Skocz do zawartości

Interkom motocyklowy CB Radio VS Bluetooth


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , za jakieś 1,5 mies jade z narzeczoną do wietnamu. Będziemy tam jezdzić na motocyklach (pewnie Honda WIN 110ccm) , chcemy mieć ze sobą komunikację w czasie drogi. Z tego co widziałem są 2 metody :

-- Interkom bluetooth (np. https://allegro.pl/oferta/interkom-sena-30k-2000-metrow-2-pack-konferencja-7546925742)
Tutaj mam pewne obawy , bo bluetooth nie został stworzony do takich rzeczy. Już nawet olewając cenę (2,2k zł) to opinie nie potwierdzają zasięgu 1,6 km. Jestem w stanie w to uwierzyć bo bluetooth to nie sposób komikacji na duże odległości. Nie wiem czemu producenci tak się na to uwzięli. Baterie podobno starczają na 1 dzień

-- Radio CB (np. https://allegro.pl/oferta/zestaw-motocyklowy-cb-radio-alan-42-multi-5995711882?fromVariant=5995711882) z jednej strony to wygląda na samoróbkę i mam wrażanie że nie jest zbyt solidne. Z drugiej za to CB ma szanse działać na te 2km nawet w mieście. Ciekawe jak z bateriami , ile wytrzymują.

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz rozwiązanie środka ( i bardziej legalne, w niektórych państwach trzeba mieć zezwolenia na CB) to kup radyjko PMR i do tego zestaw słuchawkowy.

Tyle że to nie działa powyżej 80-100km. za duży szum. Tylko dobre (drogie) systemy potrafią sobie z tym radzić.

A zasięg? No to właśnie zależy - jak macie być blisko to BT lepszy, a swoją drogą rozdzielać się chyba nie będziecie?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie będziemy , ale np w miastach jak ktoś źle skęci to chcemy sie słyszeć jakoś. Możemy zainwestować te 2k zł , ale boje się że to będzie 100m i tyle. Będziemy mieć otwarte kaski i te Hondy to więcej niż 80 km/h nie jadą. Jakie proponujesz kupić PMR -y dobrej jakości ?

Edytowane przez majorbezportek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj tematów o łączności bluetooth - jest tego sporo

pomysł z prm i cb odpuść

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

systemy BT są najbardziej dopracowane. jak się zgubicie to są komórki zasadniczo... ? 

Bawiłem się kiedyś i samróbkę miałem na PMRach i w sumie jakoś to działało, ale upierdliwe było. Kabelki, baterie, i tak dalej.. BT przypinane do kasku, z systemem cyfrowej redukcji szumów będzie lepsze...

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...