Jump to content
Tommo

Uwaga wirus!

Recommended Posts

3 godziny temu, jonaszko napisał:

Jako, że "eksperci" znów raźno pojawili się na forum i sobie bajdurzą, to ponowie do nich pytanie; Belgia 755 zaszczepionych, zgonów 38. Nie wiem ilu tam w tym starych, wg ernesta ale i innych, już niepotrzebnych ludzi. Jednak czy jest jakaś zależność, pomiędzy liczbą szczepień a zgonów? Czekam na wasze, fachowe, okraszone humorem ale nade wszystko, merytoryczne odpowiedzi.Przecież Wy to wiecie. Podzielcie się z resztą, głupiutkich, malutkich i zagubionych forumowiczów, do których i ja sie zaliczam

Nie masz zamiaru się przeprowadzić, skoro tam jest tak bezpiecznie?

To dowiedz się najpierw ilu jest tych starych, ile osób nie umarło wyłącznie na covid, a potem dopiero podaj miarodajne statystyki. Jak chcesz poprzeć swoją tezę, to szukaj argumentów, ale nie w śmietniku.

To Ty uważasz wszystkich którzy nie są tego samego zdania co Ty za głupich, zagubionych i malutkich. Co już nie raz pokazałeś prześmiewczymi komentarzami. Wyciągnij więc kij z tyłka i dyskutuj bez tych szyderczych epitetów. 

• Thanks! 1

Rozumiem, ale w takim jednak przypadku istnieje szansa że na ratunek i tak byłoby zbyt późno niestety...nawet w sytuacji dotarcia pogotowia na czas. Tragedia  rodzice niepoważni, patrząc na wszystko w chwili zagrożenia dziecka to siłą musieliby mnie wyrzucić.
Prawda leży po środku bo 
- wirus istnieje, umierają ludzie ale jest to naciągnięte (ilość na sam covid) 
- szczepionki działają ale chyba nie na wszystkich i nie tak jakbyśmy chcieli ( inne szczepionki chronią dużo lepiej,dlaczego? Np.błonica, tężec, krztusiec)

A może jest tak, że kto ma być chory to i tak zachoruje? Sąsiedzi rodziców on zaszczepiony i chory, przychodzi źle ale w domu, sam twierdzi że gdyby nie szczepionka to pewnie już by umarł) jego żona nie zaszczepiona też chora ale lajtowo, jak przeziębienie.
Tu nie chodzi Jonaszko o przyznanie racji, już powtarzałam sama się zaszczepię jeśli ktoś weźmie odpowiedzialność za ewentualne skutki niepożądane (nawet śmierć).  Tyle jest sytuacji niewyjaśnionych, sam widzisz lewe pseudo szczepienia to jak tutaj podawać miarodajne i WIARYGODNE dane?! 

Klaudiusz a wielkopolskie???

Dzisiaj tylko 7 ale liczna zakażeń 2309 (4miejsce w Polsce)

Ja to sie dziwie Tobie, masz małe dziecko i tak ryzykujesz, sieknij sie jak Ja J&J i po sprawie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

5 godzin temu, jonaszko napisał:

Wczoraj, znów 5 tutek wyjebało w brzozę. Śmierć poniosło 497 pasażerów. Ja wiem, o 6 przypadkach, gdzie pesel zaczyna się na 8 a jest to bardzo mały okręg. Niedzielski uważa, że nic złego się nie dzieje, bo przyrost od ub tygodnia, to tylko 15%. Mam nadzieję, że kiedy wróci normalność, normalne prawo i rządy, poniesie za to odpowiedzialność karną jak i cała spółka.

