Jump to content

Uwaga wirus!

Tommo
 Share

Recommended Posts

3 godziny temu, Staszek_s napisał:

To wobec tego  czy trochę nieuczciwe nie jest To, że paszport covidowy dostaje się tylko w okresie 6 miesięcy po przebytej chorobie?

Ani pierwsza ani ostatnia rzecz kompletnie nielogiczna w całej tej planściemie

A u nas w Ontario 4 ta fala nie wybuchla, przypadki wzrosly do 600 dziennie po czym spadly do 400, za to w innych prowincjach ( ktore sa mniej wyszczepione ) szaleje i pacjenci beda przywozeni do nas. My mamy 82% wyszczepionych dwoma dawkami i mam nadzieje ze przy dalszym spadku zachorowan zniosa dalsze ograniczenia.

6 godzin temu, ZIGGI napisał:

A jakie masz lepsze wyjście? Mamy dostęp do informacji które są szczątkowe, przekłamane i często sprzeczne. Jak chcesz się upewnić czy podejmujesz właściwą decyzję w sprawie która może być groźna dla Ciebie i Twojej rodziny? Zaufać naszemu rządowi??? 🙂

No tutaj odpowiedz sobie analogicznie - w tematach H-D komu zaufasz? Tym co jeżdżą/używają, czy tym co nigdy H-D nie mieli? Jeżeli to jest podobne - a po mojemu jest - to dlaczego w takich sprawach ufamy tym co się znają, a w sprawach COVID nie ufamy wirusologom i lekarzom, którzy wypowiadają się jasno - nie piszę tutaj o pojedynczych odszczepieńcach (nomen omen) tylko o autorytetach medycyny. Przekaz jest jasny - szczepionka działa, trzeba się szczepić.

Czyli nie zaufasz puszkarzowi jak Ci będzie mówił jakim motocyklem masz jeździć i jak go obsługiwać, ale w sprawach jednak bardziej skomplikowanych - wirusologia - autorytety się nie znają, bo mój wujek/brat/znajomy szwagra wiedzą lepiej, a poza tym sam przeszedłem, to wiem. No śmieszne w sumie... 

• Thanks! 1

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują.

Artur Schopenahuer

3 godziny temu, Buber napisał:

No tutaj odpowiedz sobie analogicznie - w tematach H-D komu zaufasz? Tym co jeżdżą/używają, czy tym co nigdy H-D nie mieli? Jeżeli to jest podobne - a po mojemu jest - to dlaczego w takich sprawach ufamy tym co się znają, a w sprawach COVID nie ufamy wirusologom i lekarzom, którzy wypowiadają się jasno - nie piszę tutaj o pojedynczych odszczepieńcach (nomen omen) tylko o autorytetach medycyny. Przekaz jest jasny - szczepionka działa, trzeba się szczepić.

Czyli nie zaufasz puszkarzowi jak Ci będzie mówił jakim motocyklem masz jeździć i jak go obsługiwać, ale w sprawach jednak bardziej skomplikowanych - wirusologia - autorytety się nie znają, bo mój wujek/brat/znajomy szwagra wiedzą lepiej, a poza tym sam przeszedłem, to wiem. No śmieszne w sumie... 

Marcinku kochany....  Ja w tej materii ufam tylko siostrze, która pół życia poświęciła na edukację na najlepszych uczelniach w Europie, i która nie jest w żaden sposób uzależniona od szczepionek zawodowo, politycznie czy jakkolwiek. Jeśli ona twierdzi że takiego wirusa nikt sztucznie nie stworzył, bo nie istnieje taka technologia, to jej ufam. Jeśli mówi mi jaka jest skuteczność szczepionek, to też jej ufam. Powiedz mi kto ma dostęp do tak wiarygodnych informacji z tak zaufanego źródła?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Ziggi, pytanie jest retoryczne 🙂 Każdy ma dostęp kto pomyśli i poczyta wypowiedzi autorytetów medycznych. I oczywiście można zacząć gównoburzę pt. "kto to jest autorytet", ale moim zdaniem to nie ma sensu, to dzielenie włosa na czworo.

A prywatnie cieszy mnie że nie jesteś foliarzem i obdarzasz zaufaniem naukę. 👍 (i siostrę).

Aha, a tak przy okazji - czy ta skuteczność szczepionek jest? Tzn, czy jak ktoś wziął szczepionkę to dla niego lepiej czy gorzej? W opinii siostry? Czy może "nie zaszkodzi, a pomóc może"?

