Skocz do zawartości

Dlaczego koło jest zablokowane ? KTM RC 125 2016


Piotuss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam KTM RC 125 gdy podniosłem moto na stojaku nie mogłem obracać kołem w żadną stronę bieg jałowy był włączony 

(normalnie zawsze mogę go prowadzić do przodu i do tyłu)

Edytowane przez Piotuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po pierwsze

po drugie: jeździłeś, stało się coś w czasie jazdy, co robiłeś wcześniej, było coś grzebane? wróżki szukasz?

tak poza tym to ja obstawiałbym sklejone sprzęgło, ale mechanik ze mnie jak z koziej dupy trąba

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jeszua napisał:

to po pierwsze

po drugie: jeździłeś, stało się coś w czasie jazdy, co robiłeś wcześniej, było coś grzebane? wróżki szukasz?

tak poza tym to ja obstawiałbym sklejone sprzęgło, ale mechanik ze mnie jak z koziej dupy trąba

jsz

Masz racje, mechanik z Ciebie jak traba;)

 

sprawdz czy hammlec Ci przypadkiem nIe trzyma

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam panowie wiem co myślicie nie zapoznałem się odgórnie z panującymi tutaj zasadami 

moto z 2016 roku dopiero co je kupiłem wiele nie jeździłem ale nic takiego dziwnego się nie dzieje ani nie stało się co do hamulca to nie mam pewności czy to on hamuje bo do pewnego stopnia koło swobodnie się obraca  w jedną i w drugą stronę

Motocykl posiada ABS i jest i był włączony na tamtą chwile o ile to ma jakieś znaczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ile się swobodnie obraca ?

centymetr czy 20 ??

Jesteś pewien że  luz czy tam bieg jałowy był włączony ??

Może pomyliłeś kontrolki ??

Kiedyś był tu taki jeden co mylił kontrolkę nóżki z rezerwą 🙂 więc wiesz - wszystko się może zdarzyć

 

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem świadomy jakiegoś głupiego błędu z powodu mojego statusu znajomości tego motocykla  jak statusu na tym forum xd

Kontrolki na pewno nie pomylilem byl jałowy czyli luz 

Co do luzu w kole jakies 15 cm 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.03.2020 o 20:04, kiler napisał:

15 cm ???

To albo padła skrzynia , albo spadł łańcuch . Albo masz bieg i nie wiesz o tym

Koło normalnie śmiga na stojaku gdy włączę zapłon, dzisiaj czyściłem i smarowałem łańcuch inaczej nie da rady Potem latałem chwile no wszystko działa normalnie więc nie wiem o co chodzi (dodam że gdy zapłon jest wyłączony normalnie mogę go prowadzić do tyłu do przodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...