Jump to content
Tommo

Uwaga wirus!

Recommended Posts

4 godziny temu, bozoo napisał:

Zapomniałem, że jesteś najmądrzejszy i wszystko ogarniesz sam. Ale zapominasz, że większość tak nie potrafi.

Nie chodzi mi o to, żeby samemu wszystko zrobić - bo nikt wszystkiego sam nie ogarnie - tylko aby wziąć za siebie odpowiedzialność i nie oddawać kontroli nad swoim losem innym osobom. 

jak siedzicie w kraju, to nie wiecie przypadkiem gdzie się można załapać na symulowanie nieistniejącej pandemii i poleżenie sobie pod respiratorem? zajęte już ponad 260, 100% wzrost w ciągu 8 dni, nie wiem na ile jeszcze wystarczy, ale fucha musi być dochodowa skoro się ludziska pchają drzwiami i oknami

jsz

bezmotocyklowy

Wypowiedź z dnia 11.03.2020r. dysponujemy 10 100szt respiratorami, zaznaczam, że to przed rzekomą pandemią więc coś kupili powinno być ich zatem więcej. Nie panikuj, zresztą wszyscy wiemy, że scenariusz taki miał być, jest i będzie. Jaki masz wpływ? Jak się boisz to nie wychodź z domu, jak masz kasę kup sobie prywatny respirator, może masz znajomości w szpitalu to sprawa załatwiona itd...jeśli nic z tych rzeczy trudno, powiedz co sam możesz zrobić? Mam rodziców starszych, małe dziecko oczywiście , że nie chcę aby któreś z nich zachorowało na covid lub inne cholerstwo ale jaki mam na to wpływ? Mogę tylko dbać o siebie i bliskich i czekać.

40 minut temu, jeszua napisał:

jak siedzicie w kraju, to nie wiecie przypadkiem gdzie się można załapać na symulowanie nieistniejącej pandemii i poleżenie sobie pod respiratorem? zajęte już ponad 260, 100% wzrost w ciągu 8 dni, nie wiem na ile jeszcze wystarczy, ale fucha musi być dochodowa skoro się ludziska pchają drzwiami i oknami

jsz

Skąd masz te informaję? Dokonałam obliczeń, zakażonych jest 104 000, ozdrowiałych 74158 zostaje 29 842 z czego podobno 5% przechodzi krytycznie wymagających podłączenia pod  aparaturę tak więc muszę Cię zmartwić, zajętych łóżek  z respiratorem powinno być coś ok 1500szt

e, to trochę Ci się rozjeżdżają te wyliczenia z danymi z mz, prawie o rząd wielkości. ale ja nie o tym:

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że resort zwiększył bazę łóżek covidowych w województwach z największą liczbą zachorowań. Jak przekazał wówczas, w szpitalach jest ponad 800 łóżek respiratorowych. (znaczy pewnie nie wszystkie są dla dobrze płatnych symulantów)

no, a ja wyraźnie pytam gdzie się zapisać, za darmo z pewnością nie leżą, skoro lekarze dostają od sorosa po 10000 eurasów za wypisanie zgonu na nieistniejącego wirusa

jsz

bezmotocyklowy

z drugiej też stosy trupów, taka smutna prawda. czasami mnie widoczne

Te trupy i krzywdy kapitalizmu są jedynie widoczne w propagandzie komunistów.

- to ci, których nie było stać na pełny brzuch, na leki, na ubezpieczenie społeczne.

To jakieś 80~90% poddanych w komunie. Znowu propagandowe bajki.

i te bardziej widoczne, kiedy "pieniądze" wszczynają wojny o dostęp do zasobów.

Następne propagandowe bajki, czuję się jak bym czytał Trybunę Ludu.

i jeszcze inne, kiedy ten "wzorowy" system się łamie w kolejnym kryzysie.

Jasne, nawet pamiętam jak podczas kryzysu lat 80, w dzienniku mówili, że Ludowa Polska wysyła śpiwory dla bezdomnych w NYC.

swoją drogą w europie większości takich dylematów nie ma, a kraje np. skandynawskie, z niebotycznymi podatkami i wysoce opiekuńczą rolą państwa, znajdują się w czołówkach rankingów najszczęśliwszych z punktu widzenia obywateli.