Wczoraj, TVN, pokazał reportaż o lewych szczepieniach w Zabierzowie k/Krakowa. Oficjalnie, przez wielu pośredników mozna było zdobyć paszport cov. Pośrednicy, wręcz się ogłaszali. Kolejki jak po bułki za komuny. Żadne służby się tym nie zainteresowały. Ba, szef placówki, mówi wprost do reportera; po co to chcecie nagłaśniać? Będą nas cigać po prokuraturze a i tak wiadomo, że szczepionka nie pomaga w 100%. Wcześniej zakonnica, na widok kamery, spie**ala z gabinetu. Gdzie sa służby, się pytam? Milicja, prokuratura? Dlaczego dają na to przyzwolenie? W zabierzowie, lekko szacując, szczepionki kupiło kilkaset osób a przecież takich placówek są tysiące. Jak to się ma, do późniejszych statystyk o zgonach zaszczepionych? Lekarze sa zdziwieni, że zaszczepiony, przechodzi cięzki stan cov. Teraz już wiedzą. Dlaczego jest przyzwolenie na nawoływanie do nieszczepień i negowania szczepionki? Przecież to sekciarstwo( nie mylić ze zwykłymi nieszczepami, bo to całkiem inna grupa ludzi) a ktoś, kto to robi, to morderca! Tak, morderca i nie ma w tym przesady. Dlaczego państwo, pozwala na to, żeby takie sekty, terroryzowały zaszczepionych, pozwala na ataki na lekarzy, wirusologów, naukowców. Dlaczego nawet tu, na forum, nie banuje a przynajmniej usuwa posty, nawołujące do nie szczepienia? Odpowiedź jest prosta. To wszystko, cała ta banda sekciarzy, to elektorat pisu.

No kurła... teraz, to cię poniosło...

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

1 godzinę temu, Agnes85 napisał:

Rozumiem, ale w takim jednak przypadku istnieje szansa że na ratunek i tak byłoby zbyt późno niestety...nawet w sytuacji dotarcia pogotowia na czas. Tragedia 😥 rodzice niepoważni, patrząc na wszystko w chwili zagrożenia dziecka to siłą musieliby mnie wyrzucić.

Prawda leży po środku bo 

- wirus istnieje, umierają ludzie ale jest to naciągnięte (ilość na sam covid) 

- szczepionki działają ale chyba nie na wszystkich i nie tak jakbyśmy chcieli ( inne szczepionki chronią dużo lepiej,dlaczego? Np.błonica, tężec, krztusiec)

A może jest tak, że kto ma być chory to i tak zachoruje? Sąsiedzi rodziców on zaszczepiony i chory, przychodzi źle ale w domu, sam twierdzi że gdyby nie szczepionka to pewnie już by umarł) jego żona nie zaszczepiona też chora ale lajtowo, jak przeziębienie.

Tu nie chodzi Jonaszko o przyznanie racji, już powtarzałam sama się zaszczepię jeśli ktoś weźmie odpowiedzialność za ewentualne skutki niepożądane (nawet śmierć).  Tyle jest sytuacji niewyjaśnionych, sam widzisz lewe pseudo szczepienia to jak tutaj podawać miarodajne i WIARYGODNE dane?! 

Klaudiusz a wielkopolskie???

Agnes, no nie. Po pierwsze w linku który wrzuciłaś, nie było nic o zaniedbaniach. Doczytałem to w innym. Po drugie, zgoda, dziecko było zaniedbane. Powinni za to odpowiedzieć opiekunowie i prawdopodobnie tak będzie. Jednak nie zmienia to faktu, że gdyby karetka dojechała wcześniej, to to dziecko mogło by żyć. Wiem, tego też nie wiemy ale taka sytuacja jest możliwa. Po trzecie, nie ma w tutaj żadnej prawdy po środku, jakby chcieli poniektórzy. Prawda jest jedna. Szczepienia działają, Mozemy nie wierzyć naszemu rządowi ale jest jeszcze eurostat który monitoruje podobnie jak nasz gus. To oni podają dane, które tez tu wrzucam, zaleznosci zgonów w stosunku do wyszczepień. Tutaj też zgoda. U nas fałszują to i pewnie tam też. Pisał o tym zresztą Monter, jak jest w DE. Jednak z drugiej strony, trzeba sie na czymś oprzeć. Dalej, w krajach w których jest niska śmiertelność, powiedzmy, 40-50 osób, to jak myslisz, ile tam jest ludzi w podeszłym wieku? A ile młodych z tzw współistniejącymi chorobami? Przecież współistniejące maja nie tylko starzy. Maja nawet dzieci, ba, niemowlaki. Np wada serca. Czy takie dziecko np. gdyby nie załapało wirusa, mogło żyć dalej?  Chyba tak, bo takich przykładów jest mnóstwo.Czeka ich rehabilitacja, leczenie w nawet przeszczep serca ale żyją.Wiec dzielenie na tych z chorobami i bez, jak tu chcą niektórzy, jest z dupy i bez sensu. Powtarzają to, co usłyszą od konfederacji lub sekt antyszczepiennych. Dlaczego te szczepionki działają inaczej niż np jak piszesz na tężec? Akurat nie wiem czy o to Ci chodziło, bo na tężec są 4 dawki brane w określonym czasie. Reszta była już na forum wyjaśniona i nie chce mi się powielać. Z tą odpowiedzialnością, że ją ktoś za Ciebie weźmie, to rozumiem że żartujesz. To tak, jabyś chciała, żeby Ci ktoś zagwarantował to, że wychodząc rano z domu, wieczorem do niego wrócisz. Owszem, prawdopodobieństwo jest duże, ale...

