Skocz do zawartości

Śruby akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Po zimie przepady mi gdzieś prostokątne nakrętki do mocowania zacisków akumulatora. W sieci znalazłem M5x13mm za są małe do mojego akku.

Śruba jest M6x13mm - gdzie tego szukać ? 

W sklepie z akumulatorami sprzedawca powiedział, że często ktoś o to pyta ale nie mają w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popytać w warsztatach, jak ktoś montuje często powinny mu zostać - nowe albo stare, zależy jak założy. jakoś tak chyba raz sam dostałem, jak miałem ten problem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wicia23 napisał:

Panowie,

Po zimie przepady mi gdzieś prostokątne nakrętki do mocowania zacisków akumulatora. W sieci znalazłem M5x13mm za są małe do mojego akku.

Śruba jest M6x13mm - gdzie tego szukać ? 

W sklepie z akumulatorami sprzedawca powiedział, że często ktoś o to pyta ale nie mają w sprzedaży.

Przeszlifuj nakrętki m6 w kwadrat, tak, żeby weszły w klemę, to tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, jeszua napisał:

popytać w warsztatach, jak ktoś montuje często powinny mu zostać - nowe albo stare, zależy jak założy. jakoś tak chyba raz sam dostałem, jak miałem ten problem

jsz

jest to jakiś pomysł

5 minut temu, grizzli napisał:

Przeszlifuj nakrętki m6 w kwadrat, tak, żeby weszły w klemę, to tak na szybko.

na szybko złapałem trytytką 🙂 jak nie ogarnę nic to będę szlifował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu aż się stopi
Na pewno się poluzuje i będzie przerywać kontakt, co może narobić szkód. Awaryjnie bym zamiast trytytki zastosował gruby miedziany drut albo gwóźdź i zaginął go na stałe.

Ups, się czy to wysłało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 18:05, Berger napisał:

https://sklep.mieloch.pl/produkt/sruby-akumulatora-m5x13mm-z-nakretkami-10x7mm-zestaw.html

Przecież jak kupisz zestaw 5X13 śruby i nakrętki to spokojnie przejdzie przez oczko w akumulatorze i jak dokręcisz przewody to będzie ok 

Sadzisz, że kupiłem 5x13 i założyłem temat z nudów? Tak jak napisałem w pierwszym poście - są za małe aby złapać.

W weekend dorobiłem sobie większe prostokątne nakrętki do oryginalnych śrub M6 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...