Skocz do zawartości

Jaki turystyk Naked do typowo szalonej jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadalem juz suzuki bandit, yamahe r6 i teraz chcialbym zakupic motocykl szosowo- turystyczny. Chcialbym aby byl lekki, szedl jak sport, malo awaryjny. Mysle nad hornetem 600 2007 r w górę. Chyba to najlepszy wybor jesli chodzi o moje preferencje. Myslalem o z900, gsr 600, 750 itd ale to ciezkie turystyki i raczej hornet ich miazdzy przyspieszeniem. Czekam na porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Felek2032 napisał:

Witam posiadalem juz suzuki bandit, yamahe r6 i teraz chcialbym zakupic motocykl szosowo- turystyczny. Chcialbym aby byl lekki, szedl jak sport, malo awaryjny. Mysle nad hornetem 600 2007 r w górę. Chyba to najlepszy wybor jesli chodzi o moje preferencje. Myslalem o z900, gsr 600, 750 itd ale to ciezkie turystyki i raczej hornet ich miazdzy przyspieszeniem. Czekam na porady

Po pierwsze to modele które wymieniłeś to same nakedy, do dalszej turystyki raczej się nie nadają. Druga sprawa że najpierw najlepiej się zastanowić nad budżetem gdyż motocykle które podałeś mają spory rozstrzał cenowy (np. między z900 a hornet 600 2007r.), duża różnica jeżeli chodzi o lata produkcji a co za tym idzie to osprzęt, jakość itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qadrat napisał:

To chyba szukasz nakeda a nie turystyka?

Sorki rzeczywiscie chodzi mi o nakeda. Naked do typowo szalonej jazdy aby po pracy sie odstresowac. Mialem r6 rj11 ale kilka kilometrow i kregoslup mnie bolał nadgarstki wiec sporta juz nie chce. W bandicie podobal mi sie komfort jazdy i to ze ciagnal od dołu ale najwiekszy minum to masa dlatego szukam nakeda mocnego ktory idzie jak sport a wazy jak najmniej.  Budzet mam max 20tys. Zastanawialem sie tez nad cb1000r ale raczej chyba za mocny jest dla mnie chodz mega mi sie podoba w malohaniu hrs ale jego masa podobna jest do bandita wiec to kolejny powod aby go skreslic z listy zainteresowania

Edytowane przez Felek2032
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie Triumph Street Triple R, japońskie nakedy to przy nim popierdółki (może za wyjątkiem MT09). W wersji R to jest sport, tylko bez owiewek i z prostą kierą. Mega lekki, zwinny i dynamiczny. Tylko w trasy tak słabo, no i zdecydowanie preferuje równe nawierzchnie.

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fat napisał:

Wyłącznie Triumph Street Triple R, japońskie nakedy to przy nim popierdółki (może za wyjątkiem MT09). W wersji R to jest sport, tylko bez owiewek i z prostą kierą. Mega lekki, zwinny i dynamiczny. Tylko w trasy tak słabo, no i zdecydowanie preferuje równe nawierzchnie.

Czyli nie ma innych motocykli poza tryplem ??

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja to napisałem? Albo czy muszę pisać łopatologicznie?

Przy założonych kryteriach (naked, jak najlżejszy, jak najbardziej dynamiczny, do szaleństw) i budżecie (20 k) to zwyczajnie najlepszy wybór. Ewentualnie wspomniane MT-09, jeśli ktoś boi się motocykla nie-japońskiego, ale Trypel jest lepiej zawieszony i bardziej "kompletny" jako całość.

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc ciezko z czczesciami do triumpha i sa drogie tak jak do wloskich moto?

Myslalem tez o mt 09 od 2017 roku chcialem dozbierac na ten moto, ale ponoc jest nieprzewidywalny i potrafi wyrwac na kolo w najmniej oczekiwanym momencie i latwo o szlif na zakrecie jesli nawet delikatnie przesadzimy z gazem. Od 2017 roku mt 09 jest przepiekny. Nie wiem czy mam na tyle umiejetnisci aby ujarzmic to moto...

Edytowane przez Felek2032
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Felek2032 napisał:

Ponoc ciezko z czczesciami do triumpha i sa drogie tak jak do wloskich moto?

Myslalem tez o mt 09 od 2017 roku chcialem dozbierac na ten moto, ale ponoc jest nieprzewidywalny i potrafi wyrwac na kolo w najmniej oczekiwanym momencie i latwo o szlif na zakrecie jesli nawet delikatnie przesadzimy z gazem. Od 2017 roku mt 09 jest przepiekny. Nie wiem czy mam na tyle umiejetnisci aby ujarzmic to moto...

Bzdura. Ten motocykl ma trzy mapy i kontrolę trakcji. Jeździłem nim w deszczu i nie było problemu poza uwalonymi plecami na kurtce. 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felek2032 napisał:

Ponoc ciezko z czczesciami do triumpha i sa drogie tak jak do wloskich moto?

Myslalem tez o mt 09 od 2017 roku chcialem dozbierac na ten moto, ale ponoc jest nieprzewidywalny i potrafi wyrwac na kolo w najmniej oczekiwanym momencie i latwo o szlif na zakrecie jesli nawet delikatnie przesadzimy z gazem. Od 2017 roku mt 09 jest przepiekny. Nie wiem czy mam na tyle umiejetnisci aby ujarzmic to moto...

Jeżeli chodzi o dostępność części to nie ma z tym problemu. Co do cen ciężko mi się wypowiedzieć bo za dużo rzeczy nie potrzebowałem, ale też nie ma tragedii, podobnie jak do japończyków. Jednak jakość wykonania moto jest o wiele wyższa i lepszy osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trypel.. Trypel... Zjada Japonię na śniadanie i wypluwa resztki... Najlepiej 2011 rok ;). I koniecznie R. 

Lekkie, mocne, z dołem i górą, świetne, regulowane zawiasy i bardzo dobre heble... I nie wiem... Ja "mały" człowiek trasę tysiąc w jedną stronę robiłem bez stresu.... (mały - bo 191 wzrostu, to co to jest ;)). 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie umie jeździć i siedzi się jak worek pyrów na końskim siodle, to plecy i nadgarstki będą nap**dalać. Ani mt ani trypel ci tutaj nie pomogą. Może prócz zmiany motocykla czas pomyśleć o rozwoju umiejętności innych od szarpania za manete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...