Jeszcze jedna sprawa. Chyba Ty pisałeaś gdzieś wyżej, że przecież już jest lekarswtwo na covid. No jest. Ale jaka jest różnica miedzy szczepionką a lekarstwem?  Msz tam gwarancję? Masz na jakiekolwiek lekarstwo gwarancję, że wyleczy? Pomyśl.To na Tobie spoczywa odpowiedzialność za siebie i dzieci. To Ty za nie odpowiadasz a nie ktoś tam. Tak jak na przykładzie wyżej. To Twoim obowiązkiem jest zadbać o siebie i bliskich. Co mi z tego, że ktos za mnie odpowiada jak mnie może już nie być?

ja doszedłem do wniosku że nie zaszczepię się bo straszliwe skutki uboczne widzę tu na forum

histeria , życzenie innym śmierci , fejk konta i gadanie sam ze sobą , tego nie ma u nieszczepionych 😄 a to poważne skutki uboczne i czekamy na dalszy rozwój wydarzeń 😄

literat daj spokój , typ jest sponsorowana szczepionkową propagandą , żadna dyskusja z nim nie ma sensu , drugie konto sobie założył żeby mieć sojusznika w walce z antyszczypami 😄

• Thanks! 2

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Nauka cały czas mówi to samo - szczepienie chroni przed ciężkim przechodzeniem covida. I nie tylko. Większość szczepionek całkowicie chroni przed chorobą na którą są. To mówiła nauka w styczniu i dalej to mówi. Bo nie wiem do czego się odnosisz.  Aha, tak przy okazji - bo może tego nie wiesz, czy tam nie zdajesz sobie sprawy, skoro, jak rozumiem, nauka dla ciebie niewiele znaczy - wirusy mutują. Stąd nie ma np. 99% skutecznej szczepionki na grypę, bo wirus mutuje. Na takie co mniej mutują, szczepionki są bardziej skuteczne. Stąd szczepionka na covida zawsze będzie gonić za mutacjami wirusa, i za parę lat, tak jak teraz bierzemy (kto chce ofkors) szczepionki na grypę, będzie to samo z covidem. I to nie jest "wina" nauki że wirusy mutują. To zasługa nauki ze nawet na takie coś znajduje jakieś tam rozwiązania.

Buber, to Ty ewidentnie mieszasz naukę z chamską propagandą! Bo widzisz, z i formacji mielonych przez te kilkanaście miesięcy pozostało tylko tyle, że szczepionka chroni. Jednak zakres tej ochrony zmieniał się kilkakrotnie, od cudownego panaceum po... "może nie zdechniesz". Wybacz, że akurat Tobie w ten nieco szorstki sposób odpisałem ale w tym właśnie momencie przelała mi się miarka.

To mówisz, że od samego początku obowiązywala narracja o skuteczności j.w.? To po co było to całe gadanie "zaszczep się dla dziadka czy babci", żeby nie zarazić innych itepe? Nie było tak?

I po co w dwudawkowej szczepionce trzecia dawka? Tzn. to dawka przypominająca czy w ogóle osobna, jak napisałeś, podobnie jak przy grypie? Co do mutacji to i owszem ale przeca fajzer zapewnił - że na obecne warianty ich szczepionka jest równie skuteczna. No to jak?

