Skocz do zawartości

Ciężko wchodzące i wychodzące golenie w półki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Problem jak w temacie, żeby wysunąć golenie z półek musiałem im pomóc młotkiem od góry ...

  • Półki oryginalne, golenie z serwisu po vinie, a używając tylko samych rąk (bez jakiś narzędzi) sie raczej nie obejdzie. 
  • Przy wyjmowaniu / wyciskaniu ich, nie zauważyłem nigdzie zeby cos tarło lub rysowało. 
  • Gniazdo / otwór w półce wygląda na nie ruszane - wszystkie rowki oryginalne, nietykane.

Pytanie: Na ile jest to normalne, jak można to sobie ułatwić i jak sobie z tym poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś osobno każdą goleń w półki wsadzać?
Zobacz, czy każda z osobna luźno idzie.
Sam skręcałeś obie golenie mostkiem?
Może wstępnie spięte mają problem. Albo krzywo połączone, albo półki nie osiowe.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/3/2020 at 8:24 PM, jonaszko said:

Co to za motor, to raz. Dwa, czy półki proste?

HD Touring - Dwie półki, a czy proste tego na 100% nie wiem. Ale problemem nie jest symetryczność jednej względem drugiej. To tak jakby otwory były o 1/20 mm za ciasne, i za cholere sie nie chca "rozewrzeć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

symetryczność?? Masz na myśli, ze polki sa względem siebie przesunięte??

Czy  otwór w polce jest za mały??? 

Zrob foty jak mozesz... 

Edytowane przez Croowab

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ostatnio przerabialem temat rozbierania przodu i odrazu pierwsze co zrobiłem to sprawdzałem półki. Najlepiej sprawdził półki w ten sposób aby przyłożyć je do szyby lub do kawałka idealnie prostego przedmiotu i zobaczyć jak ona przylega czy nie ma jakiejś szpary. To że półka ciasno wychodzi że sztycy i z lag nie zawsze oznacza jakieś uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...