Skocz do zawartości

Używany skuter 1500 zł


Marius93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Zamierzam rozpocząć swoją przygodę z jednośladami i na początek chciałbym spróbować pojeździć na jakimś tanim skuterze żeby zobaczyć czy to mi się w ogóle spodoba. Na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie? Jakie marki moglibyście mi polecić? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo, co przy każdym innym: stan techniczny, ew. powypadkowość, jeśli importowany to dokumenty. skorzystaj z wyszukiwarki, kolumbie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawo jazdy kat. B, mógłby ktoś dokładnie napisać jakimi jednośladami mógłbym jeździć? W internecie znalazłem coś takiego:
Motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm³, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.
Motocykl o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.
Te skutery które podałem nie przekraczają poj. 50 cm. więc takimi chyba spokojnie mogę jeździć?
Jestem całkowicie zielony w tym temacie i nie zamierzam robić żadnych oszustw. Chcę po prostu kupić swój pierwszy skuter i nie mam pojęcia na co zwracać uwagę. Normalny producent to jaki niby? Jeśli możecie to zajrzyjcie w te linki co podałem i mi doradźcie. U 10 latka jaki przebieg jest do przyjęcia?

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: jak masz prawko B, to albo 4t 125 ccm albo 50 ale 2t. Mam kumpla, któremu nie chciało się się czekać na tę ustawę i kupił sobie 50 4t. Przeklinał ten dzień, kiedy wyłożył kasę na to urządzenie. Ono nie jeździ (kolega waży tak na oko <70 kg, nie jest wysoki). Ja jeszcze za czasów aprilki mojito 125 custom (żebyś sobie nie myślał, że filozofuję teoretycznie) wziąłem na parę dni z serwisu skuterek zastępczy 50 ccm, ale 2t (nie pamiętam, co to było, coś markowego i miało joy w nazwie) i to coś poleciało 80 km/h odkręcone na maxa (moja masa żywa: 84 kg). Do miasta jeszcze by się nadawało, ale tak pałowane non stop do odcinki, to pewnie szybko by się zużyło i spalanie też byłoby nieekonomiczne. Lepiej wziąć coś większego, dość zadbanego i użytkować tak na 70-80% mocy nominalnej - wtedy posłuży. I nie bierz chinoli, tylko korea albo włoszczyzna (chociaż podobno romety użytkowane nie przez nastolatków są dość trwałe).

A po obrazkach nikt Ci nic nie doradzi. Trzeba pomacać, posłuchać, przejechać się. Jak nie cieknie, nie dzwoni i nie dymi, to bierz, fortuny nie ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja wyczytałem że jak kupię 50 to nie mogę jeździć szybciej niż 45km/h tak? Szczerze mówiąc to nie zależy mi na prędkości, skuter będę wykorzystywał głównie w celach turystycznych i jeździł po wiejskich drogach, a nie po mieście.
Ja nie chcę żebyście mi doradzali po obrazkach tylko po marce, roczniku i cenie. Jak już mówiłem nie wiem jakie marki są dobre, nie orientuję się w cenach, jestem kompletnie zielony w temacie. Lub chociaż powiedzcie jakie marki brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a troszkę samodzielności, co? wyszukiwarka po prawej u góry, od ręki znajduje kilka wątków z wyborem skutera w tym lub zbliżonym przedziale cenowym. jak poświęcić ciut czasu na lekturę, to znajdziesz znacznie więcej, bo nie każdy potrafi sensownie sformułować temat wątku i okreslić o co w łaściwie pyta (7/10 to dwa słowa "jaki skuter"). zapewniam, pomaga bardziej niż strzelanie pytaniami na lewo i prawo, i oczekiwanie że ktoś za Ciebie odwali całą robotę z szukaniem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jeszua ale mi chodzi o te konkretne skutery które są w mojej okolicy. Po to założyłem konto na forum żeby poznać opinie ekspertów w tych konkretnych przypadkach. Ogólne wytyczne to ja sobie mogę znaleźć gdziekolwiek ale nie o to mi chodzi. Chciałem tylko żebyście ocenili te skutery  które Wam podałem, pod względem marki, rocznika, czy cena nie jest za wysoka itd. Wybacz ale przez wyszukiwarkę nie znajdę takich informacji.
@Taurus 61 dzięki.

Chciałem się jeszcze o coś dopytać bo mam wątpliwości. Jeśli posiadam prawo jazdy kat. B to mogę zdjąć ogranicznik prędkości i będzie to zgodne z prawem? W Internecie natknąłem się na taką informację:
"Modele do 50 cm³ najczęściej posiadają wbudowany ogranicznik prędkości do 45 km/h. Związane jest to z faktem, iż powyżej tej prędkości wymagane jest już prawo jazdy. Jeśli takowe posiadasz, to możesz zdjąć fabryczny ogranicznik i cieszyć się większymi osiągami. W niektórych przypadkach jest to wartość nawet dwukrotnie wyższa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...