Skocz do zawartości

Twin Cam 88 ile oleju do skrzyni.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie być może temat już był wałkowany i jest dla was banalny ale przedstawię problem na swoim przykładzie. Ile oleju do skrzyni potrzebuje moja Electra z 2001 roku. Słyszałem żeby nie wlewać całego litra tylko 0.8 więc tak zrobiłem. Poziom na miarce na wyprostowanym motocyklu przekracza 3 krotnie wartość max na bagnecie więc sprawdzanie poziomu na wyprostowanym odpada a wiem że to temat rzeka i każdy model ma inaczej i każdy mówi inaczej . Natomiast oparty na nóżce poziom ledwie dotyka kreski poziomu minimum. Sam już zgłupiałem, bagnet raczej oryginalny bo w chromie i leży jak ulał w karterze. Amerykańce na swoim forum podają że ma być 25 uncje czyli 710 ml. Nie chcę więcej dolewać bo zbyt dużo oleju nie można bo ciśnienie robi swoje i może wywalać uszczelnienia, tylko czemu taki poziom na miarce. Na rozgrzanym pewnie będzie podobny odczyt.

 

Już domyślam się gdzie może być problem otóż od dawna miałem wrażenie że moja boczna nóżka jest wyhuśtana i za nisko opuszcza motocykl na bok. Może jego nominalna pozycja jest nieco wyżej i wtedy bagnet pokazywał by olej w normie.

Edytowane przez cypek zg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podczas mierzenia poziomu oleju w skrzyni olej powinien być rozgrzany, motocykl w pionie i bagnet tylko włożony do skrzyni a nie wkręcony .
Podejrzewam że tu robisz błąd.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mierzyć poziom to zależy od modelu. Electra z 2003 roku może mieć na nóżce a z 2006 roku w pionie. Poprzeglądaj fora bo temat był już wałkowany i każdy pisze co innego. Amerykańce wrzucają nawet filmiki na YT i tam w niektórych modelach mierzą na nóżce i wkręcają do końca. Nowsze modele np. Street Glide mają np. napisane na bagnecie w jakiej pozycji sprawdzać. Jeśli chodzi o moją Elke to najlepiej było by dostać serwisówkę, ale sprawdzę twoim sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej spuściłem do końca trzymając go długo w pionie i nawet przechylając na stronę korka żeby wszystko wyciekło. Potem wlałem tyle co radzą jankesi na forum 24 uncje czyli 710 ml. Na gorącym oleju, moto wyprostowane przyłożyłem bagnet bez dokręcania i poziom pokazuje ponad kreskę Full i to o dobre 4 mm więc nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi.
Mam twój model w manual .
709ml dolewasz ale do kompletnie suchej skrzyni np po remoncie.
Jeśli chodzi o wymianę to lejesz 591-709ml.
Jeśli jesteś zainteresowany serwisówką napisz pm.
Pozdro

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązany, tak jak mówiłeś 709 ml było by do suchej skrzyni a moja była mokra wystarczyło spuścić coś trochę ponad 100 ml i teraz wskazanie bagnetu jest w normie chociaż jakby zostało tyle ile było to nic by się nie stało bo kiedyś kumpel cały sezon przejeździł Electrą jak moja na wlanym całym litrze i nic się nie działo. Dzięki za serwisówkę przydatna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...