Skocz do zawartości

Stelaż + kufry boczne dla Fazera z 99


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem zielony w temacie. Jak znaleźć coś co będzie pasować do mojego Fazera(rocznik 1999)?

Kufer centralny mam ale potrzebuję jeszcze kufrów bocznych. 

Jakie pieniądze na całą operację należ przygotować? Czy możecie podać jakieś linki z ofertami, które na pewno będą pasowały do tego motocykla?

Rozumiem, że jeżeli uda mi się załatwić podstawkę oraz sam stelaż to w zasadzie mogę kupić dowolny zestaw kufrów bocznych bo taki stelaż zapewnia jakiś standard ich podpinania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, tirey93 said:

1. Kufer centralny mam (...)

2. Jakie pieniądze na całą operację należ przygotować? 3. Czy możecie podać jakieś linki z ofertami, które na pewno będą pasowały do tego motocykla?

4. Rozumiem, że jeżeli uda mi się załatwić podstawkę oraz sam stelaż to w zasadzie mogę kupić dowolny zestaw kufrów bocznych bo taki stelaż zapewnia jakiś standard ich podpinania?

 

ad. 1. jaki? marka/ system? moim zdaniem lepiej dopasować i mieć wszystkie w tym samym

ad. 2. zależy czy celujesz w nowe (ceny sprawdź w sklepach), czy używki (to samo na allegro)

ad. 3. nie, dlaczego mamy odwalać robotę za Ciebie? wchodzisz na serwis aukcyjny albo do sklepu, wpisujesz w wyszukiwarkę model i oglądasz ogłoszenia. sklepy (duże, inne czasami) mają wyszukiwarki po modelu, żaden kłopot znaleźć

4. nie. systemy mocowania nie są wymienne: jeśli kupisz stelaż monolocka, to takie same muszą być kufry, wydaje się to logiczne, prawda? natomiast jeśli miałeś na myśli, że trzymając się systemu mocowania możesz wybierać spośród różnych kufrów, to owszem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jeszua napisał:

wpisujesz w wyszukiwarkę model i oglądasz

Problem polega na tym że nie mam pojęcia czy oglądany stelaż będzie pasował do mojego motocykla. 

Widziałem wiele ofert dla Fazerow z 2004 (i wyżej) ale prawie żadnej dla tych starszych. 

25 minut temu, jeszua napisał:

natomiast jeśli miałeś na myśli, że trzymając się systemu mocowania możesz wybierać spośród różnych kufrów, to owszem

ta, miałem to na myśli. czyli jeżeli kupię stelaż monokey, to mogę kupić dowolne kufry pasujące do tego systemu 

26 minut temu, jeszua napisał:

jaki? marka/ system

Odpowiem jak się przejdę i zobaczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, tirey93 said:

Problem polega na tym że nie mam pojęcia czy oglądany stelaż będzie pasował do mojego motocykla. 

Widziałem wiele ofert dla Fazerow z 2004 (i wyżej) ale prawie żadnej dla tych starszych. 

 

z ostrożności należałoby przyjąć, że nie. dobra wiadomość jest taka, że stelaże systemowe co do zasady są uniwersalne, czyli same "ramki" z zamkami są te same, a różnice są w tzw. adapterach, czyli elementach mocujących do motocykla (danego modelu). wprawdzie kupując niepasujący i dokupując (lub dorabiając) adaptery pewnie zapłacisz więcej, ale szukanie niepopularnego elementu może trwać znacznie dłużej

dorabianie całości stelaża odradzam (w obecnych czasach zwłaszcza), miałem raz i straciłem przez to kufer za kilka stówek, który odfrunął gdzieś na trasie

jsz

ps. nie takie niemożliwe do znalezienia... https://allegro.pl/oferta/stelaz-kufrow-bocznych-yamaha-fazer-600-99-02-7572521376

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, jeszua napisał:

ps. nie takie niemożliwe do znalezienia 

Dzięki! Wczoraj szukałem kupę czasu i nie znalazłem. 

Czyli jak to kupię to jedyny zakup jaki mi pozostanie to kufry? Bo adapter wtedy już nie jest potrzebny? 

Jakie kufry będą do tego pasowały? nie widzę info czy jest monolock czy monokey. 

Edytowane przez tirey93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powiedz, jakiej firmy kufer i stelaż centralny już posiadasz. To może ułatwić lub utrudnić dobór kufrów bocznych.

Jeśli nie masz wybitych numerów lub przyklejonych marek, to wrzuć zdjęcie. Postaram się pomóc.

 

Na stelaże podane w linku przez jeszuę założysz kufry Krauser (które sprzedaje ten sam człowiek) i Hepco&Becker. Jakość jest bardzo dobra, ale najpierw odpowiedz na pytanie z początku mojego posta :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arcer napisał:

Przede wszystkim powiedz, jakiej firmy kufer i stelaż centralny już posiadasz

Jedyne co znalazłem to nazwa "Renntec" u spodu kufra. Czy coś Wam to mówi? Mogę porobić zdjęcia ale kufer jak kufer. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to odrób zadanie domowe: wpisz sobie nazwy podstawowych systemów mocowania w net, oglądnij obrazki, i będziesz miał pogląd co jak wygląda

ten renntec z tego co widzę na obrazkach nie ma nic wspólnego z najpopularniejszymi systemami givi/ kappa

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto sprowadzone z Wielkiej Brytanii, prawda?

Jeśli kufer stoi na stelażu tej samej firmy (takim jak tutaj), to montaż bocznego stelaża z aukcji wymienionej wyżej może wymagać dołożenia dwóch podkładek pod przednie śruby mocujące stelaż centralny. Grubość podkładek najlepiej dobrać taką samą, jak grubość wypustek mocujących stelaże boczne od góry (wtedy nie wykrzywi się stelaż centralny).

Nie znam standardu zamków marki Renntec, ale obawiam się że nie nie uda się zgrać wszystkich 3 kufrów na jeden kluczyk... To chyba drobiazg.

Na te stelaże powinieneś móc założyć kuferki i sakwy Hepco & Becker Orbit albo Krauser. Sprawdź dokładnie przed zakupem (jest kilka sklepów w Polsce z tymi kuframi), istnieją dwie wersje stelaży bocznych o takim samym kształcie i mogą nie pasować zamiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...