Jump to content

Uwaga wirus!

Tommo
 Share

Recommended Posts

1 minutę temu, kiler napisał:

poczekaj poczekaj . Nie wierze że nasze państwo odpuści taką dojną krowę jak paliwo . Już są plany zwiększenia opłaty paliwowej

Przed wyborami nie wprowadzą. 

2 minuty temu, kiler napisał:

poczekaj poczekaj . Nie wierze że nasze państwo odpuści taką dojną krowę jak paliwo . Już są plany zwiększenia opłaty paliwowej

Przed wyborami nie wprowadzą. 

Ale spadną im wpływy z akcyzy paliwowej przy takim spadku sprzedaży. 

Audi Sport

Godzinę temu, Tommo napisał:

Ale spadną im wpływy z akcyzy paliwowej przy takim spadku sprzedaży. 

Ja obstawiam że w PL  nie będzie żadnego spadku sprzedaży . Może być nawet wzrost bo ludzie przestraszeni wirusem w koronie zaczną omijać komunikacje publiczną i przesiądą się do samochodów

10 godzin temu, Staszek_s napisał:

Skutki ekonomiczne pewnie będą dotkliwe, ale wkurza mnie mieszanie polityki z epidemią pandemią?  

Wkurzać owszem może, tyle że są to rzeczy nierozerwalnie połączone. To jak dane państwo zareaguje i jak sobie poradzi w czasach kryzysu wynika wprost z polityki jaką prowadzi.

Tak więc zadbajcie o siebie bo nie będzie wesoło. Obym się mylił, ale osobiście spodziewam się kryzysu w Polsce, jakiego nie mieliśmy od czasu transformacji ustrojowej.

2020 zapamiętamy na długie lata.

s*am na polityczną poprawność

Kryzys wg mnie i tak wisiał w powietrzu, więc może to być ten przysłowiowy zapalnik. Ale, jakkolwiek nie brzmiał by ten truizm, zdrowie jest najważniejsze, więc mam w nosie kryzys ekonomiczny. 

A mój wpis o polityce dotyczył stricte tego forum, po prostu obawiam się, że zaleje kolejny temat. A mam jej serdecznie dosyć.

Ciekawi mnie, jak to będzie, gdy wirus dotrze do jakiegoś więzienia. Przekształca w szpital polowy? Humanitarnie przewiozą więźniów do normalnego szpitala? Przecież tam ( w zakładzie zamkniętym) zagęszczenie osób jest ponadnormatywne, to chyba nawet kwarantanna nie opanuje problemu.

Godzinę temu, Staszek_s napisał:

A mój wpis o polityce dotyczył stricte tego forum, po prostu obawiam się, że zaleje kolejny temat. A mam jej serdecznie dosyć.

Mamy już szóstą stronę i nawalanki politycznej nie zauważyłem. Nadmiernie się martwisz.

Natomiast jako obywatel mam prawo ocenić działania rządu bo dotyczą także mnie i mojego zdrowia. I nie uważam tego za polityczną nawalankę.

Tu muszę pochwalić Łukasza Szumowskiego. Jego konferencje i podawanie na bieżąco informacji jest bardzo profesjonalne. Aż dziw bierze, że polityk może tak pracować bez nawalanki politycznej i atakowania konkurentów politycznych.

Audi Sport

17 hours ago, grizzli said:

Spoko, ja się nie spinam, tylko niepokoją mnie pewne wydarzenia związane z wirusem. I nie zgłupiałem do tego stopnia, żeby kupować makaron na zapas. Ale to, co wydaje się jeszcze niemożliwe, może stać się realne. Fakt, wpływu na to nie mamy, więc bawmy się, póki możemy 🙂

Jak trwoga to do boga, jak to mówią. Tylko modlitwa nas uratuje. W Zielonej Górze była przerwa w różańcu i tamtędy wirus się dostał. Przypadek? Nie sądzę.

Why... So... Serious

Godzinę temu, grizzli napisał:

Ale teraz na wirusa będzie można zwalić wszystkie potknięcia i nieudane reformy oraz skutki. To się nazywa mieć farta w niefarcie.

mniej-więcej o tym pisałem trochę wcześniej

32 minuty temu, jonaszko napisał:

Tylko że, z powodu grypy a nawet epidemii Sars, nikt nie zamykał stadionów a nawet całych miast.

Bo to właśnie jest panika i działania pozorne pod publiczkę

Tak jak wiele razy już zaznaczałem - nie oglądam ŻADNYCH wiadomości , nie czytam wiadomości newsów w necie itd ale czasami coś tam musi do mnie dotrzeć .

