Jump to content

Recommended Posts

Czemu nie, "jak sie bawic to sie bawic"...

O tak, oczywiscie w Stanach. 

Mam podobnych znajomych potrafiacych zbudowac motocykl od podstaw, a nawet duzo wiecej - cala linie produkcyjna od podstaw. Czy potrafia umiescic w tym troche "artstycznej duszy"? Nie wiem.

Szeroki temat... Niektórzy tak - inni nie. Ale różnice są do wychwycenia.

Do elektrycznego rozrusznika jest fajna "zabawka" zamiast guzika startera na kierownicy - mianowicie dźwigienka startera 🙂.

s-l1600 (21).jpg

Wrzucam z youtube'a jak koleś trzaska reliefy na elementach motocykli. M.in. przeróbka rockerboxów shovela. Zastanawiałem się, czy nie spróbować jak miałem oryginalne, ale jednak ciągnęło mnie w stronę tych żebrowanych.

https://www.youtube.com/watch?v=RlHvEcvS4mo

https://www.youtube.com/watch?v=Z2Wyq4H4Mt8

Sezon na polerkę rockerboxów rozpoczęty...

P1013606.jpg

No i jest nowy napęd sprzęgła - tym razem pasuje. Miał dojść późna jesienią (wg ebayowej zapowiedzi), a doszedł dość szybko 🙂.

P1013608.jpg

Edited by F.I.P. Berek

Ciekawiło mnie skąd mogła pochodzić żebrowana pokrywa, którą widziałem jakieś 30 lat temu. Pogrzebałem trochę w necie - możliwe, że była to produkcja Milwaukee Iron - nie wiem w jakich latach dokładnie, ale na pewno w 70tych robili takie pokrywy sprzęgła. Praktycznie w tej samej formie, jedynie z dodanym otworem na ewentualne zamocowanie dźwigni zmiany biegów, robiła firma Magnuson Products Development - też lata 70te. MPD miała w ofercie też żebrowane modele do Ironheada.

Aktualnie do Big Twinów takie pokrywy wytwarza Robban Speed Shop, a do sportsterów Estevez (EMD).

nzPROsB.jpg

No i mogę napisać: "mam i ja"... Kupiłem w poniedziałek, a w czwartek już dostarczone - ale z Niemiec, więc blisko. Na razie bez foty, bo bateria w aparacie zakończyła żywot, a Nokia 8800 się nie nadaje...

Zadowolony jestem ze zmiany decyzji i tego zakupu  - to jest to.

tumblr_mm8m1ni5Om1rju27jo1_1280.jpg

Wreeeeszcie linka doszła - tak z metr dwadzieścia długości - można będzie apehangera zapodać 😎.

I zdjęcie pokrywki...

P1013611.jpg

Work in progress 😎. Zdjęcie może słabo oddaje efekt,ale jest... Stan po papierze 320.

P1013622.jpg

Jeden rockerbox uznałem za przygotowany do polerowania... Dla urozmaicenia wziąłem się za pokrywę sprzęgła. Odlew ma mniej  miejsc wymagających dużej korekty powierzchni - na razie 180tka w akcji...

P1013627.jpg