Jump to content
herbatkowy

Najprostsza na świecie olejarka do łańcucha- ktoś taką ma?

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć wszystkim, jako że jestem wyznawcą filozofii że wszystko powinno być tak bardzo proste jak tylko jest to możliwe, zastanawiam się nad zakupem najprostszej olejarki do łańcucha od naszych chińskich przyjaciół za 18 dolarów, ktoś tego używał? Nie chcę niczego co wymaga prądu przekaźników i przełączników, wolę sobie zrobić pół obrotu ręką wiedząc że to musi mi puścić 5 kropli oleju na łańcuch. W zasadzie jedna kwestia która mnie interesuje, to czy wystarczy jeden przewód z olejem? Tzn czy łańcuch nie powinien być oliwiony z dwóch stron, czy może to wszystko tak się miętoli że i tak olej rozejdzie się po całym lańcuchu?

HTB1u.0_nHPpK1RjSZFFq6y5PpXa0.jpg

HTB11tiEXJfvK1RjSspfq6zzXFXaW.jpg

HTB14QCAXUvrK1RjSszfq6xJNVXad.webp

Edited by herbatkowy

😁 Już skurczybyki podrobili. 

Oryginalna taka olejarka Cobra jest super. Mam od 3 sezonów i jestem zadowolony. Prosta, bez żadnej elektroniki, sterowników itp. Prosta pompka i wężyk. 

Polecam ten typ, chociaż nie wiem jak będzie się sprawował chinczyk

nezka 

Posted (edited)
24 minuty temu, nezka napisał:

😁 Już skurczybyki podrobili. 

Oryginalna taka olejarka Cobra jest super. Mam od 3 sezonów i jestem zadowolony. Prosta, bez żadnej elektroniki, sterowników itp. Prosta pompka i wężyk. 

Polecam ten typ, chociaż nie wiem jak będzie się sprawował chinczyk

nezka 

Z tego co widać po setkach opinii na aliexpress to wszyscy są zadowoleni, chyba działa 😄 Interesuje mnie tylko te dozowanie oleju na jedną stronę łańcucha, czy będzie spoko. Ale z drugiej strony te drogie olejarki typu scottoil tak samo smarują jedną stronę.

Edited by herbatkowy

Dozowaniem na jedną stronę się nie przejmuj. Zrobiłem kilka takich olejarek (tylko ja dawałem elektrozawor i zaworek dlawiacy) do różnych sprzętów i olej na jedną stronę podawany, rozniesie się po łańcuchu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

To fajnie, myślę tylko jak przymocować do wahacza ten ostatni uchwyt na przewód który dociska go do zębatki mam nadzieję że nie trzeba wiercić w wahaczu 😄  😄 Ty jak masz to zamocowane?

Trytytka :D

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Chyba też zamówię, w trasę jak znalazł..

No ja wziąłem, 69zł cena śmiechowa a jeśli to prawda co piszą to powinno wydłużyć znaacznie żywotność napędu.