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują.

Artur Schopenahuer

Lepiej opowiedz, jak tam przestrzegają obostrzenia

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

No na Lotnisku jak pisałem zero sprawdzania …… jak wchodzisz to badają temperaturę.

Na mieście czasami bywa że sprawdzą Green Pass ale tylko doroslym.

Pilnują maseczek w pomieszczeniach a tak to tłumy, knajpy full, ludzi full wszedzie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W dniu 15.10.2021 o 23:21, ZIGGI napisał:

Marcinku kochany....  Ja w tej materii ufam tylko siostrze, która pół życia poświęciła na edukację na najlepszych uczelniach w Europie, i która nie jest w żaden sposób uzależniona od szczepionek zawodowo, politycznie czy jakkolwiek. Jeśli ona twierdzi że takiego wirusa nikt sztucznie nie stworzył, bo nie istnieje taka technologia, to jej ufam. Jeśli mówi mi jaka jest skuteczność szczepionek, to też jej ufam. Powiedz mi kto ma dostęp do tak wiarygodnych informacji z tak zaufanego źródła?

Czyli Twoja siostra stanowczo twierdzi (w zgodzie z posiadana przez nia wiedza z najlepszych.. z najlepszych uczelni) ze wisrus powstal naturalnie?

Szkoda bo tu juz udowodnili ze wirus zostal stworzony w lab. A jaka prawda jest, tego nawet najstarsi gorale nie wiedza.

Piszac o szczepieniach, a raczej propagujac je i to w chamski i nachalny sposob, zastanow sie jeden z drugim proszczepionkowcem nad znaczeniem slowa pandemia, potem sie rozejrzyj dookola czy takowa pandemia wogole istnieje, dalej jesli juz zauwazysz ze(nie przewalasz sie o trupy idac) pandemi nie ma,  zastanow sie nad sensem brania szczepionki telewizor wprowadzili nam fikcyjny stan zagrozenia.

Zeby nie bylo wirus istnieje, istnial od wielu wielu lat, natomiast prawdziwej pandemi nie ma i nie bylo. Ciagna dalej sztucznie nakrecone "cos" co zwa dalej w tv pandemia, mimo ze coraz wiecej ludzi widzi ze cos sie nie klei.

Zamykam temat na 24 godziny abyście ochłonęli i przywrócili kulturę wypowiedzi.

Osobiście uważam, że gonicie swój ogon i nikt, nic nowego tutaj na razie długo nie napisze a tylko podnosicie sobie ciśnienie...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Rząd Łotwy ogłosił w poniedziałek wprowadzenie od 21 października do 15 listopada lockdownu w całym kraju, aby zahamować wzrost zakażeń konawirusem. Wśród państw Unii Europejskiej na Łotwie zaszczepił się najmniejszy odsetek ludności.

21d1db4c00b2611aab33e18b897997ca.jpg

Zastanawiają się jakie liczby podać

23 minuty temu, jonaszko napisał:

Lawina ruszyła. Pytanie,kiedy lockdawn u nas? Czy 1.11. będą zamknięte cmentarze? A co ze szkołami?

Dziś-5559 nowych zakażeń. Zgony-75 . Zajęte respiratory - 329. Jak widzimy, wzrost duży. Nadzieja, że jeszcze ludzie zmądrzeją zanim będzie za późno. Szczepionki działają i to już jest 100% fakt. Nikt, kto ma jakakolwiek wiedzę, w tym temacie, nie może już zaprzeczać.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-polsce-liczba-przypadkow-szczepien-mapa-zakaze,nId,4776438#iwa_source=special

Wszystko będzie otwarte. Już zapowiadają piątą fale na wiosnę 😅 podobno już ostatnia.

Musze Cie zmartwić, (choć tego nie chcę), właśnie w rządzie,  trwają rozmowy o lockdawnie. Jest sprzeciw kilku ministrów, którzy nie chcą żadnych sankcji dla zaszczepionych. Wiec jeżeli będzie, to tylko dla niezaszczepionych a co za tym idzie, wysokie kary za złamanie zakazu.

Nie siej fermentu, żadnych rozmów nie ma chociażby z tego powodu że aktualnie Niedzielski jest w Legnicy a Pinokio chyba jeszcze nie wrócił z Brukseli