Skocz do zawartości

KTM 390 adventure - dobry na pierwszy moto?


Rekomendowane odpowiedzi

43KM z 390 ccm i 200 kmh? Naked? Nie poleci tyle. CB500X (z owiewką), ledwo dobijała do 170 (wypożyczyłem sobie raz na próbę na weekend).

Ja już znalazłem swój motocykl (fakt, że nie pierwszy, tylko drugi). Pierwszy był (jeszcze mam) YBR 250, singiel cylinder (te wibracje to nie są zbytnio pozytywne 🙂) i mało mocy. Nad tą CB500X mocno się zastanawiałem, dopóki nie przejechałem się V-Stromem. Kolor już wybrałem. Aha, mam 190 cm wzrostu. Mr Skrzeku (a może Mrs. Krzeku?), V-stroma możesz za darmo przez godzinkę potestować w Warszawie, ja bym na Twoim miejscu nie przepuścił tej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrskrzeku napisał:

Mr Skrzeku 😉 myślałem jeszcze nad właśnie v-stromem 650 ale obawiam się że będzie zbyt mocny. A CB500X godna polecenia? 

Mówią "to je honda, tu się nie zaglonda" 🙂Skąd mam wiedzieć, ja nią tylko pojechałem do Giżycka i z powrotem 🙂 Hondę wypożyczyłem normalnie na weekend za pieniądze w serwisie hondy na Prymasa. A v-stroma masz u dealera na Puławskiej. Nie masz daleko, wypróbuj oba.

W CB przeszkadzało mi, że manetki są w osi, dla mnie niewygodne, więc pewnie zaraz bym kombinował, żeby zmienić kierownicę. Po co mi te koszta zaraz po zakupie.

V-Strom? Jak stoisz obok, czy go dosiadasz, wydaje się duży. Obawiałem się, że będzie ciężki i nieporęczny, że ostro hamuje po odpuszczeniu gazu... różne strachy można o nim przeczytać w internetach. Ale jak ruszyłem, to już wiedziałem. Godzinka wystarcza, żeby zrobić kółko przez Ursynów, Konstancin, Piaseczno i polecieć S-ką do zawrotki na Krakowskieji (sprawdzić tzw. dzielność autostradową: v-maxa i turbulencje na kasku, no jakoś na to Stelvio trzeba się doturlać :-)).  I przy moim wzroście stwierdzam, że będę musiał wymienić szybę na wyższą, no chyba że deflektor da radę, to wyjdzie w praniu. Ty jesteś ciut niższy i jeśli celujesz nie w motocykle asfaltowe, tylko lekko szutrowe, to z v-stroma mógłbyś być zadowolony 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaz Yamahe R3 czy naked'a fajne motorkii moim zdaniem technicznie lepsze niz KTM.

A CB 500 jest generalnie lepsiejsza.

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...