Skocz do zawartości

Ktm 690 duke czy triumph street triple


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam fajnego motocykla na zakręty w kwocie około 20 tyś. Nie zależy mi tak bardzo na mocy, tylko na porecznym prowadzeniu, dobrym zawieszeniu i ostrych hamulcach. Moim poprzednim ( aktualnie obecnym, właśnie sprzedaje) jest suzuki sv 1000, a ogólnie na Moto jeżdżę już z 10 lat, zarówno po szosie jak i w terenie, ogólnie doświadczenie mam spore, a w życiu miałem okazję już jeździć wieloma sprzetami  aczkolwiek nigdy tymi wymienionymi w temacie. Moje preferencje jazdy to głównie winklowanie na normalnej drodze ( slonne serpentyny i izdebki,  zorientowani wiedza o co chodzi, ) trochę toru i sporadycznie dłuższą lub krótszą turystyką. W koło komina jeżdżę samochodem A do pracy traktorem bo jestem rolnikiem. Ale ktoś porównanie jak jeżdżą obydwa motocykle? A może ktoś zaproponuje coś innego w tej kwocie, ale w grę wchodzą tylko roczniki po 2012 a najlepiej po 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim musisz wziac pod uwage jaki wysoki jestes. KTM bedzie wolal wyzszego rider'a a Triumph o ile nie tak samo to raczej nizszego. Oczywiscie mozna pozniej zmienic podnozki czy kierownice.

Kultura pracy Triumph'a bezdiefajniejsza ale to znowu zalezy od predyspozycji, ja np. lubie rowniez single.

Triumph ma swietne wlasciwosci jezdne, dobre hamulce, wszystko bajka. KTM troche bardziej nerwowy.

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ks-rider napisał:

Przedewszystkim musisz wziac pod uwage jaki wysoki jestes. KTM bedzie wolal wyzszego rider'a a Triumph o ile nie tak samo to raczej nizszego. Oczywiscie mozna pozniej zmienic podnozki czy kierownice.

Kultura pracy Triumph'a bezdiefajniejsza ale to znowu zalezy od predyspozycji, ja np. lubie rowniez single.

Triumph ma swietne wlasciwosci jezdne, dobre hamulce, wszystko bajka. KTM troche bardziej nerwowy.

🙂

Mam 179 cm wzrostu.  Jeśli chodzi o wysokość kanapy, to mowiac o wygodzie  i ergonomi to zgadzam się z twoją opinią, muszę przejechać się obydwoma motocyklami i zobaczyc jak mi w tej kwestii podpasuja, bo jeśli chodzi o popieranie się noga, to wysokość motocykla nie ma dla mnie znaczenia. Jak wspominałem wcześniej, jeździłem trochę na Enduro, i jak po raz tysięczny brakło mi nogi w koleinie to powiedzmy że się nauczylem:) Dzisiaj sprzedałem moja sv, wiec zaczynamy powoli szukanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 08:53, kosior899 napisał:

<ciach początek>

Moje preferencje jazdy to głównie winklowanie na normalnej drodze ( slonne serpentyny i izdebki,  zorientowani wiedza o co chodzi, )

<ciach reszta>

Ja tam czekam, aż ktoś wyjaśni o co chodzi z tymi "słonymi serpentynami" i "izdebkami"...

Czekałem cierpliwie od daty "premiery posta", ale... cisza. Można zatem prosić o rozwiniecie tego zagadnienia w sposób zrozumiały dla kazdego? 

Z góry dziękuję... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku to jedne z fajniejszych tras na motocykl. Kupisz moto to pewnie zaliczysz. 

Co do tematu. Dwa zupełnie inne motocykle. Na miasto brałbym kata. W Rce i Akrapem bajka. Na dalsze wypady singiel nie jest już tak fajny i Triumph będzie lepszym wyborem. Trzeba samemu obadać co bardziej podejdzie. 

 

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tommo napisał:

Smoku to jedne z fajniejszych tras na motocykl. Kupisz moto to pewnie zaliczysz. 

