Skocz do zawartości

Pęknięcie na silniku - Spawanie czy Klejenie?


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odebrałem swoją crf 250 z remontu, po pierwszej przejażdżce zobaczyłem że gdzieś kapie mi olej lekko, więc oczywiście mycie motocykla i szukanie wycieku. No i zobaczyłem pęknięcie jak widzicie na zdjęciu poniżej. Z drugiej strony jest kopniak a to jest od wewnątrz. Macie może jakieś pomysły? Zastanawia mnie spawanie aluminium jednak raczej trzeba by silnik wyciągać. Może jakieś dobre kleje dwuskładnikowe? Testował ktoś? Proszę o poradę.

https://zapodaj.net/0e3fda5027c5b.jpg.html

https://zapodaj.net/7535f470f04b6.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj  tym cudem z ponizszego linka.Sam tego nie uzywalem , no ale jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz.Na filmiku wyglada obiecujaco.

https://www.ebay.de/itm/Jb-Weld-Original-Kalt-Schweisen-Stahl-Verstarkte-Stark-Mehrzweck-Epoxy-Kleber-/143115700251

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Taurus 61 said:

Sprobuj  tym cudem z ponizszego linka.Sam tego nie uzywalem , no ale jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz.Na filmiku wyglada obiecujaco.

https://www.ebay.de/itm/Jb-Weld-Original-Kalt-Schweisen-Stahl-Verstarkte-Stark-Mehrzweck-Epoxy-Kleber-/143115700251

 

 

Kleiłem tym dolny karter w poprzednim sprzęcie ale zawsze po jeździe parę kropel spadło. Nie było idealnie ale dało się jeździć.

Edytowane przez Limo
  • Dzięki! 1

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, przemek96 napisał:

Ostatnio mi się reklama wyświetliła aluminiowych prętów do lutowania. Może warto się zainteresować?

No ciekawie to wygląda też jednak trzeba palnikiem grzać co wiązało by się też dla bezpieczeństwa z wyciągnięciem silnika więc wtedy mógłbym spokojnie to pospawać i by było pewne. Ale myślę że gdy jest lepszy dostęp warto się tym też zainteresować i przetestować zamiast kleju 🙂 Dzięki za pomoc, sprawdzę w weekend skuteczność kleju a jak nie to będę musiał pospawać bo obawiam się że klei może puszczać tym bardziej jest jest to w miejscu kopki i za każdym odpaleniem na pewno na ten element działa jakaś siła no ale zobaczymy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/29/2020 at 3:48 PM, przemek96 said:

Ostatnio mi się reklama wyświetliła aluminiowych prętów do lutowania. Może warto się zainteresować?

 

On 3/30/2020 at 10:23 AM, pan_bobek said:

No ciekawie to wygląda też jednak trzeba palnikiem grzać co wiązało by się też dla bezpieczeństwa z wyciągnięciem silnika więc wtedy mógłbym spokojnie to pospawać i by było pewne. Ale myślę że gdy jest lepszy dostęp warto się tym też zainteresować i przetestować zamiast kleju 🙂 Dzięki za pomoc, sprawdzę w weekend skuteczność kleju a jak nie to będę musiał pospawać bo obawiam się że klei może puszczać tym bardziej jest jest to w miejscu kopki i za każdym odpaleniem na pewno na ten element działa jakaś siła no ale zobaczymy 🙂

Jesli masz kogos obeznanego w temacie ze spawarka TIG-AC/DC , to by bylo najleprze wyjscie.Palnik raczej bym odradzal.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Taurus 61 napisał:

 

Jesli masz kogos obeznanego w temacie ze spawarka TIG-AC/DC , to by bylo najleprze wyjscie.Palnik raczej bym odradzal.

Z tym ostrożnie, bo są takie stopy, które ze względu na domieszki nie dają się spawać. A wtedy zrobi się bałagan.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze napisze może komuś się przyda, zrobiłem tym klejem autoweld cx80 i śmiało mogę polecić. Oczywiście jak na razie tylko 2 tygodnie jak to zakleiłem ale żadnych śladów wycieku, klei faktycznie zrobił się bardzo twardy i można było go fajnie dopasować do elementu. Więc moim zdaniem jak ktoś będzie miał taki problem może śmiało próbować 🙂 Tylko ważna rzecz żeby poczekać dłużej niż zaleca producent bo u mnie następnego dnia jeszcze klei był miękki więc odstawcie moto na 3 dni żeby mieć pewność i będzie GIT 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...