Oczywiście, to social i wysokie podatki, a nie ropa, gaz i sprzedaż surowców 3 Rzeszy za złoto ukradzione m.innymi w PL.

ale pewnie to ten komunizm, do którego ciągle (i bez  żadnego uzasadnienia) wracasz  
wracając do tematu wątku,

Bo to komunizm, generalnie autorytaryzm, wiara w magiczne sposoby i raj na ziemi, są przyczyną naszych problemów.

dla mnie pięknie było widać jak wygląda mentalność człowieka kierującego się w życiu tylko najniższymi instynktami, kiedy trump próbował przekupstwa na europejskich naukowcach dla wykupienia wyłączności na przyszłą szczepionkę. nie to jest znamienne, że chciał coś zrobić dla obywateli swojego państwa, ale że z góry przy tym zakładał pozbawienie pomocy innych, lub żerowanie na ich nieszczęściu. oby jak najmniej takich przywódców, rankingi pokazują, że bez nich społeczeństwa są szczęśliwsze
jsz

Ja nie jestem fanem Trumpa ale muszę mu uczciwe przyznać, że znacznie mniej kłamie niż konkurencja.

--
Ups, się czy to wysłało?

Jak myslisz Kakmar dlaczego powstal komunizm jako idea w XIXw?

I drugie pytanie dlaczego wprowadzono interwencjonizm panstwa w gospodarke rynkowa Stanow w latach 30 tych?

1 hour ago, kakmar said:

Ja nie jestem fanem Trumpa ale muszę mu uczciwe przyznać, że znacznie mniej kłamie niż konkurencja

no, to tu się zdecydowanie różnimy. zostając w temacie wątku zdaje się, że już wrzucałem zestawienie wypowiedzi pomarańczowego od początku pandemii, seria kłamstw dokładnie taka sama, jak i rezimu kaczystowskiego: że nic nie grozi, że wszystko przygotowane i bezpieczne, itd. u niego dochodziły opowieści że wirus niegroźny, tu nawet nasi nie poszli tak daleko. teraz obejrzyj sobie ostatnie filmiki, jak demonstracyjnie po wyjściu ze szpitala stoi bez maseczki, a wszyscy patrzą i komentują jak ledwie łapie oddech, bo się dusi. ale nie, wirus niegroźny, amerykanie (z 215 000 zgonów, na dziś) mogą spać spokojnie...

tyle, że jeśli kłamstwa są po myśli naiwnego słuchacza, to uznaje je za prawdę

a, na kwestie polityczne nie odpowiadam w tym wątku. poza tym chyba ten zakres się nam wyczerpał

jsz

bezmotocyklowy

Jak myslisz Kakmar dlaczego powstal komunizm jako idea w XIXw?
I drugie pytanie dlaczego wprowadzono interwencjonizm panstwa w gospodarke rynkowa Stanow w latach 30 tych?
To chyba dość dobrze Orwell opisał. Chociaż sam wolę bardziej syntetyczny koncept, i polecam F. A. Hayek'a (np: The Road to Serfdom, chyba jest tłumaczenie PL) czy Mises'a. Można się cofnąć wcześniej do F. Bastiat, Co widać i czego nie widać - zabawna nowelka o interwencjoniźmie.
Ogólnie temat jest jak dla mnie ciekawy, ale może lepiej, jak jeszcze ktoś chce o tym gadać, to sobie założymy wątek, pt. Forum motocyklistów bawi i uczy, czyli o historii myśli i idei zaczynając od Sokratesa i krytyki demokracji....

--
Ups, się czy to wysłało?

No to mozemy sobie zalozyc, tym bardziej ze nie odpowiedziales na moje pytanie. Nie pytalem o wywody teoretykow mysli ekonomicznej, tylko raczej dlaczego ludzie to popierali. Ale zeby nie zabagniac tematu wirusa zaloze nowy a te posty mozna bedzie zlikwidowac.

No i się doigraliśmy cała nasza piękna kraina od soboty w kagańcach ma ganiać a mogli rolnicy na dupie siedzieć i nie protestować a tak mamy😀😀

No tak w maseczkach wszędzie w lesie możesz zdjąć i parku😀😀

Ale Czarnek nie musi,bo jest z pisu.