Co do tematu. Dwa zupełnie inne motocykle. Na miasto brałbym kata. W Rce i Akrapem bajka. Na dalsze wypady singiel nie jest już tak fajny i Triumph będzie lepszym wyborem. Trzeba samemu obadać co bardziej podejdzie. 

Rozwiniesz gdzie ta trasa lezy ?

 

🙂

8 godzin temu, kosior899 napisał:

Mam 179 cm wzrostu.  Jeśli chodzi o wysokość kanapy, to mowiac o wygodzie  i ergonomi to zgadzam się z twoją opinią, muszę przejechać się obydwoma motocyklami i zobaczyc jak mi w tej kwestii podpasuja, bo jeśli chodzi o popieranie się noga, to wysokość motocykla nie ma dla mnie znaczenia. Jak wspominałem wcześniej, jeździłem trochę na Enduro, i jak po raz tysięczny brakło mi nogi w koleinie to powiedzmy że się nauczylem:) Dzisiaj sprzedałem moja sv, wiec zaczynamy powoli szukanie:)

 

Widzisz, osobiscie uwazam, ze porownujesz Maracuja'e u Jablkiem bo te dwa sa zupelnie rozbiezne. Bez jazdy probnej nie rozbjerjosz ! 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.....

Sam znalazłem, bo mnie naprowadziły powyższe odpowiedzi. Dla tych co nie znaleźli: 

https://www.google.com/maps/place/Serpentyny+Izdebki/@49.7459414,22.1101569,16.5z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x493cfd54e018dfe4!8m2!3d49.7447843!4d22.1117898

Wygląda to fajnie, ale ja mam u siebie "patelnie w Chabówce" i nic, a nic mnie tam nie ciągnie...

Ten odcinek drogi nie cieszy się dobrą opinią, bo najwięcej to tam krzyży jest, a sława tych winkli przyciąga tych co by chcieli, ale... nie tylko nie umieją, ale do tego podstawowe przepisy mają gdzieś. Zagrażają sobie i innym. Mam nadzieję, że na Podkarpaciu mają lepiej w głowach poukładane... Byłem kilka razy w formie obserwatora, to Wam powiem, że włos się na głowie jeżył, do czego zdolne są młode chłopaki próbujące zaimponować "widowni".  Latające (dosłownie) motocykle i normalny ruch innych pojazdów. Skutek... przydrożne krzyże z kaskami wkomponowanymi w ich ramiona. To nie dla mnie.

Teraz na szczęście tam progi zwalniające porobili i... chyba jest spokój. 

A ja jak wspominałem nie po to się tym rajcuję, żeby kłopotu rodzinie narobić. Ja już nie młody jestem i potrzebuję innego rodzaju adrenaliny. Ona w sposób kontrolowany daje długotrwałą fascynację, a nie ułamek sekundy + pełne gacie, a potem wieczną ciemność..... 

Ale droga o której napisał @kosior899 faktycznie jest fajna i pewnie tam kiedyś zaglądnę. Zwłaszcza, że jakoś bardzo daleko tam nie mam... Tyle, ze ja to będę pokonywał swoja wymarzona "pierdziawką" o pojemności 750ccm z bananem na gębie i prędkością bardzo zaniżoną do tego, co tam pisze na znakach drogowych... 🙂

Edytowane przez moogoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zadaleko ! 

Dokladam 600 km i jestem w Alpach gdzie nie ma wariatow, no moze poza jednym 🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich że nie odpisywałem, ale byłem pochłonięty szukaniem Moto i innymi obowiązkami. Wynikiem tego jest że kupiłem dziś Moto:) Ostatcznie wahalem się między ktm 790 duke A ktm 690 duke r i wybrałem tego drugiego. Niestety nie było mi dane jeździć street triplem. Jak ktoś jest ciekawy to mogę  napisać jakieś tamspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png przemyślenia na temat tych Moto, pomimo mikroskopijnej ilości zrobionych kilometrów nimi. Za chwilę wrzucę fote i Pozdrawiam Wszystkich.

http://zmniejszacz.pl/galeria/5e5577dc367e6/bez-nazwy
Edytowane przez kosior899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...