Skocz do zawartości

Rękojmia, unieważnienie umowy...dylematy.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze jeden dylemat. SD 990 ma 120hp. Mój seryjny silnik generuje 98. Wiem że komp i cała elektronika jest seryjna. I teraz czy taki tandem będzie jeździł bezawaryjnie?

Czy ktoś mi zagwarantuje, że przy dużych obciążeniach nie będzie za ubogo i temperatura zniszczy silnik?

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tommo napisał:

Jest jeszcze jeden dylemat. SD 990 ma 120hp. Mój seryjny silnik generuje 98. Wiem że komp i cała elektronika jest seryjna. I teraz czy taki tandem będzie jeździł bezawaryjnie?

Czy ktoś mi zagwarantuje, że przy dużych obciążeniach nie będzie za ubogo i temperatura zniszczy silnik?

Nic się nie będzie działo. Po prostu obecny silnik jest przygotowany na więcej, niż poda mu teraz oryginalny komp. To tak na zdrowy rozsądek. Tak myślę, choć tu autorytatywnie wypowiadać się nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dłuższej rozmowie z szefem tego komisu. Silnik pochodzi z rozbitego SMT 990. Lysy76 wiesz może czy się różni? Moc jest ta sama. Gość twierdzi że to to samo. Przebieg 24 tys. 100% pewny. Przeprosił mnie i przyznał rację, że powinien powiedzieć o tym przed zakupem. 

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo, masz rację. A dla wszystkich, którzy się dziwią, że się wkurzyłeś, mam taką historyjkę:

Wyswatali chłopu żonę, dziewicę, a co!. Chłop się chajtną i jest mu dobrze. Za kilka dni swat dopytuje się:
- No jak tam, zadowolony, gorąca, umie co trzeba?
- Umie, umie, nawet więcej niż trzeba.
- Masz to w bonusie, bo wiesz, ona nie była dziewicą. Poza tym, gdzie miałaby się tego wszystkiego nauczyć. Ale lody to umie robić, nie? Będzie pan zadowolony!

Wypisujcie swoje sądy - oszustwo, czy przysługa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Limo napisał:

Chłopie, motocykl to nie żona, nie kupujesz na całe życie. Ale macie porównania, jeden do telewizora, drugi do żony 😆.

A gdzie jest napisane że żona jest na całe życie. 

Jak ktoś nie pojmuje prostych zeczy to trzeba łopatą 😆

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę konieczności, wystarczy by w odpowiednim momencie rozróżnić pierniczenie "przy piwie" od trochę poważniejszej dyskusji

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pociągnę wątek. Mam podobny temat, dotyczący Jetty kupionej przez mojego klienta z komisu pół roku temu. Auto 2008 rok, silnik 1,9TDI, wyrzucało płyn po zagrzaniu. Po rozbiórce brak śladów uszkodzenia uszczelki pod głowicą, podejrzenie na pęknięcie głowicy lub bloku. A teraz uwaga-silnik nie jest oryginalny, pochodzi z auta znacznie starszego, do tego ma ślady znacznego przebiegu (stan gładzi cylindrów, gniazd pompowtryskiwaczy, do panewek nie kopaliśmy, bo na tym etapie nie ma sensu robić już kosztów). Auto kupione w komisie na Fvat z adnotacją-"Kupujący akceptuje wizualny i techniczny stan pojazdu. Auto bez gwarancji. Nie podlega zwrotowi". Nie wiem, czy taki zapis w świetle prawa jest ważny.

W skrócie-ze względu na stopień zużycia jednostki napędowej, powyciągane gwinty, i dziwne patenty stworzone po to, by całość nie rozjechała się w czasie jazdy, naprawa wyżej wymienionej jest nieuzasadniona ekonomicznie.

Przy okazji oględzin doliczyliśmy się, że było po jakimś poważnym zdarzeniu, bo ślady wskazują na wymieniony dach.

Jutro temat bierze kancelaria prawnicza. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Będę informował.

Nie muszę chyba dodawać, że klient-obecny właściciel auta jest lekko zaskoczony zaistniałą sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...