Teraz PODOBNO nasz rzad zapowiedział że będzie badał wszystkich wjeżdżających do kraju na granicach ale uwaga wszystkich którzy jadą autokarami lub busami od 9 os w górę

Jaki to k.....a  ma sens poza działaniami pozornymi żeby pokazać "patrzcie robimy , sprawdzamy  ale jak ktoś wjedzie chory osobówką  to przecież nie możemy wszystkich skontrolować " 😀

Edited by kiler

3 godziny temu, bert napisał:

Obym się mylił, ale osobiście spodziewam się kryzysu w Polsce, jakiego nie mieliśmy od czasu transformacji ustrojowej.

Mówisz bardzo ogólnie.

Kryzys dotyka określone branże.

Przez koronawirusa cierpią przykładowo linie lotnicze (już pierwsze ogłosiły bankructwo jakiś czas temu), cierpi też hotelarstwo (we Włoszech rząd planuje wydać nakaz zamknięcia wszystkich hoteli), turystyka, rozrywka (odwoływane koncerty) itd.

Ale... producenci maseczek czy żeli przeciwbakteryjnych obecnie przeżywają renesans.

Gdy wirus się rozszaleje u nas, to zwykłe restauracje będą mieć mniej klientów, ale przykładowo jedzenie z dostawą będzie mieć więcej.
Ludzie będą siedzieć w domach i się nudzić, także TV czy jakieś usługi online zyskają klientów.
Ludzie zamiast pójść na koncert, albo pojechać na wakacje, wydadzą swoje oszczędności na inne pierdoły, albo na zapasy.
Kasa i tak będzie w obrocie, tylko w innych branżach.

Dla jednych będzie kryzys, dla drugich będzie okres płynący złotem, a dla jeszcze innych nic się nie zmieni - tak było, tak jest i tak będzie.

Problem mają Ci, którzy są w ryzykownych branżach i którzy swój dochód w 100% opierają tylko na jednej branży, tj. mają tylko jedno źródło dochodu. To dla nich jest kryzys.

Zwykły obywatel będzie głównie straszony, tj. będzie przeżywał kryzys emocjonalny, będzie bał się wyjść z domu, albo pojechać na wakacje - choć biura podróży będą otwarte.

Może być u nas epidemia, mogą być utrudnienia (będziesz musiał pójść do 3 sklepów zamiast do jednego, aby coś kupić), ale nie nazywałbym tego kryzysem.

To będzie raczej kryzys (strach) siedzący w głowach ludzi.

2 godziny temu, Limo napisał:

Jak trwoga to do boga, jak to mówią. Tylko modlitwa nas uratuje. W Zielonej Górze była przerwa w różańcu i tamtędy wirus się dostał. Przypadek? Nie sądzę.

No nie do końca.. Pambóg też nie daje rady.. 😉

spacer.png

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

Dzwoniłem do znajomego lekarza, bo mam sraczkę od rana, i pytałem się, czy to może być od chińskiego wirusa, ale powiedział, że to nie od wirusa, tylko ze strachu. Więc na razie jest ok. W mojej grupie wiekowej ponoć umieralność wynosi 1,3%, więc nie jest tak tragicznie. Ale faktem jest, że coś tam pokasłuję od jakiegoś czasu.

• Haha :) 1

4 minuty temu, zalmen3 napisał:

A widziałeś jakoś ostatnio mszę na którą przyszło co najmniej 1000 osób?

A co z Komunią Św.? Teraz wierni powinni sami sobie wkładać do ust hostie?

Audi Sport

47 minut temu, Tommo napisał:

A co z Komunią Św.? Teraz wierni powinni sami sobie wkładać do ust hostie?

W Polsce mogą przyjmować na ręce, to zalecenie. W Szwecji księża mają obowiązek wydawać na ręce.  W Holandii (przynajmniej na lotnisku AMS) nie ma żadnych wytycznych. W Kalifornii jest identycznie jak na lotnisku w Holandii (Niderlandach)

3 godziny temu, lech N napisał:

Imprezy masowe odwołane, a co z mszami? Czarna mafia jest nietykalna chyba. Co o tym myślicie?

Włoscy biskupi zdecydowali w poniedziałek, że uszanują wprowadzony przez władze państwa czasowy zakaz zgromadzeń publicznych, w tym o charakterze kościelnym, ogłoszony po to, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Tyle we Włoszech.

Tymczasem w Wolsce:

Publicysta Paweł Lisicki w komentarzu dla pch24.pl ocenił, że włoscy księża narażają tym samym wiernych na utratę zbawienia.