Ale dobra, może to ja znowu coś pokręciłem. Ale Ty na pewno dysponujesz opracowaniem naukowym sprzed roku, które jasno mówi o ochronie tylko przed ciężkim przebiegiem i niczym więcej. I nie mam na myśli artykułów tzw. foliarzy ;)

Edit. Żeby było z humorem: Szczypawka michuj-killer chroni równie dobrze przed dotychczasowymi jak i przyszłymi wariantami! To akurat łatwo wykazać naukowo.

• Thanks! 1

A u Czechów stan wyjątkowy, wlasnie Rząd uchwalił

Coraz bardziej się skłaniam ku teorii że albo się zbuntujemy albo nas zapędzą do klatek.
Pozdrawiam z UK gdzie większość ma w dupie covida i żyje normalnie, niema obostrzeń i segregacji, przynajmniej na razie, oby tak dalej, boże chroń królową!

ups, się czy to wysłało?

• Thanks! 1

4 godziny temu, kakmar napisał:

Coraz bardziej się skłaniam ku teorii że albo się zbuntujemy albo nas zapędzą do klatek.

o to chodzi w tym cyrku oprócz sprzedaży szczypawek i skłócenia ludzi

wiadomo teraz to jest czas kiedy jak mówisz że w koronaściemie chodzi o całkowitą kontrolą nad ludźmi i złapanie ich za mordy to każdy ma cię za oszołoma ale to tak jak kiedy mówiłeś że wirus jest z laboratorium -wszystko ma swój czas 😄

Australia to przebiła wszystko tam ludzie są zakuwani w kajdanki bo poszli do parku posiedzieć , serio jakiś chory matrix się tam robi , dobrze że tam nie pojechałem 😄

Ja to coraz bardziej skłaniam się że jak migracja to Brazylia , Afryka te strony 😄  bieda ale wolność 😄

bo z samochodami widzę to tak -kiedyś nie było czym upalać latało się kaszlakami i dużymi fiatami ale było gdzie , przypał na drogach był mały ......

teraz co z tego że stać cię na fajniejsze auto , jak torów do jazdy mamy mniej niż kiedyś , są cholernie drogie , a ulice całe w kamerach i mandaty z kosmosu ........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Dziś a raczej wczoraj, kolejne 4 tupolewy i ze dwie, trzy  cesny. rozdupione na brzozie. Ktoś policzy, ile ich już było w tym tygodniu?

Wyłącznie na Covid czy ogólnie, żeby dodać dramatyzmu?

Kurczę, to ja też podam fakt 😄

dziendobry #schopenhauer @FaktyTVN Miłego. - B.......9 - Wykop.pl

• Haha :) 1

11 godzin temu, kakmar napisał:

Pozdrawiam z UK gdzie większość ma w dupie covida i żyje normalnie, niema obostrzeń i segregacji, przynajmniej na razie, oby tak dalej, boże chroń królową!

ups, się czy to wysłało?

Wielka Brytania, ludność ogółem ok. 68 mln. Zaszczepieni jedną dawką 77%. Dwiema, prawie 70%. Zgony, średnio 130 osób.

19 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:

A u Czechów stan wyjątkowy, wlasnie Rząd uchwalił

Portugalia 87% w pełni zaszczepiona. Generalnie nic się nie dzieje. Więc powrót do normalności? No gdzie. 5 fala i trzeba ograniczyć kontakty międzyludzkie na święta. Wytrzymajcie jeszcze 2 tyg. Musimy zaszczepić starszych i najbardziej narażonych a potem będzie już normalnie. 

https://www.radiozet.pl/Podroze/Portugalia-wprowadza-stan-kleski-zywiolowej.-Rzad-drastycznie-zaostrza-restrykcje

W pl dodatki za wypisanie zgonu z covid więc covid na łożu śmierci będzie miał nawet banan. 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Wielka Brytania, ludność ogółem ok. 68 mln. Zaszczepieni jedną dawką 77%. Dwiema, prawie 70%. Zgony, średnio 130 osób.

Wczoraj 46 654 nowych przypadkow

Zaszczepienie dwoma dawkami 68,8%