Skocz do zawartości

Dainese czy alpinestars?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu kombinezonu dwuczesciowego i nie wiem która marke wybrać, pod lupę biore dwa modele dainese laguna seca 4 i alpinestars atem v3, z tego co wiem to alpinestars ma "malowane" logo i podobno to logo się z czasem wyciera a dainese "szyte", kolejny aspekt to ochraniacze , alpinestars ma nie wymienne a w dainese mozna je po prostu wykręcić i zamontować nowe noi w zasadzie na tym konczy się moja wiedza na temat włoskich "skór" wcześniej mialem, w zasadzie do tej pory mam rst trach tech evo 2 ale już jest po przejsciach i nie niezbyt nadaje.

Aha, dainese lagunae mozna kupić w różnych wersjach short/tall, więc z rozmiarem nie będzie problemu (176/74) a alpinestars tylko seryjne rozmiary, i jeszcze jedno alpinestars atem v3 kosztuje 3,5k a dainese 4,5k...

Cos szybko spadł z ceny alpinestars bo kosztował na równo z dainese, ogólnie rzecz biorąc jestem bardziej nastawiony na lagune niz na alpi... 

Ktoś doradzi które rozwiązanie lepsze? 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Shokei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli zerkniesz na detale, to w mojej ocenie Dainese jest lepiej wykonany. Inna sprawa jest taka, że na rynku jest sporo kombiaków w lepszej cenie i podobnej albo i lepszej jakości. Niestety nie mam rozeznania w dwuczęściowych kombinezonach, więc tu nie podpowiem. Ale np. w jednoczęściowych Berik wykonany w dużej mierze z kangura kosztował około 2 tys. w promocji. Mega wygodny kombiak. Najważniejsze żebyś dobrał rozmiar, bo żadne protektory nie pomogą jak się przesuną w trakcie gleby. 
 

pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy który lepiej na Tobie leży.

Mi osobiście bardziej leży dainese.

Obecnie szukam 1pc na tor i chłopaki który latają w mistrzostwach swiata polecają PSIz Czech.

Za ok tys € masz kombi skrojone na wymiar, kolorystyka wg życzenia i z kangura.

Za 2tys€ juz z poducha od alpinestars.

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Croowab napisał:

Zależy który lepiej na Tobie leży.

Mi osobiście bardziej leży dainese.

Obecnie szukam 1pc na tor i chłopaki który latają w mistrzostwach swiata polecają PSIz Czech.

Za ok tys € masz kombi skrojone na wymiar, kolorystyka wg życzenia i z kangura.

Za 2tys€ juz z poducha od alpinestars.

Sa wersje 2 częściowe PSI?

Ja to szukam kombinezonu na "drogi"

Ciekawy mi sie jeszcze wydaje held yagusa, tylko z rozmiarowka moze byc problem, nie wiem jak w skórach ale w tekstyli jak miezylem helda to spodnie calkowicie na mnie nie leżały. 

Co do tego helda

warstwa zewnętrzna - skóra kangura (około 40%), skóra bydlęca

Skórę z kangura ciężko znaleźć w 2pc, moze kiedyś będą powszechnie dostepne... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...