Skocz do zawartości

Junak Huntera


HunterM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny Junak, a mnie ciągle fascynuje, dlaczego ludziska tak skaczą na kopajkę... ?

Junak prawidłowo wyregulowany, odpala z ćwierć obrotu kopniaka i bynajmniej nie skacząc... ;-)...

Kolega ma możliwość sprawdzenia, jakoś to tak było, podprowadzało się pod kompresję , potem przy użyciu odprężnika delikatnie i z wyczuciem, letko ją przełamywało, ale nie puszczało kopajki, przytrzymując ją nogą, chyba właśnie po przełamaniu kompresji była ona w ćwierci obrotu ( możę się mylę, wszak już 20 lat Juncolka nie mam), teraz po puszczeniu odprężnika tylko energicznie naciskało się dźwignię- kopniaka i powinien palić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zaplon jest dobrze ustawiony to nie powinna oddawac, ale koledzy twoerdza ze zapalanie bez odproeznika niszczy z czzasem kolo zebate jedynki.

Moj 84 letni znajomy o ktorym pisalem kiedys na forum odpala z kopa wszystkie swoe dosc wysoko sprezony angielskie jednocylindrowki w spsob opisany powyzej, a w jego grupie znajomych robia sobie nawet zawody na ten temat. Motocykli takich jak GoldStar czy Velocette Venom nie odpalisz w inny sposob, sa zbyt wysoko sprezone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej rodzinie krąży opowieść o wujku, który w szopie odpalał BSA650, tę z podwójnym rownoleglym  tlokiem, no i kopka odbiła, podskoczył i walnął głową w niski dach szopki i coś tam sobie połamał.  Podobno ta BSA została w skrzyni ukradziona z transportu kolejowego dla milicji - Adam, kojarzysz coś z takich opowieści? Były takie Besy?

A wracając do Junaka jeździłem jako brzdąc z tatą siedząc na tym chromowanym bagażniku jako pasażer, jaj mi nie urwalo a wspomnienia z polnych (wówczas) dróżek wokół ulicy Sobieskiego pozostały gdzieś w tyle głowy do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiesci dziwnej tresci. 🙂

Oczywiscie ze byly, ja taka jedna mialem a teraz druga powoli buduje. Jednakowoz nigdy takich nie kupowano dla Milicji, tak ze wyglada to na skradziona prywatna przesylke. Marynarze najczesciej przywozili motocykle dla siebie bo mieli jako jedni z nielicznych mozliwosc ich zakupu. Mysle ze rowniez byl to model z lat 50 tych zwany A10, starszy od moich A65 z lat 60 tych. Jedna z roznic bylo to ze starsze modele mialy uklad zaplonowy oparty na iskrowniku z reczna regulacja przyspieszenia zaplonu ( mala dzwignia na kierownicy ). Jesli ta dzwignia byla w zlym polozeniu to oczywiscie zaplon byl przyspieszony i kopka potrafi oddac wowczas tak, jak to koledzy opisuja.

Swoja droga bardzo ladny motocykl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 22:00, HunterM napisał:

 

(..) 

To jest surowy motocyklizm, podstawy. Zapłon, olej i starter który każdemu lemingowi oderwie nogę przy próbie odpalenia. 

To jest ku*wa underground. 

Czopery przy tym to jakbyś porównywał nutelle ze smalcem ze skwarkami. 

 

O już się tak nie podniecaj 😉 ...Mam takiego ..1964r.. (drugiego z 65r. opchałem).. Jak mi się nudzi to się nim kulne.. 😉 Śmigam tym...z jedną łapą (lewą)...gaz na lewo przerzucony  itp. I nie odpalam go jak Ty na filmiku ( junaka to się ku..z wyskoku pali, a nie kopie jak WSK 😞 ) 

jjj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na filmie nie miałem jeszcze podłączonego odprężnika. 

Nie trzeba skakać po stopce wystarczy go przełamać po ZZ i odpali prawie bez wysiłku, jak to tu słusznie podniesiono. 

Majówka, więc dziś polatane 

IMG_20200501_131951_copy_800x600.jpg

Edytowane przez HunterM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter,

         jam twoich nóg myć niegodzien za jakość  tej renowacji. Nie mam miejsca na drugi motocykl ale jak słyszę odgłos zdrowego silnika  Janka to coś mi w "duszy" rezonuje. Nie potrafię przejść obojętnie obok    

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...