Skocz do zawartości

Podejrzane dźwięki silnika Junak M11 Cafe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! Jestem nowy, tu na forum jak i w świecie motocykli i chciałbym zasięgnąć porady osób starszych doświadczeniem, może oni będą w stanie coś powiedzieć. Mianowicie jakiś czas temu zakupiłem tę wersje z 2017 roku i dostrzegłem dziwne dzwięki dochodzące z silnika czy to podczas zwykłego chodzenia czy też na wkręceniu na obroty, niepokoi mnie to, bo nie chciałbym czasem zarżnąć silnika. Dodam jeszcze, że zauważyłem prawdopodobne branie płynu z ze zbiorniczka wyrównawczego, ubywa go w miare szybkim tempie. Idąc dalej, gdy pochodzi tak z 10 minut i się nagrzeje z wydechu zaczyna lecieć delikatna biała mgiełka, nie wiem czy to woda skroplona w wydechu czy płyn z chłodnicy (motocykl stał 2 miesiące w garażu podziemnym, nieodpalany) barwa jasna jak woda, raczej bezwonne, jak wezmę na palce i nimi potrę to od razu znika, także nic tłustego. Liczę, że znajdzie się ktoś kto mógłby wiedzieć co to mogłoby znaczyć. Dorzucam wideo z dzwiękiem pracy silnika, wsłuchajcie się dobrze, bo słychać takie świszczenie, czy dźwięk jakby luzów. Czy możliwe, że to są luźne zawory w głowicy?

Edytowane przez DanteZavada
Dodanie nowej informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nic niepokojącego nie słyszę. Co do znikania płynu- Sprawdz wszystkie węże od cieczy chłodzącej i opaski mocujące. Może,gdzieś puszczać,bo znając chińską "precyzję" to taki motocykl trzeba jeszcze raz po nich sprawdzić. Możesz sprawdzić również czy w oleju nie ma tłustych plam,albo w samym płynie chłodniczym.istnieją również specjalne testery do sprawdzania  walniętej uszczelki pod głowicą. Jednak jak się nie grzeje to raczej bym to wykluczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...