Skocz do zawartości

Ochraniacze d3o czy Sas-Tec


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje wymienić ochraniacze w moim kombinezonie skórzanym i zastanawiam sie na tymi dwiema opcjami. Teoretycznie ochraniacze o podobnej strukturze ale z tego co udało mi się znaleźć w sieci to D3O pozostaje miękki nawet podczas mrozów a Sas-tec mocno wtedy twardnieje. Druga sprawa to pomimo że mamy dwa poziomy LVL1 i LVL2 to ciężko znaleźć w sieci dokładne wartości jakie przepuszczają ochraniacze dalej i ciężko stwierdzić co wypada lepiej. Cenowo na pewno Sas-tec ale czy to tylko dlatego że to starsza technologia czy po prostu D3O ma lepsze właściwości i jest bezpieczniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W papierowym katalogu Held są podane wartości, które ochraniacz przenosi na drugą stronę. Prawie w każdej sytuacji d3o jest lepsze, ale z punktu widzenia użytkownika przede wszystkim jest dużo bardziej komfortowy. O ile przy ochraniaczu pleców ma to niewielki wpływ, to reszta (szczególnie biodrowe) są znacznie wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dość fajny filmik o tym na kanale MotoBandy. Tłumaczą tam co i jak z tymi ochraniaczami poziomu 1 i 2. Warto to zobaczyć jako wstęp do "studium" tematu.. :-D
To świeże nagranie, więc nie powinieneś mieć problemu z jego odszukaniem.

Jak byś nie mógł znaleźć to daj znać. :-D

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam Sas-tec na D3O, bo mi popękały. I na łokciach i na kolanach. Być może przez to że jeżdżę poniżej 10 stopni i twardnieją? Wytrzymują max 2 lata. Jeszcze chcę sprawdzić firmę A-XOC. Są mocno przewiewne a zapewniają ochronę poziomu 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem online

https://issuu.com/ginzingergmbh/docs/held/91

 

podają tam chyba Sas Tec jako te zielone. D30 niby w ktalogu wystepuje tylko w LVL 1 (łokcie, bari, kolana) i oczywiście przegrywa z zielonony w LVL 2 jesli chodzi o wartości.

Na stronie Sas Tec podają znów że LVL 2 np na barki to warość przepuszczana dalej <20kN. Może held produkuje w formie Sas teca ale o lepszych wartościach.

Jak widać samo słowo Sas Tec(co rozumiem zarówno jako technologie ochraniaczy z pianki Visko jak i Firmę która to opatentowała ) LVL nie oznacza dokładnie tych samych wartości bo każda firma może zrobić po prostu z tej pianki VISCO o lepszych lub gorszych wartościach dla tego samego poziomu - bo 12kN i 19kN to dalej <20kN. Tak to rozumiem, jeśli idę złą drogą poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...