Skocz do zawartości

Najprostsza na świecie olejarka do łańcucha- ktoś taką ma?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, jako że jestem wyznawcą filozofii że wszystko powinno być tak bardzo proste jak tylko jest to możliwe, zastanawiam się nad zakupem najprostszej olejarki do łańcucha od naszych chińskich przyjaciół za 18 dolarów, ktoś tego używał? Nie chcę niczego co wymaga prądu przekaźników i przełączników, wolę sobie zrobić pół obrotu ręką wiedząc że to musi mi puścić 5 kropli oleju na łańcuch. W zasadzie jedna kwestia która mnie interesuje, to czy wystarczy jeden przewód z olejem? Tzn czy łańcuch nie powinien być oliwiony z dwóch stron, czy może to wszystko tak się miętoli że i tak olej rozejdzie się po całym lańcuchu?

 

 

 

HTB1u.0_nHPpK1RjSZFFq6y5PpXa0.jpg

HTB11tiEXJfvK1RjSspfq6zzXFXaW.jpg

HTB14QCAXUvrK1RjSszfq6xJNVXad.webp

Edytowane przez herbatkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁 Już skurczybyki podrobili. 

Oryginalna taka olejarka Cobra jest super. Mam od 3 sezonów i jestem zadowolony. Prosta, bez żadnej elektroniki, sterowników itp. Prosta pompka i wężyk. 

Polecam ten typ, chociaż nie wiem jak będzie się sprawował chinczyk

nezka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, nezka napisał:

😁 Już skurczybyki podrobili. 

Oryginalna taka olejarka Cobra jest super. Mam od 3 sezonów i jestem zadowolony. Prosta, bez żadnej elektroniki, sterowników itp. Prosta pompka i wężyk. 

Polecam ten typ, chociaż nie wiem jak będzie się sprawował chinczyk

nezka 

Z tego co widać po setkach opinii na aliexpress to wszyscy są zadowoleni, chyba działa 😄 Interesuje mnie tylko te dozowanie oleju na jedną stronę łańcucha, czy będzie spoko. Ale z drugiej strony te drogie olejarki typu scottoil tak samo smarują jedną stronę.

Edytowane przez herbatkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozowaniem na jedną stronę się nie przejmuj. Zrobiłem kilka takich olejarek (tylko ja dawałem elektrozawor i zaworek dlawiacy) do różnych sprzętów i olej na jedną stronę podawany, rozniesie się po łańcuchu.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...