Skocz do zawartości

Honda cb 500 po zdieciu pokrywy okazało sie ze na pokrywie jest biała mazia


Rekomendowane odpowiedzi

Białe "masło" to typowy objaw przepalania motocykla zimą,czy tez jazdy na krótkich odcinkach.Powinno zniknąć, jak pojedziesz w dalszą traskę i  trochę "dasz mu po garach" W samochodach dzieje się podobnie,ale pod korkiem wlewu oleju można czasami to zobaczyć. Jeśli to "masło" ma brunatny kolor, to może oznaczać ,że masz walniętą uszczelkę pod głowicą,a do oleju dostaje się płyn chłodzący. Można kupić specjalne testery,żeby mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu. Muszę ściągnąć pokrywę zaworów. W tamtym sezonie zakładałem nową uszczelkę pokrywy zaworów. Kupować nową mimo wszystko czy wyczyścić i składać na tej która jest obecnie?

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ernestZL napisał:

Żeby nie zakładać nowego tematu. Muszę ściągnąć pokrywę zaworów. W tamtym sezonie zakładałem nową uszczelkę pokrywy zaworów. Kupować nową mimo wszystko czy wyczyścić i składać na tej która jest obecnie?

Tam jest gumowa uszczelka pokrywy, jeśli nie cieknie i nie uszkodzi się przy zdejmowaniu (a nie powinna, chyba że ktoś potraktował silikonem albo innym klejem albo dokręcił pokrywę na chama) to spokojnie możesz jej użyć ponownie, robiłem tak wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Qadrat said:

Tam jest gumowa uszczelka pokrywy, jeśli nie cieknie i nie uszkodzi się przy zdejmowaniu (a nie powinna, chyba że ktoś potraktował silikonem albo innym klejem albo dokręcił pokrywę na chama) to spokojnie możesz jej użyć ponownie, robiłem tak wiele razy.

Jeśli dobrze kojarzę to powyższe nie ma zastosowania w kawach, bo tam te uszczelki są jakieś bardzo cienkie i często przy zdjęciu pokrywy ulegają uszkodzeniu. Ale jeśli się uda nie zniszczyć to tak, można zakładać starą.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wypiłem 2 driny i aż się sam dziwię że napisałem ten post 🙂 kilkilka lat wstecz nawet bym nie wpadł na pomysł by szukać nowej uszczelki gdy "stara" ma rok. Człowiek się starzeje. 

Uszczelkę zakładałem sam. Min ilość silikonu tam gdzie każe manual. 

Tylko złożyłem na stare gumki pod śrubami które dociskają pokrywę zaworów i teraz widzę że cieknie na rogu. 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Limo napisał:

Jeśli dobrze kojarzę to powyższe nie ma zastosowania w kawach, bo tam te uszczelki są jakieś bardzo cienkie i często przy zdjęciu pokrywy ulegają uszkodzeniu. Ale jeśli się uda nie zniszczyć to tak, można zakładać starą.

Nie strasz, jadę jutro oglądać GPZ 500, bo podobno dość dobre są, siostra A2 zdała i wybrała to na pierwszy sprzęt 🙂 Niestety ale w granicach 4500 zł nie ma co się rozglądać za CB 500 w łódzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Qadrat said:

Nie strasz, jadę jutro oglądać GPZ 500, bo podobno dość dobre są, siostra A2 zdała i wybrała to na pierwszy sprzęt 🙂 Niestety ale w granicach 4500 zł nie ma co się rozglądać za CB 500 w łódzkim.

Bez przesady, ja bladego kupiłem za 4500. Za cebulę więcej jak 3k bym nie dał 🙂

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi uszczelkami pokryw zaworów, to jest tak, że nieważne jak są stare, ale w jakim są stanie. Jeśli są miękkie i niepopękane, to spokojnie można zakładać. Ale np w olejakach przez temperaturę bardzo szybko tracą swoją elastyczność i zazwyczaj są praktycznie jednorazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...