Lisicki przyznaje, że z początku doniesienia i zgodzie na zakaz sprawowania mszy świętych i tym samym udzielania sakramentów wydawały mu się "antykatolickim żartem". Podkreśla, że dla katolików sakramenty nie są symbolami, a "skutecznymi znakami łaski".

"Zdrada Chrystusa"

"Zawiesić ich sprawowanie oznacza, że przez kilka najbliższych tygodni wierni będą pozbawieni tych łask! Naraża się ich na utratę zbawienia" - pisze publicysta. Jak dodaje, zawieszenie eucharystii to "zdrada Chrystusa", która dowodzi, że dla włoskich biskupów "katolicyzm jest jedynie fasadą".

Włoski Kościół zgodził się na ogłoszony przez rząd zakaz spotkań - także o charakterze religijnym - wprowadzony, by powstrzymać epidemię koronawirusa. Do 3 kwietnia nie będą m.in. odprawiane msze święte i udzielane chrzty, a pochówki odbywać się będą bez obrzędów pogrzebowych.

Kościoły otwarte dla prywatnej modlitwy

Zakaz publicznych mszy obowiązuje również w Rzymie. Kardynał Angelo De Donatis, papieski wikariusz dla rzymskiej diecezji, podkreślił jednak, że kościoły pozostają otwarte dla prywatnej modlitwy pod warunkiem zachowania środków bezpieczeństwa.

źródło: polskieradio24.pl

--------------------

Koronawirus w Polsce. Abp Gądecki apeluje do parafii o zwiększenie liczby mszy

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował do wszystkich parafii w Polsce o zwiększenie liczby niedzielnych mszy, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych. Apel ma związek z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi organizacji zgromadzeń.

"(...) Tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach" - napisał w komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

-------------------

Nie wiem co inni o tym myślą, ale ja uważam że należy wypowiedzieć konkordat,  odebrać większość zagrabionego przez czarną stonkę majątku i wprowadzić obowiązek finansowania wszystkich religii przez wiernych.

Zero kasy z budżetu państwa.

6 godzin temu, Damian85 napisał:

Mówisz bardzo ogólnie.

Kryzys dotyka określone branże.

Przez koronawirusa cierpią przykładowo linie lotnicze (już pierwsze ogłosiły bankructwo jakiś czas temu), cierpi też hotelarstwo (we Włoszech rząd planuje wydać nakaz zamknięcia wszystkich hoteli), turystyka, rozrywka (odwoływane koncerty) itd.

Ale... producenci maseczek czy żeli przeciwbakteryjnych obecnie przeżywają renesans.

Gdy wirus się rozszaleje u nas, to zwykłe restauracje będą mieć mniej klientów, ale przykładowo jedzenie z dostawą będzie mieć więcej.
Ludzie będą siedzieć w domach i się nudzić, także TV czy jakieś usługi online zyskają klientów.
Ludzie zamiast pójść na koncert, albo pojechać na wakacje, wydadzą swoje oszczędności na inne pierdoły, albo na zapasy.
Kasa i tak będzie w obrocie, tylko w innych branżach.

Dla jednych będzie kryzys, dla drugich będzie okres płynący złotem, a dla jeszcze innych nic się nie zmieni - tak było, tak jest i tak będzie.

Problem mają Ci, którzy są w ryzykownych branżach i którzy swój dochód w 100% opierają tylko na jednej branży, tj. mają tylko jedno źródło dochodu. To dla nich jest kryzys.

Zwykły obywatel będzie głównie straszony, tj. będzie przeżywał kryzys emocjonalny, będzie bał się wyjść z domu, albo pojechać na wakacje - choć biura podróży będą otwarte.

Może być u nas epidemia, mogą być utrudnienia (będziesz musiał pójść do 3 sklepów zamiast do jednego, aby coś kupić), ale nie nazywałbym tego kryzysem.

To będzie raczej kryzys (strach) siedzący w głowach ludzi.

Bo kryzys będzie bardzo ogólny niestety.

Procent branż i ludzi którzy zyskają jest znikomy w stosunku do tych którzy stracą w wyniku pandemii i nieodpowiedzialnego rozdawnictwa pisiej mierzwy przez ostatnie lata. Jak była koniunktura należało gromadzić, oszczędzać, poprawiać państwo. Zamiast tego było psucie państwa, rozdawanie na lewo i prawo i gromadzenie [majątków własnych] pisolstwa.

No a teraz będą skutki.

s*am na polityczną poprawność