Skocz do zawartości

Pierwszy poważniejszy motocykl mt-09


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Croowab napisał:

Leczę żebra 🙂

Ale mowa o motocyklu..

 

Ty mi sie tu seinem nie wykrecaj ! mow jak bylo !  🤣

 

Godzinę temu, grizzli napisał:

Spotkałeś się z czyimś macantem 😀

 

Pewnie mu Grizly na winklu na tor wbiegl 🤣 

 

A, ze misie sa faaaaaaaaaaaaaaajne, to probowal ominac aby nie wjechac ! 🤣

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Hornecie 2 (2007-2013)?
Ujdzie. Prowadzi się łatwo jak rower (zresztą prawie każdy motocykl teraz tak się prowadzi).
Tylko że silnik lubi obroty. Hornetowi blizej do sporta pod tym względem jak do konkurencji. Taka charakterystyka jest przyjazna dla początkujących ale jako ze nie jedzie od dołu wymaga też większego zaangażowania w zmianę biegów. MT07 będzie się wydawał dużo zrywniejszy i niedoswiadczonemu da więcej frajdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy naked o takich gabarytach 2005+ prowadzi się łatwo i przyjemnie.

Róznice są w silnikach i charakterystyce oddawania mocy, przede wszystkim R4 i V2  ?

Ponoć R3 ma bardzo fajną charakterystykę (sam nie jeździłem).

Jeśli chodzi o mnie to dla frajdy wolę V2 . Fajnie oddaje moc i daje super frajdę.

Ale w przypadku gdzie potrzeba płynności to R4 jest zdecydowanie lepszy.

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 08:32, Bimbak napisał:
W dniu 18.01.2020 o 11:04, Dawidowy napisał:
Panowie, tu się nie mam co obrażać emoji14.png Palnąłem głupotę z tym znudzeniem po pół roku, nie chciałem tak tego ująć, miało to być znaczenie bardziej "symboliczne" nie dosłowne. Ale co racja to racja, nie ma co się tan nastawiać po jeżdżeniu jakimiś dwusuwami niskiej pojemności, bez umiejętności jeżdżenia większym motocyklem. I o naukę tych umiejętności mi chodzi, chcę nadrobić zaległości w prowadzeniu. Nie chodzi o jazdę od świateł do świateł. Mt-09 chciałem wybrać przez jego masę oraz to że świetnie się prowadzi. Pomysł wypożyczenia i pojeżdżenia jest dobry. A dlatego zależało mi na jeździe na nim z słabą mapą. Nie wiem jak to jest z innymi nakedami, wiem tylko że dobre do takiej nauki jest też mt-07, hmm pomyślę o nim. A poza tym co moglibyście polecić alternatywnie do mt-09 słabszego i może nawet tańszego na początek do szlifowania tych umiejętności, i żeby był fun z jazdy?

Nikt sie nie obraża. Musisz tez nas tutaj zrozumieć trochę. Ilość osób które juz podjęły decyzję a na forum szuka tylko potwierdzenia swoich racji sprawia że każdy tutaj na takie pytania reaguje lekką irytacją antycupując jakby to ze pacjent i tak nie weźmie sobie do serca naszych rad. A wracając do meritum to moim skromnym zdaniem samemu zaczynasz skupiać się na technice jazdy dopiero jak motocykl zaczyna ci sie nudzić i minie high i ekscytacja osiągami. Dlatego warto się też znudzić trochę tym sprzętem. Zaczniesz doceniać inne aspekty jazdy które zachęcą do doskonalenia techniki jazdy.

Chodziło mi o to że nie mam ja się co obrażać bo macie rację 🤣 znów niedopowiedzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest hornet. To żadnych mi znanych typowych problemów nie ma. PC41 miało abs w opcji i przez pierwsze 2 lata miała zawias z większymi możliwościami regulacji z tego co pamiętam .... ale wcale jakoś przez to nie lepszy. No i w moim mniemaniu 600 jest lepszym silnikiem jak późniejszy 650. Bardziej sportowym i ma charakter pasujący do nazwy, ale to nie każdy się musi ze mną zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ma znacznie lagodniejszy przebieg krzywej momentu obrotowego i jest calkiem dobry napierwszy sprzet. Ale tez trzeba z glowa !

Hornet jest znaaaaaczie agresywniejszy.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cbr600f jest stosunkowo niewiele na rynku wtórnym i jak się nie znasz to łatwo bedzie trafić na minę. Poza tym owiewka zachęca do turystyki, co widać po przebiegach jakie mają te efki które widuję. Poza tym jak planujesz latać raczej w koło komina owiewka nie jest ci potrzebna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...