Skocz do zawartości

Uparta cewkofajka mojego gixxa k2


goall89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Siemanko,

Próbowałem odpalić mojego gixxa k2 po paru tygodniach postoju. Odpalił na ssaniu od razu po czym zdechł. Potem nie byłem już go w stanie odpalić.

Sprawdziłem, pompka podaje paliwo, zacząłem sprawdzać świece. Dwie cewkofajki wyszły bez problemu, obie świece zalane, jedna dawała marna iskrę. Postanowiłem wiec wymienić swoecd. W tym celu spróbowałem wyciągnąć pozostałe dwie cewkofajki, z połowicznym sukcesem. Jedna z nich zniszczyłem przy wyjmowaniu, druga natomiast ani drgnie. Jaki kest sposób na wyciągnięcie takiej upartej cewkofajki? Wierze ze początkowy problem z odpaleniem wziął się z potrzeby wymiany świec.

Pomocy

G

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Edytowane przez jeszua
proszę stosować się do zasad zamieszczania postów w mechanice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, goall89 napisał:

 

Jedna z nich zniszczyłem przy wyjmowaniu, druga natomiast ani drgnie. Jaki kest sposób na wyciągnięcie takiej upartej cewkofajki?

 

Nie ma określonego sposobu. Musisz kombinować. I przed wykręceniem świec sprawdz, czy w gniazdach nic nie zostało, bo możesz narobić bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyciagalem wszystkie polamane plastiki z gniazda przed wykreceniem swiecy. 

Tej czwartej cewkofajki dalej nie moge ruszyc, przeczytalem gdzies zeby polozyc na niej szmate nasaczona ropa, czy to cos da?

Czy to w ogole dobry trop do rozwiazania problemu? Czy jest sens sciagac te fajke jesli sprawdzilem, ze na pozostalych cylindrach iskra jest?

Przypominam, ze wszystko zaczelo sie od tego, ze po kilku tygodniach postoju moto zdechlo na ssaniu po odpaleniu ze strzala. Jaka mogla byc tego przyczyna, jakies pomysly?

Ja obstawilem zalanie, ale czy ta teza ma rece i nogi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniać świece to w komplecie, i z tą fajką też musi być coś nie tak jeśli nie chce normalnie wyjść. Rwij ją choćby kosztem zniszczenia, ja bym tak robił. Najwyżej dokupisz sobie używkę.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zamowilem druga uzywke na podmianke, bede rwal. 

Doszedlem do tego samego wnisoku w tzw miedzyczasie. 

Rozumiem, ze to dobry trop do ogarniecia pierwszego problemu, ktorym bylo zgasniecie na ssaniu po dluzszym postoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma błędów to pewnie tak. Tam musi być na tyle duża korozja że już nie przewodzi prądu. Wymieniłbym wszystkie cewkofajki i przewody WN profilaktycznie. I ze świecami też uważaj bo obstawiam że nie będą chciały wyjść a jak ukręcisz to czapka do zdjęcia.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Limo said:

Jak nie ma błędów to pewnie tak. Tam musi być na tyle duża korozja że już nie przewodzi prądu. Wymieniłbym wszystkie cewkofajki i przewody WN profilaktycznie. I ze świecami też uważaj bo obstawiam że nie będą chciały wyjść a jak ukręcisz to czapka do zdjęcia.

No ta cewkofajka, ktora juz wyciagnalem po polamaniu plastikowej obudowy, praktycznie rozsypala mi sie w rekach (jak wroce do domu to wrzuce zdjecie, bo wyglada ciekawie), stawiam, ze ta, ktora nie chce wyjsc bedzie w gorszym pewnie stanie. Pozostale dwie wizualnie sa ok a wsadzone swiece daja iskre. Tak wiec linia najmniejszego oporu to wymiana dwoch zgnilych cewek i wtedy zobacze co dalej. 

Caly czas zastanawia mnie fakt, ze na samym poczatku tego nieszczesliwego lancucha wydarzen, moto odpalilo na ssaniu bez wiekszego problemu i dopiero po chwili zdechlo. Nie jestem w stanie tego wytlumaczyc i meczy mnie to. 

Czy jest cos co moge zrobic, zeby ulatwic tym swiecom wyjscie? dwie wyszly bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Limo said:

Ale to jest normalne. Po odpaleniu dostały przebicia i koniec. Natomiast do wykręcania spróbowałbym wziąć wykrętak udarowy jeśli będzie miejsce.

No dobra, biore takie wyjasnienie:) 

Bede updatowal na biezaco, jutro powinny przyjsc cewkofajki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, grizzli said:

Do wykręcania świeć?

Jeśli będzie miejsce to czemu nie. Prawdopodobieństwo ukręcenia skorodowanej świecy jest dużo większe jak się "ciągnie" kluczem. Ale z drugiej strony żeby zmieścić wykrętak (na przedłużce) i jeszcze mieć miejsce do bicia młotkiem to chyba trzeba opuścić silnik.

Jak ktoś ma lepszy pomysł to niech się nie krępuje 🙂 

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Limo napisał:

Jeśli będzie miejsce to czemu nie. Prawdopodobieństwo ukręcenia skorodowanej świecy jest dużo większe jak się "ciągnie" kluczem. Ale z drugiej strony żeby zmieścić wykrętak (na przedłużce) i jeszcze mieć miejsce do bicia młotkiem to chyba trzeba opuścić silnik.

Jak ktoś ma lepszy pomysł to niech się nie krępuje 🙂 

To nie jest dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, grizzli said:

To nie jest dobry pomysł.

Może i nie. Ja tylko raz miałem problem z wykreceniem świecy i pozwoliłem żeby zrobił to wykwalifikowany mechanik. Skończyło się jej ukręceniem i zrzucaniem głowicy. A ten wykrętak pomógł mi juz kilkanaście razy wykręcić "beznadziejne" śruby. Ale może do świec faktycznie się nie nada.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Limo napisał:

 "beznadziejne" śruby.

Słowo "klucz". Udar pomaga przy śrubach mocno dociągniętych, gdzie do tego w kiepskiej kondycji jest napęd śruby (czyli np. torx, imbus lub krzyżak). Natomiast przy zapieczonych gwintach pomaga jedynie palnik lub jakiś (rzadziej) penetrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...