Skocz do zawartości

Wypadek i prosba o ocene sytuacji


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

Kolega mial wypadek. Po obejrzeniu filmuku jestem zdania, ze przed wejsciem w lewy winkiel mial zbyt duza predkosc, zaczal hamowac,

za mocno wcisnal przedni hamulec i w efekcie koncowym poszedl w botanike.

 

Jak Wy to widzicie ?

 

 

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu pytasz? Jesteś już tak stary i tyle widziałeś... 😜

Na moje zrobił kleksa, bo tego zakrętu jeszcze nie przejechał 1000 razy przed nagraniem.😆

P.S. To Twój uczeń?

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pyerdole, Judas, na tyle cie tylko stac ? 

W tytule filmu pisze po polskiemu - kolega.

Swoje powiedzialem, ale w tym przypadku chce do konca to rozkminic a mimo, ze stary, to dopuszczam mozliwosc, ze cos moglo mi umknac.

Jezeli wiec jestesw stanie cos sensownego napisac, to pisz, w przeciwnym wypadku zamykasz dziob i co najwyzej czytasz.

 

P.S. " Kleks " nic nikomu nie mowi, bo pojecie jak guma bungy. - czyli wypowiedzialas sie jak polityk, zabrales glos i nkkt nic sensownego sie nie dowiedzial. 🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam niewiele widzę ... ale czy coś tam z tyłem nie było przegięte i jakiś high-side?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, konrad1f napisał:

ja tam niewiele widzę ... ale czy coś tam z tyłem nie było przegięte i jakiś high-side?

Kumpel mowi, ze niby cos mu tylem rzucalo. Tyle, ze po szoku mogl cos pomieszac. Gdyby mu doopa na lini uciekla, to moze bylo by bardziej zrozumiale ale wyraznie widac, ze przejechal linie i po chwili zaczal mu maszkowac przod. 

Pytanie za 100 punktow, czy podczas hamowania ABS nie zadzialal ? PYtanie czy on awogole ma ABS, bo z tego co patrze, to niema, co wiele by wyjasnialo.

 

🙂

 

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał to zdecydowanie High-Side, przerzuciło go gwałtownie z lewej strony na prawą.

Gdyby to był uślizg przedniego koła, to motocykl będąc przechylony na lewo by się położył na lewy bok - a tam widać katapultę jak się paczy! 😊

Jak doszło do FATALITY kolegi? Stawiam, że tył na chwilę stracił przyczepność i ją gwałtownie odzyskał. Ale dlaczego stracił przyczepność tyłu? Możemy zgadywać...

Stawiam, że cisnął ostro heble, opierając się o kierownicę, co dodatkowo mocno odciążyło tył. W takiej sytuacji przy dobrych hamulcach i oponach tył sam się może podnieść/zarzucić i to przy większych prędkościach (mnie to zdarzyło się nawet na jajku, które jest kawałem żelastwa).

Mógł też stracić przyczepność przy redukcji biegu, albo po prostu mógł wcisnąć tylny hamulec - nie wiadomo.

Ale... 

High-Side był.

Można pogratulować koledze, że trafiła mu się lekka wersja bez kilkumetrowej katapulty. ☺️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damian85 napisał:

Finał to zdecydowanie High-Side, przerzuciło go gwałtownie z lewej strony na prawą.

Gdyby to był uślizg przedniego koła, to motocykl będąc przechylony na lewo by się położył na lewy bok - a tam widać katapultę jak się paczy! 😊

Jak doszło do FATALITY kolegi? Stawiam, że tył na chwilę stracił przyczepność i ją gwałtownie odzyskał. Ale dlaczego stracił przyczepność tyłu? Możemy zgadywać...

Stawiam, że cisnął ostro heble, opierając się o kierownicę, co dodatkowo mocno odciążyło tył. W takiej sytuacji przy dobrych hamulcach i oponach tył sam się może podnieść/zarzucić i to przy większych prędkościach (mnie to zdarzyło się nawet na jajku, które jest kawałem żelastwa).

Mógł też stracić przyczepność przy redukcji biegu, albo po prostu mógł wcisnąć tylny hamulec - nie wiadomo.

Ale... 

High-Side był.

Filmik przerobilem jeszcze dwa razy w zwolnionym tempie 

 

i jeszcze raz  jeszcze wolniej 

 

 

Nie chce sei wyklucac ale gdy patrze na jego przednie kolo to wydaje mi sie, ze kontrowal i hamowal

 

🙂

6 minut temu, Croowab napisał:

Z filmu można wrózyć jak z fusów.. nic nie widać..

Ty nie wroz, tylko gadaj co i jak !

W tygodniu mam dostac jeszcze inne ujecia - kamera 360 stopni

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS to najpierw spytaj autora czy chce aby jego filmiki były obgadywane na forach .

POproś Grzeska o zdjecie owiewki po przejechaniu ok 5km.. to nakresli trochę o przyczynie ..  

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Croowab napisał:

KS to najpierw spytaj autora czy chce aby jego filmiki były obgadywane na forach .

POproś Grzeska o zdjecie owiewki po przejechaniu ok 5km.. to nakresli trochę o przyczynie ..  

Naprawde sadzisz, ze zamiescil bym cokolwiek w necie bez zgody autora czy poszkodowanego ? 

To nie Grzesiek.

Ale przekaze .

 

P.S. nie sa sie juz przejechac, podobno rama prosta

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ks-rider napisał:

Nie chce sei wyklucac ale gdy patrze na jego przednie kolo to wydaje mi sie, ze kontrowal i hamowal

No właśnie - i tu pytanie kiedy człowiek kontruje? : )

wszystko zaczęło się od mocnego hamowania. Fizyka zrobiła resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/10/2020 at 4:40 PM, konrad1f said:

ja tam niewiele widzę ... ale czy coś tam z tyłem nie było przegięte i jakiś high-side?

Słychać że to V-ka więc zapewne zarzuciło tyłem po nieudanej redukcji biegu. 

Potem dał wszystkie heble na maksa, poczuł że tył ucieka, odpuścił i finito.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Limo napisał:

Słychać że to V-ka więc zapewne zarzuciło tyłem po nieudanej redukcji biegu. 

Potem dał wszystkie heble na maksa, poczuł że tył ucieka, odpuścił i finito.

Nie Limo... yamaha jesCze nie wypiscila Vki w erłanie;)

KS mil wrUcic zdjecie owiewki ale jakos nie ma czasu... wiem moze ja wkleje.


skoro po przejechaniu kilku km moto bylo oblepione pylkami...

 

Maly uslizg plus panika i ... 

 

554C0BE4-4CE3-44ED-AFB6-EDD9896420BF.jpeg

F44CC914-A8BB-49E7-B983-A99A66AD71A0.jpeg

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...