Skocz do zawartości

Czy ten olej pasuje


Rekomendowane odpowiedzi

co do zasady nie powinno się użwywać olejów samochodowych w silnikach motocyklowych. no, chyba że ten skuter 4t 125 jest w dieslu...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jeszua napisał:

co do zasady nie powinno się użwywać olejów samochodowych w silnikach motocyklowych

Teoretycznie nie powinno się lać. Ale skuter nie ma mokrego sprzęgła więc nic się nie stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam jedno pytanie

czy można dolać tego oleju do skutera bo aktualnie jest zalany motulem i czy można dolać do tego mobila. 
Mam mało oleju i stad moje pytanie czy coś się stanie jak doleje tego mobila do motula 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujek google pomoże: wpisujesz "mieszanie oleju" albo podobne hasło i sobie czytasz. w skrócie: lepiej nie, z kilku względów

@Quadrat: masz rację, ale lepiej nie uczyć kogoś złych nawyków, zwłaszcza mając do czynienia z kompletnym laikiem, który jak widać próbuje rzeźbić w g..nie dla oszczędności paru złotych

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jeszua napisał:

Quadrat: masz rację, ale lepiej nie uczyć kogoś złych nawyków, zwłaszcza mając do czynienia z kompletnym laikiem, który jak widać próbuje rzeźbić w g..nie dla oszczędności paru złotych

jsz

Domyślam się, że pytający ma skuter 4T co wypił mu sporo oleju i pod ręką ma tego samochodowego Mobila na dolewkę. 

Taki skuter to nie jest jakiś wysilony i wysokoobrotowy silnik, tam cudów mu nie trzeba. Zadowoli się najzwyklejszym 10W40 spełniającym normy podane przez producenta. Dla przykładu ja wczoraj zmieniłem w NTV olej po 6000 km, zalany miałem Lotos Moto Power 10W40, bańka 4 litry kosztuje poniżej 50 zł. Motocykl jeździł bezproblemowo, sprzęgło i skrzynia działały jak trzeba. Teraz zalałem inny ekonomiczny olej, krajowy Specol Moto 4T 10W40. I jestem przekonany, że znowu nic się nie zadzieje bo to niewysilony silnik i nie trzeba mu oleju z kosmiczną technologią. Tak jak w jakimkolwiek skuterze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę się kłócił, specem od mechaniki nie jestem. natomiast nie ma powyżej ani słowa jaki olej jest aktualnie zalany (parametry, nie marka), a mieszać - co do zasady, znów - się nie powinno

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam peugeot Tweet 125 i taki na stacji kupiłem bo nie było takiego jakim zalewałem czyli motul. Dlatego pytam czy można dolewać. Dzięki za odpowiedzi 

I tamten tez był 10W40 ten motul i ten mobil tez jest 10W40 

jak by był np 5W30 to bym nie lał bo tak mieszać nie wolno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...