Skocz do zawartości

Olej do filtra Oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli temat już był to proszę o przeniesienie ponieważ nie znalazłem.Potrzebuje informacji odnośnie oleju do filtra gąbkowego do mojego Piaggio xevo. Doradźcie mi jakim olejem zalać gąbke. Czytałem różne opinie o Valvoline, motul itp.Jaki polecanie lub lejecie w swoich maszynach.Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam  typowy K&N olej  do filtrow poweitrza

Tuning mechaniczny Olej do nasączania filtrów K&N 99-0506EU - zdjęcie 1

Plusem tego oleju jest to ze zabrudzony filtr powietrza (Gąbka itp) mozna wymyc w roztworze wody z plynem do naczen , wysuszyc , a nastepnie opryskac tym olejem filtr.Przy uzyciu normalnego oleju zabrudzony filtr nadaje sie do wymiany + czyszczenie zasyfionej olejem obudowy filtra.

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Taurus 61 napisał:

... Przy uzyciu normalnego oleju zabrudzony filtr nadaje sie do wymiany + czyszczenie zasyfionej olejem obudowy filtra.

Przy zwykłym oleju do filtrów używałem do mycia benzyny ekstrakcyjnej. Olej i zabrudzenia ładnie schodziły.

PS

filtr był z gąbki.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarenty napisał:

Przy zwykłym oleju do filtrów używałem do mycia benzyny ekstrakcyjnej. Olej i zabrudzenia ładnie schodziły.

PS

filtr był z gąbki.

I długo wytrzymał? Bo jak ja raz umyłem gąbkowy w benzynie na początku sezonu to po sezonie filtr mogłem pokruszyć na kawałki.

Od lat stosuję mycie w gorącej wodzie z dobrym płynem do naczyń. Potem nasączanie preparatem w sprayu, używałem i Motula i Valvoline i Liqui Moly - wszystkie były dobre i tak samo skuteczne. Raz pokusiłem się o zakup płynu do czyszczenia filtra powietrza, dałem coś koło 60 zł, dobrze wymył, nie zniszczył ale efekt ten sam co woda + płyn do naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Qadrat napisał:

I długo wytrzymał? Bo jak ja raz umyłem gąbkowy w benzynie na początku sezonu to po sezonie filtr mogłem pokruszyć na kawałki.

Minimum 10 myć. Motocykl z tym filtrem miałem 10 lat a przynajmniej raz w roku myłem. Gdybym zauważył oznaki rozpadu gąbki bym ją wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykly filtr gabkowy ciepla woda + najprostszy płyn do mycia naczyn i plukac, plukac, plukac 🙂 Zadnych proszkow do prania czy nawet klasycznego mydla bo zapychaja.

Edytowane przez Natalia Cattiva

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...