisał:

to może się zaprzyjaźnisz z wyszukiwarką..?

 

tylko dwa przykładowe tematy do lektury

z uwag zasadniczych: po pierwsze nie piszesz nic o doświadczeniu w jeździe motocyklem, znaczy że siadłeś na cbr i tyle. mamy przyjąć, że żadne? w takim razie motocykl 370kg - bez kierowcy, żony i bagażu na Gibraltar - jest kiepskim pomysłem do nauki jazdy

więcej w poprzednich, podobnych zapytaniach - niejedna osoba chce od podróżowania na wielkie dystanse zaczynać swoją przygodę z motocyklami, i niejednej się wydaje, że armatura jest wygodna

jsz

jeszua

tak doświadczenie na motocylku równa się dwa kilometry na CBR 🙂. Zdaję sobie sprawę, że nie pojadę po 1 czy 2 sezonach na giblartar z żoną i pewnie zanim ona siądzie na motocykl ze mną to powinienem już mieć duże doświadczenie. Jaki w takim razie byś proponował, z założeniem, że początki pewnie będę miał samotne a nie z małżonką?

Edytowane przez Dawid1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Dawid1982 said:

Jaki w takim razie byś proponował, z założeniem, że początki pewnie będę miał samotne a nie z małżonką?

po raz kolejny: wyszukiwarkę. tu masz kilka wątków o pierwszym motocyklu - zakładam, że wbrew upartym kolegom powyżej nadal interesuje Cię armatura. jeśli tak - korzystaj również wpisując poszczególne nazwy, jakie się w dyskusjach pojawiają, czytaj pozostałe działy forum. wybór armatury ma zalety i wady, te drugie to jednak dość dyskusyjna wygoda na długich trasach, te pierwsze to stosunkowo łagodne obchodzenie się z żółtodziobami, np. ze względu na stonowaną moc silnika, niski środek ciężkości, itp. pooglądaj ogłoszenia o sprzedaży, zobacz co jest w Twojej okolicy, przejedź się na miejsce oglądnąć (na ile sytuacja pozwala) i posiedzieć. weź pod uwagę parametry motocykli, ale też np. czy dają się znaleźć w ogłoszeniach już "ubrane", bo każdy zakup typu sakwy czy szyba to dodatkowe, stosunkowo wysokie koszty. również popularność danego modelu, przekłada się przeważnie na dostępność części. poczytaj wątki i portale o turystyce motocyklowej, czym ludzie jeżdżą i jak o tym piszą; można niby i ogarem na ural, ale nie każdy szuka ekstremów. i tak dalej - chodzenie po bagnach wciąga, więc licz się ze sporym zaangażowaniem czasowym. prostej odpowiedzi: kup to czy tamto i to 100% słuszny wybór po prostu nie ma

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 tys to spory budżet na używkę. Sprawdź/poczytaj o Hondzie ST1300 - może podpasuje? Poczytaj o Hondzie Varadero 1000 - może podpasuje? Ewentualnie nowy model V-strom 1000 lub  Yamaha XTZ1200 lub Honda 1200, jak starczy funduszy? BMW GS1150 fajny, ale już wiekowy i można bez wiedzy technicznej wtopić, wg mnie większe ryzyko niż modele powyżej. Ale przede wszystkim jak radzi Jeszua: czytaj, czytaj, czytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od tego, ze VTX 1300 bedzie znacznie lepszy, przynajmniej na poczatku, jako docelowy moze byc VTX 1800.

 

A co do Gbraltaru, to polecam kopnac sie o jeszcze 43 km dalej do Tarifa, zupelnie inna bajka, zupelnie inny klimat. Jadac Gibraltaru, cos w polowie drogi do Tarifa, masz po lewej stronie punkt widokowy. Musisz sie tam koniecznie zatrzymac, widok bajka. 

 

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...